Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sleza

zegarek klubowy 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Komuś już coś świta? Może jakaś Omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Omega? Dobre, dobre :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie dwa pomysły, nawet zrobione grafiki. Jeden elegancki garniturowiec na ładnie groszkowanym mechaniźmie AS z zapasów magazynowych ( jest nawet chętny producent to zrealizować )...drugi nie powiem :-) Ale jest ciśnienie na coś drogiego więc ustępuję w 2013. Patrząc ile jest z tym pracy i kłopotów....to chyba ktoś inny musi to odczuć na własnym kręgosłupie :-) . Nie zdziwię się także jeśli się okaże że zegarka 2013 nie będzie. Zainteresowanie z roku na rok maleje. Aktywność forumowiczów także pozostawia sporo do życzenia. To nie te czasy co jeszcze 3 lata temu kiedy na forum było gwarno jak na Stadionie Narodowym :-)

Chodź być może Stowarzyszenie prowadzi jakieś tajemne prace....nie mam takiej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten garniturowiec to dobry pomysl. Z tego co widzialem takiego projektu nie bylo.

 

Wklej zdjecia. Nic nie szkodzi je umiescic.

 

PS: tylko nie kolejny diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram pomysł garniturowca - najlepiej bardzo "oszczędnego" stylistycznie, natomiast finansowo niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie Diverków już nie będzie przez kolejne 10 lat :D . Zgadza się planowałem garniturowca o bardzo oszczędnej klasycznej stylistyce z lekkim posmakiem Vintage.

Jak zakończymy projekt 2012 to zrobi się temat, każdy wrzuci swoje propozycje i forumowicze wyłonią czyj pomysł jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że niechęć do diverów, pilotów i tego typu sportowych gadżetów - jako pomysł na zegarek klubowy osiągnęła już masę krytyczną i nie będzie większych kontrowerscji co do kierunku głównego wyboru - klasycznego garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę nowe inicjatywy zegarkowe w tym roku. Garniturowiec to jest dobry kierunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie z roku na rok maleje. Aktywność forumowiczów także pozostawia sporo do życzenia. To nie te czasy co jeszcze 3 lata temu kiedy na forum było gwarno jak na Stadionie Narodowym :-)

 

a zauważyłeś inny powód, że te limitacje i problemy z nimi związane pokazały, że taki zegarek to nie tylko cud, miód i orzeszki ale wiele stresu i rozczarowań

że rzeczywisty zegarek nie zawsze wychodzi tak jak papier i monitor go obrazuje

że sposób realizacji od strony producenta często pozostawia wiele do życzenia - zwłaszcza jeżeli chodzi o czas i brak umów przy niewywiązaniu się z obietnic

 

z tego i wielu innych powodów, wielu ludzi woli kupić coś z regularnej oferty (bardziej pospolitego, ale pewnego i może łatwiejszego w odsprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec , najlepiej z klasycznym manualnym naciągiem to było by coś


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym zainteresowany. Vintageowy garniturowiec to dobry pomysł, choć wydaje mi się, że paradoksalnie będzie najtrudniejszy do wykonania - zwłaszcza na etapie projektowania.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegant z naciągiem manualnym - :wub: jestem na tak !! i bez oszczędzania - coś na wypasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysły i kierunki miłe widziane

Na dziesięciolecie w 2014 już jest , ale na 2013 czekamy na Wasże propozycje

 

Gdzieś są już jakieś bliższe info, co do 2014?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się. Moim zdaniem idealny byłby garniturowiec, który pasowałby nawet do smokingu:

40 do max 42mm, płaski najlepiej poniżej 8mm, minimalistyczny z nakładanymi indeksami bez cyfer i czarną tarczą. Myślę, że najlepszy byłby manuany naciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz ustalone, ze garniturowiec... to piszcie kwoty do jakich wam pasuje. Mozecie dodac tez propozycje producenta.

 

Panie Dariuszu ( :D ) czekamy na oficjalna informacje o projekcie na 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancki garniturowiec to świetny pomysł,

myślę, że przedział 10 - 12tyś. jest optymalny powyżej może być problem z ilością chętnych


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Dariuszu ( :D ) czekamy na oficjalna informacje o projekcie na 2014.

+1 (chociaż markę możnaby ujawnić :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by byl z rezerwa chodu to czemu nie...

choc osobiscie wolalbym chronograf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[fotki zacytowane ze stron sklepów]

 

celowałbym w coś w takim klimacie koperty i tarczy (koronka też jest śliczna w tym modelu):

 

FC_220NG4S6.jpg

 

lub takim, mniej subtelnym:

 

img_prod1919_0_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimaty niezłe, ale tarcza koniecznie jasna, najlepiej biala lub ecru. Data zupełnie zbędna, To taka moja osobista sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się. Moim zdaniem idealny byłby garniturowiec, który pasowałby nawet do smokingu:

40 do max 42mm, płaski najlepiej poniżej 8mm, minimalistyczny z nakładanymi indeksami bez cyfer i czarną tarczą. Myślę, że najlepszy byłby manuany naciąg.

 

Klimaty niezłe, ale tarcza koniecznie jasna, najlepiej biala lub ecru. Data zupełnie zbędna, To taka moja osobista sugestia.

 

Ja uważam, że tarcza powinna być jasna. Podoba mi się pomysł z płaskim zegarkiem, nakładanymi indeksami i manualnym naciągiem. Do tego delikatne (wąskie) wskazówki.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że tarcza powinna być jasna. Podoba mi się pomysł z płaskim zegarkiem, nakładanymi indeksami i manualnym naciągiem. Do tego delikatne (wąskie) wskazówki.

 

Tarcza ecru imho dyskwalifikuje zegarek do białej koszuli, czyli black tie odpada. W takiej wersji zegarek byłby może faktycznie przyjemny, ale raczej smart casual / garniak z koszulą w ciepłym kolorze..

Biały OK, chociaż podejrzewam, że każdy z potencjalnych nabywców (m.in. ja) posiada co najmniej jeden zegarek tego typu.

Czarna tarcza i minimalistyczne wskazówki oraz indeksy kwalifikuje zegarek do użycia gdy trzeba założyć smoking, a bez problemu można go też założyć do garnituru czy smart casual, o ile jesteśmy w czarnych butach i pasku.

 

2014 będzie to specjalnie dla nas limitowana i stworzona seria Dornbluth

Cena poniżej 5000 euro

Szczegóły wkrótce

 

Czyli jednak coś bardziej uniwersalnego / casualowego ;-) bo chyba Dornbluth ma tylko duże werki i zegarek w stylu powyższego FC nie miałby szans na powstanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.