roberto266 2 #1 Posted October 27, 2012 (edited) Jak nikt się nie kwapi to ja zakładam temat budzików chociaż to ty Kasia powinnaś założyć ten temat jako największa miłośniczka . Oto mój nowy stary nabytek i jak na razie jedyny z budzików Dodaję link do strony DGC z danymi do identyfikacji mechanizmów budzików: https://www.dg-chrono.de/uhrenwissen/weckerwerksverzeichnis/ Edited June 20, 2021 by tarant Uzupełnienie 1 Share this post Link to post Share on other sites
docent 1 #2 Posted October 27, 2012 Piękny roberto266To ja poraz drugi zaprezentuje mojego maleńkiego budzika (zaledwie 5,50cm szerokości) Tuż po zakupie: I stan obecny choć jeszcze mechanizm do czyszczenia i tarcza: 0 Share this post Link to post Share on other sites
Kosh777 4 #3 Posted October 27, 2012 (edited) Tu moje najstarsze maluchy:Budzików małych to mam dość sporo. Edited October 27, 2012 by Kosh777 0 Share this post Link to post Share on other sites
docent 1 #4 Posted October 27, 2012 (edited) Tu moje najstarsze maluchy:Budzików małych to mam dość sporo. Hej kolego, a 3 mógłbyś wkleić troszku większą fotkę, pozdrawiam Edited October 27, 2012 by tarant 0 Share this post Link to post Share on other sites
amroziuk 99 #5 Posted October 27, 2012 (edited) Hej kolego, a 3 mógłbyś wkleić troszku większą fotkę, pozdrawiamKliknij fotkę to się powiększy. Edited October 27, 2012 by tarant 0 AMTak wiele zegarów, a tak mało czasu. Share this post Link to post Share on other sites
kasiaMF 234 #6 Posted October 27, 2012 a o oto moi dwaj maleńcy (srednica 5,5 cm) braciszkowie. Lata 20- producent nieznany na mechanizmach Kaisera. 0 Share this post Link to post Share on other sites
kasiaMF 234 #7 Posted October 27, 2012 Hej kolego, a 3 mógłbyś wkleić troszku większą fotkę, pozdrawiam Fajne te maluszki:) 0 Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #8 Posted October 27, 2012 (edited) Budzik Gustaw Becker -model MARS 907 lub 908. Tarcza w idealnym stanie ,na ktorej wykonano na zamowienie reklame optyka i sprzedawcy zegarow Carla Schram z Landeshut Schl.(dzisiaj Kamienna Gora) Edited October 27, 2012 by FRANK 0 Share this post Link to post Share on other sites
kiniol 2284 #10 Posted October 27, 2012 Zbieram budziki reklamowe, najchętniej z terenu Polski. Tego z Kamiennej koledze Frankowi szczerze zazdroszczę. Uploaded with ImageShack.us 0 Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie… Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #11 Posted October 27, 2012 (edited) kinol - ten budzik bedzie Twoj. On bedzie pasowal do Twojej pieknej kolekcji. Edited October 27, 2012 by FRANK 0 Share this post Link to post Share on other sites
kiniol 2284 #12 Posted October 27, 2012 O Matko cóż za deklaracją... Nie wiem co powiedzieć... 0 Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie… Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #13 Posted October 27, 2012 (edited) O Matko cóż za deklaracją... Nie wiem co powiedzieć... Podaj adres do wysylki .Ten budzik jest sam wsrod wielu budzikow firmy Lenzkirch.U Ciebie bedzie mu rażniej. Edited October 27, 2012 by FRANK 0 Share this post Link to post Share on other sites
kiniol 2284 #14 Posted October 27, 2012 Nadal nie wiem co powiedzieć ale będzie stał obok tego z Goerlitz i Greiffenberg in Schl. czyli Zgorzelca i Gryfowa 0 Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie… Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #15 Posted October 27, 2012 Nadal nie wiem co powiedzieć ale będzie stał obok tego z Goerlitz i Greiffenberg in Schl. czyli Zgorzelca i Gryfowa 0 Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #16 Posted October 27, 2012 Moje budziki -wszystkie sa wykonane przez firme Lenzkirch. 0 Share this post Link to post Share on other sites
FRANK 1 #18 Posted October 27, 2012 Ty lko niech Tarant nie karze obracac mi tych zdjec. 0 Share this post Link to post Share on other sites
kiniol 2284 #19 Posted October 27, 2012 Podaj adres do wysylki .Ten budzik jest sam wsrod wielu budzikow firmy Lenzkirch.U Ciebie bedzie mu rażniej.To ja przechodzę na PW. 0 Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie… Share this post Link to post Share on other sites
tarant 2980 #20 Posted October 27, 2012 A dlaczego nie ? Dwa. Ten z lewej - źródło najprecyzyjniejszego czasu, ma funkcje budzika. Nie lekceważcie kwarców z DST !Ten z prawej - NN Francuz. Regulator wahadłowy, ale - z wybijaniem godzin i połówek oraz z repetycją - co w takim zestawie czyni go dość unikalnym. Ma trzy sprężyny - w tym ta od alarmu jest na osi z tą od chodu , jakby w drugim "półbębnie"- nakręca się je wspólnie. Wyświetlacz nieco uszkodzony. 0 Pozdrawiam Piotr Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce Share this post Link to post Share on other sites
dziadek 1388 #21 Posted October 27, 2012 (edited) O mój Panie, ile Wy tego macie i to jakie. A ja tak skromnie, tylko dwa stoją, jeden GB drugi Junghans.Frank, masz bardzo ciekawy mechanizm z bocznym wahadłem.Co to jest? - jeżeli wolno zapytać. Edited September 19, 2013 by dziadek 0 Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz. Share this post Link to post Share on other sites
chronofil 133 #22 Posted October 27, 2012 Fajny temat i fajne zbiory. Tylko pogratulować A Kiniol to już na pewno nigdy nie zaśpi Przypomnieliście mi, że kiedyś też drogą kupna nabyłem takie cos stare dzwoniące i chodzące przez 8 dni: 0 Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać... Share this post Link to post Share on other sites
kasiaMF 234 #23 Posted October 27, 2012 (edited) cudności, gdybyś FRANK miał jeszcze inne niepotrzebne budziki to pamiętaj o mnie A Twoje Lenzkirch-e po prostu zapierają dech. Edited October 27, 2012 by kasiaMF 0 Share this post Link to post Share on other sites
WueM 120 #24 Posted October 27, 2012 To jeszcze ja! Oczywiście monotematycznie: Gustav Becker: 0 Wojtek + Certina Club 2000 od lat Share this post Link to post Share on other sites
tarant 2980 #25 Posted October 27, 2012 To jeszcze ja! Oczywiście monotematycznie: Gustav Becker: A jaki numer ? Chyba niski, bo nie ma kotwicy na tarczy. 0 Pozdrawiam Piotr Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce Share this post Link to post Share on other sites