Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Moser Mayu - który ładniejszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jakiś vintage fajny by się znalazł ;)

Mam podobne zdanie jak Bartosz, Moser to piękny zegarek, ale chyba szybko by mi się znudził, ot piękny cudowny zwykły zegarek. Co innego PSM ;) te fantastyczne uszy koperty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi tego nie musisz mówić ;)

Żyję z projektowania i zgadzam się w pełni, że "mniej znaczy więcej" , tylko, że ten zegar nie jest wcale taki znowu minimalistyczny - wskazówki i koperta są lekko stylizowane, ale najbardziej przeszkadza mi tutaj fakt, że cała forma jest miękka, ciepła, przyjemna... ten zegar jest bardzo łatwy w odbiorze, taki miękki, przyjemny i tym mnie właśnie zniechęca (zresztą wszystkie Mosery takie są).

Strasznie konformistyczny i dlatego rozumiem dlaczego niektórzy piszą, że nadaje się dla dziadziusia - takie jest moje zdanie, a każdy niech sobie swoja historię pisze :)

Dokladnie tak samo odbieram ten zegarek Bartosz. Jakze inaczej wyglada ten Lange, chcialoby sie napisac bardziej meski i pewnie sporo w tym prawdy...

Cena podobna do Mosera

http://www.chrono24.com/en/alangesoehne/1815--id2018853.htm?query=A.+Lange+%26+S%C3%B6hne+lange+s%C3%B6hne&dosearch=true&searchexplain=1&resultview=list&goal_suggest=1&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1815 to właśnie typowy przykład zegarka idealnego, pozbawionego tzw. smaczków. Porównaj sobie na żywo choćby koperty Mosera i tego Lange, to zrozumiesz o czym mówię. Moim zdaniem Moser jest ciekawszy, co nie znaczy, że 1815 mi się nie podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz małe porównanie :

post-27475-0-62677300-1358413650.jpg

post-27475-0-75594100-1358413661.jpg

post-27475-0-29355100-1358413787_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wahania Michal wybralbym Lange z tych dwoch mimo ze Mosera na zywo nie widzialem. Tym bardziej ze nie jestem w stanie zniesc zlotych (czytaj zoltych) kopert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Mayu ma idealną kopertę (kształt, proporcje, profilowanie).

Tarcza to czysta klasyka.

 

Trzeba pamiętać o mechaniźmie i rezerwie chodu.

 

 

 

Dość podobny do Mayu jest FC- tylko data zamiast sekundnika mi się nie podoba.

Ale podoba mi się zdjęcie Łukasza.

P.S.

(Szkoda że styczeń się kończy i będzie trzeba przewrócić stronę z tym zdjęciem w kalendarzu)

fckalendarz.jpg

 

 

 

 

 

Lange jest o.k. ale to trochę inne wzornictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać jeszcze raz, czy widział ktoś na żywo tą wersje kolorystyczną? Jak się prezentuje? Czy odcień subtarczy jest podobny do koloru tarczy zegarka?

post-27475-0-78625800-1358585802.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś temat zastygł . Michał, zdecydowałeś się już którego Mosera kupujesz ?:)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tego :

 

post-27475-0-18889200-1359052481.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odbiór? :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiam formalności :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek , szczerze zazdraszaczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to mój pierwszy prawdziwy garniturowiec :) Do brązowej, beżowej, czy czarnej marynarki będzie wyglądał rewelacyjnie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej ,po Lange jabola dostałem grypy.

Michał chcesz abym dostał teraz świńskiej grypy? :lol:

A poważnie to już gratuluję i pozytywnie zazdroszczę ,cudo :blink:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku, choć z gratulacjami się jeszcze wstrzymajmy dopóki go nie pokaże w odpowiednim temacie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo mierzyłeś Mosera na nadgarstku?


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym kolorze. Dlaczego pytasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz Michał zadowolony na 100%.

Jak byliśmy z Irkiem u Władka mierzyłem Mosera z datą.Irek zresztą też :)

Jest idealny ,a mamy zbliżony rozmiar nadgarstków.

Przy okazji napiszę ,że Władek to Człowiek z Taaaką pasją ,jakiej się nie da opisać.

Jak nam zaczął opowiadać o zegarkach, to ja siedziałem zamurowany i słuchałem jakbym był na jakimś wykładzie.

I tak prze chyba 0,5 godziny. :blink:

Widać tę pasję ,wrażliwość,wiedzę,miłość do zegarków.

Tego się nie da opisać ,coś wspaniałego.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru się Darku nie obawiam, obawiam się natomiast koloru :D Na zdjęciach w sieci wygląda rewalacyjnie, opinie też ma dobre, zobaczymy jak się zaprezentuje na żywo...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym kolorze. Dlaczego pytasz?

 

Właśnie o kolory mi chodzi. Jak je odebrałeś, ale jak sądze z poprzedniego postu kolor tylko z obrazka ;)


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru się Darku nie obawiam, obawiam się natomiast koloru :D Na zdjęciach w sieci wygląda rewalacyjnie, opinie też ma dobre, zobaczymy jak się zaprezentuje na żywo...

 

Na ogół nie udzielam się w tego typu tematach, bo jakie znaczenie dla kupującego ma mój gust? Ale Mayu to jeden z najładniejszych garniturowców i właśnie w tym kolorze wygląda najciekawiej - moim zdaniem. Powodzenia!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru się Darku nie obawiam, obawiam się natomiast koloru :D Na zdjęciach w sieci wygląda rewalacyjnie, opinie też ma dobre, zobaczymy jak się zaprezentuje na żywo...

 

Michał spokojnie.

Zapewniam Cie ,że czy tarcza szara,czy brązowa,którą oglądaliśmy z Irkiem ,porostu wymiata,

Taki szlif genewski jak w omegach tylko 100 razy piękniejszy.

Już sobie wyobrażasz?

Nie martw się Michał ,jak Ci się nie będzie podobała ,to wyrwę sobie jedynkę :lol:

 

aha ,górną :D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o kolory mi chodzi. Jak je odebrałeś, ale jak sądze z poprzedniego postu kolor tylko z obrazka ;)

Widziałem tylko Mayu z czarną tarczą, niesamowita jest ta tarcza w tym zegarku, ten szlif rzeczywiście powala! Mnie jednak do tej bardziej eleganckiej garderoby bardziej będzie pasował Moser z brązową tarczą. Ponoć na żywo powala z nóg :) Idealnie się komponuje ze złotą kopertą, brąz napewno doda mu charakteru i wyrazistości. Czarna tarcza ze złotą kopertą w moim odczuciu trochę biła po oczach i wydawał mi się ten zegarek do bólu idealny, za idealny!

 

Na ogół nie udzielam się w tego typu tematach, bo jakie znaczenie dla kupującego ma mój gust? Ale Mayu to jeden z najładniejszych garniturowców i właśnie w tym kolorze wygląda najciekawiej - moim zdaniem. Powodzenia!

 

Dzięki, wbrew pozorom ma, bo może ktoś doradzi, żebym koniecznie zobaczył ten kolor na żywo, bo na obrazkach wygląda bajecznie, a na żywo jednak traci, co dałoby mi do myślenia...

 

Michał spokojnie.

Zapewniam Cie ,że czy tarcza szara,czy brązowa,którą oglądaliśmy z Irkiem ,porostu wymiata,

Taki szlif genewski jak w omegach tylko 100 razy piękniejszy.

Już sobie wyobrażasz?

Nie martw się Michał ,jak Ci się nie będzie podobała ,to wyrwę sobie jedynkę :lol:

 

aha ,górną :D

Wyobrażam :) Trzymam Cię za słowo co do tej jedynki :D Jako, iż wiem, że masz dobry gust, to mnie uspokoiłeś. Podziękował za opinie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tylko pamiętaj ! Jak nie zrobisz obszernej galerii to się obrazimy ;) .

BTW: Nawet się nie zaczął luty a już tyle wspaniałych zakupów na forum. Ciekawe co będzie w maju czy sierpniu :D


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.