Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dorian06

Omega - tak czy nie?

  

283 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Może jako nick. Jako ciężkostrawny wariant dyżurnego trolla bynajmniej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się pojawił jako zalogowany, ale na szczęście jego wnikliwych wypowiedzi już nie ma ;)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na tak - posiadam AT 41.5 z mechanizmem 8500 od marca tego roku.

Rewelacyjny, dokładny mechanizm, piękna, ponadczasowa tarcza.

Obecnie na pasku Hirscha.

 

 

post-50051-0-90679800-1375351213.jpg


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza rewelacyjna ;) Myślę, że po paru fotkach nie wybrałbym w pierwszym rzucie 300m, a właśnie AT :D


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym tu gadać, poprostu piękne są, perfekcyjnie wykonane i dokładne, czego można chcieć więcej...:)

Na moim nadgarstku od niedawna SMP z której jestem bardzo zadowolony:)

Omega-91.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegarki, ale czasem zbyt nachalny marketing, jeśli kupię to jakiś vintage, lub coś z linii aqua-terra

będę jednak omijał "Bondy" wszelkiej maści - chyba za stary jestem i już mi nie wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond to już prawie vintydż. A AT teak-blue to Bond ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na TAK ! od dłuższego czasu szukałem i trochę Omeg już było ale teraz mam PO Liquidmetal  tytan 8500 na niebieskim kauczuku i jestem zdecydowanie zadowolony. Jako wakacyjny zegarek nad wode - nie mam uwag :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę miałem Bonda.

Niby wszystko OK, ale coś jej brakowało. Zmieniła dom i jestem zadowolony. Tym bardziej, że w zamian kupiłem Carrere. I to był bardzo dobry ruch.

I jak na razie nie będę szukał niczego z tym logo. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, ale stare. Nowe są piękne, ale "en face". I tak zresztą "przypadkowo" często są fotografowane. Z boku - grubasy zupełnie nieakceptowalne. To co zrobili z SMP woła o pomstę do nieba. Piękna tarcza, smaczki zaokrąglonego okna datownika i ta grubość. A przecież tam jest cal 2500. co komu przeszkadzało, że to był zegarek, który miał 11mm grubości? Ale nie, trzeba "dopaść"... no i nie kupię.

Stare to zupełnie inna bajka. Nosi się je z dużą przyjemnością.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Lubie zegarki Omega mam pare w swojej kolekcji I jestem za Bardziej wole Omege niz Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowane na Tak. Moje typy to Speedmaster 9300, De Ville 9300, 300m i oczywiście AT. Jak dla mnie trochę za grube są PO 8500 i Chrono a przynajmniej tak odczuwam na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Omega jestem na tak moj ulubiony model to POmaranczowa PO ale inne modele tez sa fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Powiem Wam tak posiadałem jedną omege bonda kwarc, którego sprzedałem z miesiąc temu. Zegarek fantastyczny super branzoleta leży znakomicie jakość bardzo dobra. Na plus omegi działa niski spadek wartości i raczej bezproblemowa sprzedaż. Natomiast w naszym kochanym kraju utarło się niestety, że omega, longines , tissot / hehe/ z całym szacunkiem dla tissota to szyt luksusu i  sztuki zegarmistrzowskiej - NIESTETY NIE. Jest wiele marek szlachetniejszych i bardziej cenionych jak omega.  Zastanawiające jest zlikwidowanie zegarków kwarcowych co rozumię ma na celu postawienie marki Omega na wyższym pułapie wartości. No i na koniec połączenie wielu marek w swatch group i nieszczęsny  serwis Warszawski opisywany na forum stawia omege w moim mniemaniu na TAK ale z długim minusem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za oczywisty błąd roumie. Pozdrawiam,  Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu przyglądałem się z uwagą Omedze Aqua Terra w złocie, w Arkadii. Do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć po widoku krzywo naciętych indeksów godzinowych. Nie wiem, czy to trzeci sort przysyłany do Polski, czy norma dla zegarków SG, ale czuję się dziwnie po tym co zobaczyłem. Zawsze lubiłem tę markę, ale jeśli SG chce stawiać Omegę jako bezpośredniego konkurenta Rolexa tylko poprzez podnoszenie cen, to dziękuję bardzo.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony opisem Aqua Terra!! Muszę się przyjrzeć jak będę w salonie Kruka. Pozdrawiam Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ok pod względem dizajnerskim,ale pod względem wykonania takie Grand Seiko,wg mnie ją pokonuje.Mam aktualnie jedno i drugie,obie wspólczesne produkcje więc mam porównanie.Próba "gonienia" rolexa jest skazana na niepowodzenie-każdy(czytaj znakomita większość) kto ma wydać podobną kasę na omegę i rolka wybierze tego drugiego.Dziś mam na ręku nowego 300M i uważam,że to świetny zegarek,muszę też przyznać,że jakościowo lepiej wykonany od swojego poprzednika z falą.Nie zmienia to jednak faktu,że to omega i pewnego pułapu cenowego poprostu przeskakiwać nie powinna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ok pod względem dizajnerskim,ale pod względem wykonania takie Grand Seiko,wg mnie ją pokonuje.Mam aktualnie jedno i drugie,obie wspólczesne produkcje więc mam porównanie.Próba "gonienia" rolexa jest skazana na niepowodzenie-każdy(czytaj znakomita większość) kto ma wydać podobną kasę na omegę i rolka wybierze tego drugiego.Dziś mam na ręku nowego 300M i uważam,że to świetny zegarek,muszę też przyznać,że jakościowo lepiej wykonany od swojego poprzednika z falą.Nie zmienia to jednak faktu,że to omega i pewnego pułapu cenowego poprostu przeskakiwać nie powinna...

 

Tak, tak, tak... zgadzam się z tym w pełni.

 

Polityka cenowa Omegi idzie w złą stronę. Chociaż z rolkiem (i jego postrzeganiem) też mam pewien problem. Otóż, zastanawiając się, czy przy obecnym stanie domowego budżetu byłbym zadowolony mając Rolexa - odpowiadam wprost - tak. Ale, w sytuacji, gdyby zakup rolka stanowił dla mnie mniejszy wysiłek w budżecie, to czy sytuacja byłaby taka sama? Otóż nie, mając więcej pieniędzy nie chciałbym posiadać Rolka, ale, np. nic by się nie stało gdybym na łapie miał Omegę, czy nawet jakiegoś ciekawego Longinesa. Nie chcę tutaj wchodzić w kolejną dyskusję związaną z postrzeganiem Rolexa jako takiego, ale chcę zwrócić uwagę na to, co już ktoś powiedział - zegarki Omegi mają o tyle łatwiej, że nie prokurują takich kontrowersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zegarki Omegi mają o tyle łatwiej, że nie prokurują takich kontrowersji. 

Ja wiem? Omega podobnie jak Rolex. Różnie jest postrzegana.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno na oddanie glosu, ale lepiej pozno jak wcale. zdecydowanie TAK, jest to w koncu pierwszy zegarek ktory byl na ksiezycu, co prawda z werkiem LEMANII ale

tym faktem stala sie OMEGA "wyrobem", ktorego nie mozna pominac w zadnym rankingu.Co prawda modele OMEGI sa coraz to drozsze, a co do wykonania to rozne rzeczy sie slyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.