Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dorian06

Omega - tak czy nie?

  

283 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mając kilkanaście tysięcy to na AP, L&S czy Patka można co najwyżej sobie popatrzeć na wystawie.

 

To można nawet nie mając kilku tysięcy. A jak ktoś jest odważny to można nawet pokusić się o przymierzenie :-)

 

Witam, 

wszystkich dopiero poznaje świat zegarków i mechanizmów ....lecz napisze tak każdy ma wybór każdy wybiera coś dla siebie jak kogoś stać na wydanie kilku stów to kupi coś prostego  np: Tissot Festina ,jak stać na wydanie kilkunastu tysięcy kupi coś innego np:Audemars Piguet,A.Lange &Sohne,Patek

to wszystko zależy od potrzeby posiadania, Ja uważam iż Omega jest znaną marką jedna Ja zawsze wybieram to co jest inne i niepowtarzalne coś co jest unikatowe a niestety Omega produkuje takie ilości iż ośmielę się napisać że jest marką budżetową gdzie płaci się za markę (nazwę) i rewelacyjne marketing wole marki o mniejszej rozpoznawalności lecz lepszej jakości wykonania .... 

 

Jakie marki masz na myśli. Jaki zegarek za powiedzmy 15tyś ma najlepszą jakość wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albert Riele,  Swierszczu Ty ignorancie!  :)  lepiej się weż za lekture i kupuj to cudeńko :)

 

zaczerpniete wybrane zdania z opisu historii marki :

 

Jest rok 1881. w Szwajcarii – ojczyźnie zegarmistrzostwa – powstaje tradycyjne atelier zegarkowe pod szyldem  R. Albert Riele....

Albert Riele redefiniuje styl .......

Albert Riele przedstawia zupełnie nowy standard........

Albert Riele czyni klimat jakości ....

Uszlachetnia moment. W najlepszym stylu intensyfikuje lub wysubtelnia, w zależności od potrzeby chwili. Albert Riele przypomina o tym, że warto smakować niuanse. Że warto chwytać dzień. Dokonywać świadomych wyborów, żyć pełnią życia – szybko, ale bez pośpiechu. Próbować nowego, doświadczać i czynić to z klasa....

 

 

  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... Za coś tą gwiazdkę dostał, więc jeżeli międzynarodowe grono tak uznało, to się chyba należała. W tym przypadku bardziej trafna byłaby analogia, gdyby tak kwiecisty opis dała babcia Gienia w swoim barze z domowym jedzeniem. Jakby Dacia pisała o swoich samochodach w ten sposób, to też by była beka. Po prostu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 15 koła jest wiele markowych zegarków ja bym celował w eterne z którą juz miałem doczynienia, hamilton choć są troche tańsze no i może w glycine lub aerowatch te dwie marki dopiero co poznaje lecz uważam iż jakość i drobiazkowość wykonania idą razem. Z mniej kosztownych zakupów to pewnie festina która ma ładne i trwałe zegarki za przyzwoitą cene jak i seiko które lubię , a zapomniałbym mam jeden ulubiony model longinesa taką cieką beczkę oczywiście kwarc lecz jest piękny w mojej ocenie. Marek modeli jest sporo są marki znane szerszej publiczności i te mniej znane ja wole mieć na nadgarstu coś orginalnego coś czego nie ma każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to marki nie droższe 4x spełniające te kryteria?

Powiedzmy glycine i aerowatch eterna trzeba je zobaczyć i ocenić samemu bo mi pasują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Krzysiek16" data-cid="1576401" data-time="1445957183"><p>To można nawet nie mając kilku tysięcy. A jak ktoś jest odważny to można nawet pokusić się o przymierzenie :-)Wszystko zależy od tego jaki zegarek chce mieć sportowy wieczorowy elegancki jasna ciemna tarcza kształt koperty wtedy ograniczysz pole poszukiwań musisz wiedzieć czego chcesz to na niego będziesz spoglądał co rano ty musisz sie w nim dobrze czuć bo "cykadełko " to twoja druga skóra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Krzysiek16" data-cid="1576401" data-time="1445957183"><p>To można nawet nie mając kilku tysięcy. A jak ktoś jest odważny to można nawet pokusić się o przymierzenie :-)Wszystko zależy od tego jaki zegarek chce mieć sportowy wieczorowy elegancki jasna ciemna tarcza kształt koperty wtedy ograniczysz pole poszukiwań musisz wiedzieć czego chcesz to na niego będziesz spoglądał co rano ty musisz sie w nim dobrze czuć bo "cykadełko " to twoja druga skóra

Dobrze powiedziane.

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wybierasz, co dla Ciebie jest to inne, niepowtarzalne i lepszej jakości wykonania?

Wszystko zależy od tego co chcesz jak już napisałem no i funduszy jakimi dysponujesz ja wiem ile będę mógł przeznaczyć na zegarek i trzymam się tego i szukam coś w tym zakresie proste jak budowa cepa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole mieć na nadgarstu coś orginalnego coś czego nie ma każdy.

post-48316-0-08205000-1446052994_thumb.jpg

Ile takich widziałeś ? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna beczka bardzo podobny ma mój kolega chyba z lat 70 tylko ze z berzową tarczą ale dodam iż akurat ta omega jest piękna, widziałem na żywca w krakowie aeroeatch o podobnym kształcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz jak już napisałem no i funduszy jakimi dysponujesz ja wiem ile będę mógł przeznaczyć na zegarek i trzymam się tego i szukam coś w tym zakresie proste jak budowa cepa....

Moje pytanie odnosiło się do Twojej wypowiedzi, że są zegarki mniej rozpoznawalne niż Omega (której dotyczy ten wątek), które są lepiej wykonane. To co przytoczyłeś zdecydowanie nie jest lepiej wykonane, choć marki te mają ciekawe linie. Sam jestem fanem Glycine, ale to inna liga.

 

Mam jeszcze prośbę, mógłbyś używać interpunkcji, bo ciężko się czyta wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz jak już napisałem no i funduszy jakimi dysponujesz ja wiem ile będę mógł przeznaczyć na zegarek i trzymam się tego i szukam coś w tym zakresie proste jak budowa cepa....

Proste jak budowa eta 2824 chciałoby się powiedzieć:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@cook, widać, że trzymasz rękę na pulsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki postaram się stosować do podpowiedzi, jednak czasem szybkie pisanie w wolnej chwili między spotkaniami i wędrowaniem między piętrami bywa ciężkie jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając kilkanaście tysięcy to na AP, L&S czy Patka można co najwyżej sobie popatrzeć na wystawie.

 

Bez przesady starszego garniturowca AP kupiłem kilka lat temu za 13000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że raczej mowa o nowych zegarkach :ph34r: W ten sposób patrząc, to i za 200 złotych można kupić passata lub a6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.