Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dorian06

Omega - tak czy nie?

  

283 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz dziś rajd po forum... :D

A Omega?

Jest najlepsza! :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Niedawno się zapisałem. Jak znajdę coś interesującego, to piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,tak tylko "zauważyłem" :D -bo ja obserwuję  forum i moderatorom donoszę :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanks, James. We'll keep an eye on Garri :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanks, James. We'll keep an eye on Garri :D

Я прошу товарище полковнике!

по приказу


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Я прошу товарище полковнике!

по приказу

 

 
Сепаратисти! Допомога!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
Сепаратисти! Допомога!

 

My nie separatyści :D ,szyfr pomaga w kamuflażu-sam widzisz 3 posty i trzy języki :lol:

 

Abmarschieren!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie separatyści :D ,szyfr pomaga w kamuflażu-sam widzisz 3 posty i trzy języki :lol:

 

Abmarschieren!

 

Курица не птица, Польша не заграница.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu pro radzieckich przysłów nie recytować :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zdecydowany...

 

obecne zegarki omegi do mnie nie przemawiają, ale o historii nie można zapomnieć...

astrow.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zdecydowany...

 

obecne zegarki omegi do mnie nie przemawiają, ale o historii nie można zapomnieć...

astrow.jpg

Jak masz wyrzucić to ja je przyjmę... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nadgarstku wygląda lepiej :D

 

c8aq.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nadgarstku wygląda lepiej :D

 

 

E.... :D ,ale fajna.

No i też wypiję mał [o][ą] late.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nadgarstku wygląda lepiej :D

 

c8aq.jpg

To chyba jedyny model Omegi, który do mnie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Omegę. Jest rozpoznawalna, zegarki są ładne, eleganckie i stylowe.

Moi faworyci to Moonwatch, Ploprof i nowy Seamaster 300 Master Co-Axial, który będzie w sklepach jesienią.

Inna sprawa, że mój kolega, zwykle noszący Submarinery w różnych wariacjach materiałowych i kolorystycznych, teraz kupił sobie Seamastera (bez falek na tarczy) i... to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega - duże TAAAAK.

Mnie najbardziej zachwyca speedy moonwatch oraz 300M. Czytałem w tym wątku, że 300M jest oklepany, mnie osobiście nie udało się spotkać drugiego posiadacza tego zegatka, oczywiście oprócz kolegów z forum.

 

Poza tym dla mnie Omega to wyjątkowa marka, kwintesencja zegarków swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy, jeżeli ktoś ma zegarek droższy niż 2.5kpln, to jest to właśnie 300M. Króluje oczywiście certina ds1 oraz casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega - ode mnie zdecydowane TAK.

 

Jak to ma jeden z forumowiczów w sygnaturze "Omega Aqua Terra jest król zegarków tak jak lew jest król dżungli" czy jakoś tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć Omegę - jednak coś ze snoba we mnie jest ;) Kupiłem na próbę Seamaster 300 i jestem bardzo zadowolony, przy bezpośrednim porównaniu z Subem żadnych kompleksów. Inna sprawa że kilkakrotnie tańsze Casio też nie musi się wstydzić przy Omedze ale jedyne co można porównywać to jakość wykonania detali, bo zestawianie profesjonalnego, automatycznego nurka z tytanowym, jedynie uszczelnianym radiokwarcem jest mało sensowne.

 

Podoba mi się historia marki i umiejętne dobieranie ambasadorów, dziwię się że Rolex dał się wygryźć z Bonda - dzięki tej serii Omega zyskała mnóstwo popularności. Szkoda że poprzednia "twarz" Seamastera - Peter Blake - zginęła tragicznie, tam też był duży potencjał wizerunkowy wspierany dodatkowo przez jacht na którym pływał ( "Seamaster" właśnie, ex "Antarctica"  )

 

Zgadzam się że w ofercie każdy znajdzie coś dla siebie - co dziwne, mnie początkowo nie podobała się wersja Bond ale im dłużej oglądam aktualny model z gładką tarczą - z falami jakoś mi nie podchodzi -  tym bardziej się do niego przekonuję i zaczynam żałować że nie zdecydowałem się jak był na bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz może być tylko jedna.Omedze nie sposób powiedzieć:nie:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na tak, speedmaster jako ikona kolekcji,od lat w sumie niezmieniony.Piękna rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należę do wąskiego grona przeciwników Omegi. Nie mam ich zegarka i nie planuję, choć raz byłem bliski zakupu.

 

Historycznie to wielka marka. W latach 40-70 porównywalna z Zenithem, Jaegerem i innymi wielkimi manufakturami. Mechanizmy niezawodne, bardzo cenione za dokładność i wykonanie. W Polsce dzięki importowi oficjalnemu w latach 70-tych Omega stała się obok Rolexa synonimem "najlepszego Szwajcara". Stąd zapewne sentyment wielu ludzi wychowanych na tych zegarkach (sam należę do tego pokolenia) do Rolexa i Omegi, a widoczne niedocenianie w Polsce AP, Vacherona, Jeagera czy GP. 

 

Obecna Omega nie ma dla mnie nic wspólnego z tamtą, wielką Omegą. Teraz to już cień tamtej firmy. O słowie manufaktura można zapomnieć. Z całą pewnością nie jest to żadna manufaktura, a trybik idącego na kasę koncernu. To koncern ustala politykę marki i ją pozycjonuje. To koncern robi kolejne mechanizmy "in house" produkowane w ETA. Koncern wystawił Omegę do walki z Rolexem i ustawił markę. Bardzo mnie to razi i obecna Omega nie budzi we mnie żadnych pozytywnych uczuć. To bardzo dobre zegarki, może nawet tak dobre jak Rolex, ale nie ma w nich już duszy Omegi. To produkt masowy i "sterowany", bez takiej radości tworzenia nowego. Wizualnie zegarki bardzo ładne, do wykonania nie mam zastrzeżeń, a widziałem i mierzyłem już ich trochę. Omega jako zegarek Bonda to świetna reklama tego zegarka i jakby próba otwarcia nowej legendy Omegi przez koncern. Dobry marketing. 

 

Nie planuję zakupu Omegi. Planuję zakup kolejnego Zenitha, pierwszego Jaegera, bo to marki, które dla mnie stoją o klasę lub dwie wyżej od Omegi. Za to fanom Omegi życzę dobrego noszenia i radości z zegarka. Każdy tę radość czuje inaczej.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Trochę rozumiem ten punkt widzenia, ale z drugiej strony, nie bardzo widzę w takim razie sens kupna innych wymienionych przez Ciebie marek - to dokładnie takie same odgórnie sterowane korpomarki jak Omega - Zenith z LVMH z 7 markami zegarkowymi i JLC z Richemont z 10. Ba, powiedziałbym nawet - przy takim podejściu jak wyżej opisane - że Omega jest lepsza, bo Swatch Group przynajmniej skupia się wyłącznie na zegarkach, a nie wszystkim co jakkolwiek wiąże się z efemerycznym luksusem. Prawda jest taka, że jeżeli komuś korpomarki psują radość z zegarka, to trzeba albo iść w vintage, albo w większe i mniejsze marki niezależne (od niskiej półki typu Halios, przez średnią jak Nomos, po zegarmistrzowskie tuzy z najwyższej półki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma żadnego sensu, bo zawsze tak było. Pokaż przykład jednej firmy, może być z przeszłości która nie kierowała się zyskiem w swojej działalności. Firmy od zawsze sprzedawały zegarki żeby robić hajs, tak 100 lat temu jak i teraz.

Koledze zapewne chodziło o sposób prowadzenia biznesu-nie o sam fakt zarabiania co jest oczywiste przy prowadzeniu interesu :)

 

Kiedyś Omega była Omegą, dziś jest jedną z wielu produktów znanej korporacji  czerpiącej z dokonań marki gdy była "sobą".... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.