Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Młot Thora

Co to jest regulator???

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa regulator używana w mowie potocznej jest jak najbardziej OK, ale dla mnie np. używanie nazwy "wiedeński regulator" w opisach XX wiecznych zegarów wyprodukowanych w Niemczech, jest tak samo fachowe jak nazwanie "włoskim samochodem wyścigowym" Fiata 126p. W przypadku "malucha" brzmi to śmiesznie pomimo, że wyścigi maluchów przecież się odbywają, a w przypadku zegarów nie?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku radzieckich, bo są najszybsze na świecie :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie bardzo się zorientowałem na podstawie dotychczasowych wypowiedzi, czy mowa jest o regulatorze przednim, czy tylnym na wszelki wypadek zacytuję o obu :

 

Główny regulator tylny przechodzi wzdłuż tylnej linii środkowej ciała. Grzbiet w chińskim pojęciu jest typu Yang, dlatego też meridian głównego regulatora tylnego ma charakter Yang. Często określany jest jako morze Yang meridian. Na poziomie siódmego kręgu szyjnego znajduje się punkt spotkania wszystkich meridianów Yang. Chińska nazwa brzmi Du Mai, przy czym Du – znaczy zarządca, a Mai – naczynia. W tej nazwie określona jest główna funkcja: zarządca wszystkimi meridianami Yang. Główny regulator tylny zaczyna się w kroczu i przechodzi przez kość guziczną, przez kręgi lędźwiowe, okolicę krzyżową. Łączy się najpierw z nerkami, dalej biegnie przez kręgosłup prosto do głowy. Wchodzi do mózgu, a następnie pojawia się na szczycie głowy i dalej biegnie wzdłuż linii środkowej ciała i nosa do górnej wargi. Kończy się w dziąsłach powyżej siekaczy.

 

Na odpowiedzialność :

http://zioladobrenawszystko.pl/meridiany/dwa-specjalne-meridiany-glowny-regulator-przedni-i-tylny.html


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ogólnie przykładając miarę do obecnych czasów i to, co koledzy opisali wyżej za regulator uważam zegar , który z racji swojej budowy , konstrukcji winien pokazywać jak najdokładniej czas. Regulator, czyli na chłopski rozum zegar, który jest dla mnie wzorcem czasu post-67478-0-25196300-1386880111_thumb.jpgpost-67478-0-25196300-1386880111_thumb.jpgz pominięciem oczywiście elektroniki. Winien to być chodzik, najlepiej sekundowy, z kompensacją, z jak najlepszą konstrukcją wychwytu, bez fajerwerków artystycznych. Dlatego wiedeńskie z okresu biedermeier były temu wzorowi najbliższe i do nich przylgnęła nazwa regulator, W moim domu są dwa. jeden od P. Wieganda z wychwytem Strassera i drugi w stylu wiedeńskim z kotwicą kutą, ale o dosyć płytkim zazębieniu. Proszę na razie nie pytać,jak sprawdzę to odpowiem ile zębów koła wychwytowego kotwica obejmuje. Z tym drugim sekundowym, miesięcznym wiąże się pytanie do kolegów. Czy ktoś ma katalog z takim zegarem. Bo ja już ten zegar widziałem w katalogu. Jest z okresu przełomu IX/XX wieku. Jedyna rzecz, która jest w nim namacalna , to podpis zegarmistrza, który w nim coś grzebał i napis z  tyłu tarczy J. Thuma Vinn. Zdaje, że Vinn, a nie Wien, ale to przy okazji do wyjaśnienia. Unikam rozkręcania. Wiem,że cena w katalogu na tamte czasy była 20.000DM. Jeżeli ktoś coś takiego ma, lub widział w katalogu, to proszę o sprawdzenie pochodzenia zegara. Może się mylę w mojej wypowiedzi.To tak przy okazji, co uważam za Regulator,ano ten właśnie zegar. Pozdrawiam.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psia krew,znowu nabujałem. Ilość zębów w kole wychwytowym 30, kotwica obejmuje 10. Waga 5kg, wahadło ok 7.Przepraszam:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, proszę, tylko nie tooooo!!!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, proszę, tylko nie tooooo!!!

 

Przecież już wyrosłeś z wiszących, nieprawdaż ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złom, rozumiem:)P

Nie, zegary rewelacyjne, tylko zaraz znów rozpocznie się dyskusja o wyższości Świąt.. itd, itp... ;)

Ten podział to od Wieganda? Woroniecki to coś dla Franka, bo to raczej Lenz.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Tego od Wieganda nie pokazałem nigdzie, bo z tego co wiem, to koledzy byli u niego na wyjeździe i wiedzą i widzieli wszystko. Ten jest z IX/X wieku, o niego pytam, czy ktokolwiek widział, ktokolwiek, co to jest? Z góry dziękuję za info.Piotr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zegary rewelacyjne, tylko zaraz znów rozpocznie się dyskusja o wyższości Świąt.. itd, itp... ;)

Ten podział to od Wieganda? Woroniecki to coś dla Franka, bo to raczej Lenz.

Woroniecki , to Gustav Becker. Z tego ,co wiem, Woroniecki robił sobie biznesik polegający także na montażu. Skrzynia jest od Lenza, wsadzał Beckerka i tabliczkę reklamową jak o wychylnik. 100% Orginal.:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - zegary to spokój i równowaga, a Ty wichurę zaraz spowodujesz i oby do tornada nie doszło ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś chętny wykonać taki zegar.Przedstawiam kilka fotek z kompletnej dokumentacji.

post-41769-0-95820100-1386883779_thumb.jpg

post-41769-0-86607000-1386883833_thumb.jpg

post-41769-0-50972800-1386883861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam te plany. Próbowałem zrobić, ale za każdym razem wychodził mi przystanek autobusowy. Bez Marilyn...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - zegary to spokój i równowaga, a Ty wichurę zaraz spowodujesz i oby do tornada nie doszło ;)

Kto sieje, ten wiatr zbiera, Wiem, czemu kolega kiniol podskoczył, znam temat o tej wyższości, świąt nad świętami. Dobrze koniec niespodzianek. Naprawdę szukam  punktu zaczepienia, do tego mojego Regulatora. On chodzi cicho i spokojnie,a koledzy szaleją :)P

Nie wiem, kto je robił, ile ich zrobił. Dawno temu był u mnie , któryś z Was i mi znalazł w katalogu nazwisko J.Thuma i tyle było wiadomo,że był zarejestrowany gdzieś tam jako zegarmistrz. Chciałbym coś więcej wiedzieć na temat tego złomu, bo kilogramów w sobie trochę ma. :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysztof stwierdził,że nie ma żadnych problemów żeby wykonać taki regulator z kompensacyjnym wahadłem.

post-41769-0-97163400-1386884088_thumb.jpg

post-41769-0-09323000-1386884136_thumb.jpg

post-41769-0-86105700-1386884179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam te plany. Próbowałem zrobić, ale za każdym razem wychodził mi przystanek autobusowy. Bez Marilyn...

A ja znam inżyniera mechanika zegarmistrza amatora z Niemiec,który w/g tych planów wykonał taki zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woroniecki , to Gustav Becker. Z tego ,co wiem, Woroniecki robił sobie biznesik polegający także na montażu. Skrzynia jest od Lenza, wsadzał Beckerka i tabliczkę reklamową jak o wychylnik. 100% Orginal.:)P

Panowie mam ten zegar w skrzyni lenzkircha,mechanizm lenzkircha z numeracją bez sygnatury ale ma wychylnik z napisem Woroniecki w Warszawie.Do tego posiadam drugi taki sam oryginalny zegar lenza (tego samego koloru)w identycznej skrzyni z identycznym mechanizmem .Różnica w numeracji mechanizmów niecały tysiąc lecz ma pełną sygnaturę.Powyższe świadczy,że tak jak pisze kiniol Woroniecki kupował całe zegary bez sygnatury i zakładał do nich swój reklamowy wychylnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysztof stwierdził,że nie ma żadnych problemów żeby wykonać taki regulator z kompensacyjnym wahadłem.

I tu jest pies pogrzebany - jest to bezproblemowe, a my się rzeczami bezproblemowymi nie zajmujemy - to nudne.

 

;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten zegar w skrzyni lenzkircha,mechanizm lenzkircha z numeracją bez sygnatury ale ma wychylnik z napisem Woroniecki w Warszawie.Do tego posiadam drugi taki sam oryginalny zegar lenza (tego samego koloru)w identycznej skrzyni z identycznym mechanizmem .Różnica w numeracji mechanizmów niecały tysiąc lecz ma pełną sygnaturę.Powyższe świadczy,że tak jak pisze kiniol Woroniecki kupował całe zegary bez sygnatury i zakładał do nich swój reklamowy wychylnik.

Pełna zgoda,w czym nie ma zaprzeczenia,że kupował same skrzynie. Może było taniej? Skrzynia nie ma śladów montowania innego mechanizmu :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysztof stwierdził,że nie ma żadnych problemów żeby wykonać taki regulator z kompensacyjnym wahadłem.

Ja nic takiego nie mówiłem, ale gdzie tam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda,w czym nie ma zaprzeczenia,że kupował same skrzynie. Może było taniej? Skrzynia nie ma śladów montowania innego mechanizmu :)P

Gdy by skrzynia miała ślady montowania innego mechanizmu to w ogóle bym o niej nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto sieje, ten wiatr zbiera,( ...)

 

Chodziło o "kto wiatr sieje, ten zbiera burzę" ?

I to niby ja ten wiatr posiałem ? :D

 

Krzysztof - jak dla mnie, to możemy robić te regulatory, ale pod warunkiem, że seria minimum 1000 szt.

Wtedy cena będzie "ludzka" ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.