Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Rawicz

Pojedynek ORISów: Diving Aquis Date vs Divers Date...

ORIS Aquis vs Divers, który ciekawszy?  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Witam! Mam "problem" ;) Otóż wzięło mnie bardzo na ORISa ostatnio i za nic nie mogę wybrać, który nurek ciekawszy, którego może bardziej warto wybrać. Jeśli chodzi o cenę to jest podobnie.

1. ORIS DIVING AQUIS DATE 733-7653-4155RS

733_7653_41_55_RS.jpg

2. ORIS DIVERS AUTOMATIC 733-7533-8555RS

733_7533_85_55_RS.jpg

Oba zegarki bardzo mi się podobają, z jednej strony Divers ma fale na tarczy, które bardzo lubię w zegarkach, z drugiej strony Aquis jest oszczędniejszy i ma ceramiczny bezel. Rozmiar podobny - 43mm vs 44mm, no i koperta - Aquis ma ciekawą osłonkę koronki, Divers natomiast charakterystyczną, obłą kopertę. Co wybrać?

2 ! A tak na marginesie to najładniejszy z ich oferty nurków jest Small Second :P

Only Fools Do Not Fear The Sea

A tak na marginesie to najładniejszy z ich oferty nurków jest Small Second :P

Oczywiście.

Stfraw, nie wiem czy widziałeś te zegarki na żywo , ale pierwszy z nich na żywo moim zdaniem sporo traci, starsze diverki Orisa są ładniejsze. Mój głos zdecydowanie na nr. 2.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Oddałem głos na 1 za:

- wygodę w użytkowaniu

- lepszą gumę/kauczuk

- rewelacyjne zapięcie przy którym zapięcie Orisa nr 2 wygląda jak.................w ogóle nie wygląda :D

Uważam natomiast, że lepszym wyborem było by coś w starej kopercie (wersje z wyższą kopertą i wyższą wodoszczelnością), która jest fajniejsza i nawiązuje kształtem do dzwonów nurkowych.

Poza tym tarcze w starych nurkach też są ładniejsze. Small second - to jest to. Jeśli nie 47mm (bo tu jest wybór kolorów) to 44mm taki jak mam ja z ceramicznym bezelem (po lewej):

6770774091_0e4cf50cf3_z.jpg

6770773901_10b553c310_z.jpg

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Jak już koledzy wspomnieli - stare, wyższe koperty są faniejsze. AL e ztych też wybrał bym jedynkę za ciekawszy i świerzszy wygląd, ciekawy przeszklony dekiel, lepsze zapięcie i polecam wersję z antracytowym bezelem (nie wiem jakie jest tu bo nie widać fotki).

Mikołaj ma na myśli ten model z wolframowym bezelem:

9922_733_7653_41_53_rs.png

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Otóż to! Jest piękny - ja się chyba starzeję bo to już drugi Oris co mnie kusi :)

Miałem ten sam dylemat co Ty. Wybrałem starszy model Orisa. Ten nowy na żywo moim zdaniem sporo traci w stosunku do zdjęć. Nosiłem go miesiąc, kupiłem omegę i teraz leży w pudełku więc jeśli jesteś zainteresowany używanym to daj znać.

Diver jest po prostu ładniejszy.

Poza tym w tych nowszych dołożylii osłonę koronki mocowaną śrubami, mało to eleganckie :/

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

zdecydowanie model z osłoną koronki. Model bez osłony ( stary) wygląda jakby go ktoś nadmuchał :) i przycisnął butem hehe ;)

Woytec...nie widzę negatywów zamocowania osłony na śruby ?? Może nawet dodaje to smaczku :) ...nie zawsze jednolite odlewy są pożądane.

Diver ma być elegancki ???

Gdyby Diver miał kopertę Aqiusa byłby idealny. I koniecznie w rozmiarze 42mm do 43mm :)

"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Mój głos na numer 2 - bardziej mi się podoba starszy styl :)

Hmmm, daliście mi do myślenia :) Czy ktoś się orientuje dlaczego w Aquisie mamy na tarczy "PRESSURE RESISTANT", a nie "WR" jak w starszej wersji?

Bo tak mówi norma. Powinn się wyrażać wodoszczelność w wartości ciśnienia, czyli naporu wody w jednostce BAR. Wodoszczelność podana np 200m nie koniecznie dawała nam zdolność zegarka do zejścia na 200m ponieważ ciśnienie na tej głębokości może wynosić zarówno 20 jak i 30 BAR.

Ja jak kupowalem swojego Orisa SS (polowalem na niego w kolorze pomaranczowym) to zwiedzilem wszystkie paryskie i podparyskie punkty sprzedazy Orisa i mimo chodem zmierzylem kilka w nowszej kopercie (Col Moshin i Kittiwake ktore byly od reki o dziwo) i wybralem jednak starsza wersje - jest niepowtarzalna - takiej koperty nie ma zaden inny zegarek

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

No i decyzja podjęta, zakup zrealizowany. Ja jak zwykle zrobiłem na odwrót ale cóż. Jak dojdzie zegarek będę się tłumaczył :D

Czyli Aquis Date?

Jak dojdzie wklej kilka zdjęć, szczególnie nadgarstkowych.

Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Czyli Aquis Date?

Jak dojdzie wklej kilka zdjęć, szczególnie nadgarstkowych.

Oczywiście! ;p

ORIS DIVERS AUTOMATIC 733-7533-8555RS za całokształt.

Podoba mi się cyferblat oraz kolorystyka.Cóż Oris to świetna marka dlatego niezależnie od tego,który wybierzesz będziesz zadowolony zapewne.

pzdr.

rossi77

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.