Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróćcie uwagę na brak sekundnika...nie ma ani małego ani centralnej wskazówki sekundnika i tak się zastanawiam czy jest konstrukcja tego modelu przewiduje budowe zegara bez sekundnika centralnego, czy po prostu brakuje go przy tym egzemplarzu.?!

Budzik wygląda na oryginalny.W takich budzikach często w ogóle nie było sekundnika, lub jeśli był to dolny. NIe spotkałam jeszcze budzika Japy  Freres z centralną sekundą. W budzikach Gustawv Becker to i owszem  niektóre mają cs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowy jakoś źle przeglądam Allegro bo nie mogę trafić na taki fajny budzik,może za bardzo chcę.  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik wygląda na oryginalny.W takich budzikach często w ogóle nie było sekundnika, lub jeśli był to dolny. NIe spotkałam jeszcze budzika Japy  Freres z centralną sekundą. W budzikach Gustawv Becker to i owszem  niektóre mają cs.

Po raz kolejny dzięki Kasiu za pomoc:) A udało Ci się coś znaleść w katalogu tej firmy przypominającego ten egzemplarz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Proszę.Kilka podobnych Japiszonów (1912)

 

post-6402-0-74839900-1423153471_thumb.jpgpost-6402-0-10670600-1423153472_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo:) Jeśli ten jest nieskatalogowany o czym to może świadczyć? Nadal zastanawiam sie nad jego zakupem. Sprzedający życzy sobie ok 300zł a jak widać oprócz tego, że nie figuruje w katalogach ma jeszcze pare niedoskonałości typu luźny lub krzywy jeden podnóżek i różne śróbki (dwa rodzaje) mocujące mosiężna koronę do obudowy zegara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w dolnym rzędzie, drugi od lewej wygląda na niezłego głupka :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem oto takiego FG. Brakuje dzwonka, znowu sprężyna chodu pęknięta, brak wskazówki minutowej, szkiełka oraz co mnie najbardziej martwi wyrobiona jest płyta pewnie to jest nie do naprawy. Zaznaczyłem to miejsce na zdjęciu. No ale będę starał się go ratować i przywrócić do życia może się tez uda. Resztę zębatek posiadam tylko poszły do mycia :)

Jak by ktoś posiadał jakieś części do wyżej wymienionego budziola to proszę o info :)

post-59104-0-58218200-1423166353_thumb.jpg

post-59104-0-04942800-1423166373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego  nie do naprawy? Tulejkę wstaw i po kłopocie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niej jakiś tam FG, tylko nasz GF :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powielam ten sam błąd od jakiegoś czasu. Nie wiem czemu mi się wydawało że to FG hehe. Że nasz to wiem :) model baby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem oto takiego FG. Brakuje dzwonka, znowu sprężyna chodu pęknięta, brak wskazówki minutowej, szkiełka oraz co mnie najbardziej martwi wyrobiona jest płyta pewnie to jest nie do naprawy. Zaznaczyłem to miejsce na zdjęciu. No ale będę starał się go ratować i przywrócić do życia może się tez uda. Resztę zębatek posiadam tylko poszły do mycia :)

Jak by ktoś posiadał jakieś części do wyżej wymienionego budziola to proszę o info :)

Coś mi się zdaje, że mam wolnoleżący ;)  mechanizm GF. Poszukam i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik  miniaturka. Ktoś podpowie co to co jest bo nie znalazłem niestety nic podobnego.

post-59104-0-61464700-1423391104_thumb.jpg

post-59104-0-41292200-1423391118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny przeczuwam....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resztę pokaż. To tylko przeczucia, oparte na technice wykonania tych oznaczeń (trawienie, laser?) i samej daty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik  miniaturka. Ktoś podpowie co to co jest bo nie znalazłem niestety nic podobnego.

No to musisz poczekać na Kasię :) ale piękne szkiełko się uchowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik  miniaturka. Ktoś podpowie co to co jest bo nie znalazłem niestety nic podobnego.

 

post-6402-0-74356400-1423409391.jpg

 

Ze strony Deutsche Gesellschaft fur Chronometrie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. A w jakich lata produkowali takie miniaturki ?

Fabryka widzę działa w 1860-1918 oraz 1927-1945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ten powstał w pierwszym okresie działalności, ok.1910 roku. Z dużym przybliżeniem :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje budziki HAU. Od lewej Pilot, Krone, Schnelle Kenig, Phonos :) Przepraszam ja jakośc zdjęć...

post-74377-0-93562000-1423427960.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.