Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sleza

zegarek klubowy 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na ceny epos'a to może byc cięzko zmiecic się w tej kwocie z automatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na stronie eposa i wychodzi na to, że w założonym budżecie to podstawą mógłby byćchyba tylko model 3411

 

Dane techniczne:

Mechanizm automatyczny ETA 2824-2/SW 200, dekorowany.

Koperta ze stali szlachetnej 316 L.

Szkiełko szafirowe.

Wodoszczelność 5 ATM.

Kolor tarczy: antracytowy, srebrny lub niebieski.

Pasek skórzany lub stalowa bransoleta.

Średnica koperty 39 mm.

Grubość 10,2 mm.

 

Zdjęcia poglądowe:

 

6902535372_61ee9d6975_b.jpg

 

6899632890_cc58658625_b.jpg

 

7045728941_dd5d08ff72_b.jpg

 

7048629629_7ba11f4f1d_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjściowa eposa 3411.131.20.16.25 (niebieska tarcza i pasek) - 2400 PLN (dane wg. strony epos polska).

 

A tu wersja czarna na pasku. Nawet nieźle wygląda:

 

epos3411sz5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach ładnie sie prezentuje. Lepiej niż na stronie producenta..

 

 

 

Więc podstawe juz mamy-kwota bazowa i zegarek jesli wiekszość będzie na tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach ładnie sie prezentuje. Lepiej niż na stronie producenta.

To prawda. Sam byłem zdziwiony. Jedyna zastrzeżenia można mieć do mechanizmu.

 

Więc podstawe juz mamy-kwota bazowa i zegarek jesli wiekszość będzie na tak

Spokojnie... Niech się inni wypowiedzą. Może znajdą coś ciekawszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Niech się inni wypowiedzą. Może znajdą coś ciekawszego :)

 

Dlatego napisałem jak wszyscy sie zgodzą

 

Jeśli zaś mamy trzymać się garniturowca to ta propozycja była by głównie brana przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym zegarek w stylu Junghansa. Epos mnie nie interesuje.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym zegarek w stylu Junghansa. Epos mnie nie interesuje.

wrzuć jakieś zdjecie, pokaż co msz konkretnego na myśli. Oczywiście cena pozozstaje bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal jesteśmy w temacie eposa to zaproponowany model (według mnie) nie jest zbyt elegancki jak na garniturowca. Jedyny plus to cena, ale wygląd i mechanizm nie powalają.

3411_1_small.jpg

Osobiście do eleganckiego stroju (garnitur) zegarek powinien być pieknym dodatkiem dopełniajacym wygląd mężczyzny.

Dlatego suma 2500zł nie powinna być sztywna. W poprzednich postach pojawiała sie nawet suma 5=6k i w tej cenie moglibyśmy wykonać fajny zegarek.

Jednakże wracając do Eposa po podniesieniu zakładanej sumy za całkiem fajne 3-4k moglibyśmy stworzyć poniższą kombinację:

Bazą byłby model 3420

3420_1_small.jpg

Zdecydowanie ładniejsza i delikatniejsza ramka i koronka!

wielkość: 40mm

grubość: 7.7mm

mechanizm ETA 2892 A2

 

Dokonana zmiana: proponuję indeksy i wskazówki wziąć z modelu 3372

 

3372_3_small.jpg

 

Do tego można oczywiście wykonać następne zmiany , modyfikacje, charakteryzujące naszą limitację.


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć jakieś zdjecie, pokaż co msz konkretnego na myśli. Oczywiście cena pozozstaje bez zmian

 

Już pokazywany w tym temacie Junghans Meister Automatic

 

http://zegarki-junghans.com/pl/p/JUNGHANS-MEISTER-AUTOMATIC/198


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę z 3-4k zrobi się 8k... brnąc w ten temat dalej wyjdzie, że lepiej mi bedzie dołożyć do zegarka klubowego na 2014..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton intra-matic piękny zegarek :)

Niestety organizacyjnie chyba bedzie trudno prowadzić tworzenie tego zegarka - brak przedstawiciela tej marki w Polsce :(


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę z 3-4k zrobi się 8k... brnąc w ten temat dalej wyjdzie, że lepiej mi bedzie dołożyć do zegarka klubowego na 2014..

 

Podzielam Twoje obawy :)

Ale wg mnie suma 5000zł nie powinna być przekroczona. Sądzę, że skoro na stronie interetowej cena Eposa 3420 to 3920zł to przy zmianach, limitacji , negocjacjach udałoby się coś obniżyć ;)


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal jesteśmy w temacie eposa to zaproponowany model (według mnie) nie jest zbyt elegancki jak na garniturowca. Jedyny plus to cena, ale wygląd i mechanizm nie powalają.

Właśnie w tym rzecz, że na żywo zegarek prezentuje się o niebo lepiej, niż na renderach (dlatego wrzuciłem real foto). Obawiam się, że przy proponowanych przez Ciebie modelach (rzeczywiście ładniejszych) nie zmieścimy się w 4000 zł, a to z kolei przełoży się na brak zainteresowania wśród Forumowiczów. Wspomniane modyfikacje można też wykonać do modelu 3411. Co do ceny naszej wersji finalnej, to obawiam się, że niewiele będzie różniła się od ceny podstawy (dlatego proponuję tańszą bazę).

 

Co do Hamiltona to bardzo ciekawa propozycja, ale jak wspomniano brak dystrybutora komplikuje trochę potencjalne negocjacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że na żywo zegarek prezentuje się o niebo lepiej, niż na renderach (dlatego wrzuciłem real foto). Obawiam się, że przy proponowanych przez Ciebie modelach (rzeczywiście ładniejszych) nie zmieścimy się w 4000 zł, a to z kolei przełoży się na brak zainteresowania wśród Forumowiczów. Wspomniane modyfikacje można też wykonać do modelu 3411. Co do ceny naszej wersji finalnej, to obawiam się, że niewiele będzie różniła się od ceny podstawy (dlatego proponuję tańszą bazę).

 

Zgadzam się z Tobą. Wprowadzając ciekawe zmiany można zrobić naprawdę fajny zegarek.

Ps: powinniśmy sie trzymać wytycznych jesli to ma byc garniturowiec to niech to będzie skromny. W końcu ma być do garnituru a nie zwracać uwage wszystkich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epos spoko ale rozmiar 39...slabo nie moze byc czegos >40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to ma być garniturowiec, nie może być taki duży.

 

 

czy definitywnie pomysł kostki, ew. prostokąta został odrzucony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się tak upieracie przy tym eposie?co on ma takiego w sobie?zwykły zegarek i tyle.żeby był do garnituru trzeba by zmienić w nim prawie wszystko...Hamiltona pokazałem jako cos co mogło by posłużyć za inspirację.choc nie ukrywam że mógłby to być zegarek bazowy... :wub:

edyta:

kostka nadal mój faworyt.można pogadać z Kemmnerem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca Hamilton to Swatch Grupa, czyt zapomnijcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze kostka np. od Kemmnera nadal ma zwolenników.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się tak upieracie przy tym eposie?co on ma takiego w sobie?zwykły zegarek i tyle.żeby był do garnituru trzeba by zmienić w nim prawie wszystko...Hamiltona pokazałem jako cos co mogło by posłużyć za inspirację.choc nie ukrywam że mógłby to być zegarek bazowy... :wub:

edyta:

kostka nadal mój faworyt.można pogadać z Kemmnerem :)

 

Ja nie mam nic przeciwko kostce ale żeby nie była za mała. Bo z regóły kstki są poniżej 39mm

 

A co do eposa to poprostu dobra cena. Z resztą w innych klubowych zegarkach też wszystko bywało zmieniane więc nie wiem w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że panuje ostatnio jakaś gigantomania. :) Panowie! Zegarek garniturowy to najwyżej 36-38 mm - i to jak ktoś ma wielką łapę, bo jak ma mniejszą rękę to i 34 będzie bardzo dobrym rozmiarem. A ponadto zegar powinien być jak najcieńszy...

 

To tyle z mojej strony, żeby trochę rozgrzać dyskusję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko kostce ale żeby nie była za mała. Bo z regóły kstki są poniżej 39mm

regUły.

 

i ja w końcu nie wiem, wy garniturowca chcecie, czy nie? kolejny głos za dużym zegarkiem, ale przecież garniturowce nie mogą być 40<, więc chyba trzeba ostatecznie ustalić co się chce.

 

edit:

no, dokładnie jak wyżej. zresztą ascetyczne i klasowe garniturowce wyglądają dobrze nawet na dużych łapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak. Napisze do eposa czy sie podejma i za ile? Moze sie uda w 3k zmiescic jesli zmiany nie beda znaczace. Mozecie tez szukac dalej producentow i dowiadywac sie czy sie podejma limitacji. Dla mnie limitacja to: certyfikat nr na deklu lub kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.