Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sleza

zegarek klubowy 2013

Rekomendowane odpowiedzi

A moze copernicus flagship?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze copernicus flagship?

 

Zdaje się, że kiedyś padła już propozycja przygotowania zegarka klubowego przez Copernicusa (na początku ich działalności), ale wtedy odmówili, z uwagi na brak czasu. Dla mnie to byłoby super rozwiązanie, bo jest to jeden z kilku zegarków, jakie chodzą mi po głowie, kiedy myślę o zakupach w tym roku. Miałbym dwie, a nawet trzy (bo odpadłby odwieczny dylemat pt. "co kupić?!") pieczenie na jednym ruszcie :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Wus w pewnym wątku został pokazany pewien projekt garniturowca, ale zapewne strony nie doszłyby do porozumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jakiegoś Patka albo Lange ?:D Za 3500 zł to bym czołgał się do tej Częstochowy :D .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na garniturowca sie nie pisze ale idealny w tej stylistyce jest union noramis.

 


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy w okolicach Piageta to może nowy ultra thin od JLC, albo Patrimony w platynie, tylko nie wiem czy Częstochowa podoła temu zadaniu :/

To chyba by do Jerozolimy trzeba by było iść na kolanach , a na Patka czy Mosera to od razu do Guadelupy - ale w koncu cel szczytny :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na garniturowca sie nie pisze ale idealny w tej stylistyce jest union noramis.

Jakoś nie przekonują mnie arabskie cyfry w noramisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na garniturowca sie nie pisze ale idealny w tej stylistyce jest union noramis.

 

Jestem zdecydowanie naTAK

D005.407.16.037.01.png


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten union jest ok.a moze cos w kostce?a jeszcze jak by byl z rezerwa chodu... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz najwazniejsze pytanie. Kto ma odpowiednie doswiadczenie i podejmie sie ogarniecia projektu (i checi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapadła cisza.... :(

 


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz forum, będziesz wiedział,że wybór zegarka klubowego to nie takie proste zadanie...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdaje się, że kiedyś padła już propozycja przygotowania zegarka klubowego przez Copernicusa (na początku ich działalności), ale wtedy odmówili, z uwagi na brak czasu. Dla mnie to byłoby super rozwiązanie, bo jest to jeden z kilku zegarków, jakie chodzą mi po głowie, kiedy myślę o zakupach w tym roku. Miałbym dwie, a nawet trzy (bo odpadłby odwieczny dylemat pt. "co kupić?!") pieczenie na jednym ruszcie :)

 

jesli byliby chetni moge wziasc na siebie rozmowe z copernicusem i mysle ze ich namowiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj. Bedziemy wiedzieli czy podejmą się zadania


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale musze wiedziec o ilu sztukach mówimy?

ktory model? ja osobiscie uwazam ze regulator jest rewelacyjny.

jak bardzo mialby byc zmieniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz forum, będziesz wiedział,że wybór zegarka klubowego to nie takie proste zadanie...

 

Nigdzie nie napisałem że jest to proste.

Uważam jednak że jeśli jest tradycja corocznego zegarka klubowego to powinien ruch należeć do władz statutowych. To oni mają największe doświadczenie, kontakty, znajomości i oficjalne dysponowanie znakiem klubu. Samą realizacją oczywiście może kierować ktoś inny.

 


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale musze wiedziec o ilu sztukach mówimy?

ktory model? ja osobiscie uwazam ze regulator jest rewelacyjny.

jak bardzo mialby byc zmieniony?

 

A czy musisz już podawać wszystkie informacje jak przy zamówieniu?

Chodziło mi tylko o zapytanie. Możliwe że nie podejmą tematu!

 


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zapytaj ich.sztuk?cos kolo 30 moze.zalezy od ceny itd. jesli chodzi o regulatora to ok, ale ja osobiscie wolalbym cos tradycyjnego.i z rezerwa chodu :) a jak by byla kostka to bym sie...ucieszyl bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzac wszystkie projekty klubowych zegarkow imo najwieksze szanse powodzenia ma projekt ktory polaczy dwie rzeczy: lubiana marke i bardzo przystepna cene. dla mnie najlepszym kandydatem jest Kemmner kosteczka, chociaz nie bardzo mam pomysl co mozna zmienic w tym zegarku. Junghans tez jest bardzo fajny ale czy to nie jest kwarc?

Mozna oczywiscie kombinowac z Zenithem czy np. Nomosem ale patrzac na poprzednie lata skonczy sie na na niczym .Union swietny ale mam podobne obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na garniturowca z manualnym naciagiem w przedziale 3-5k moge sie targnac.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzac wszystkie projekty klubowych zegarkow imo najwieksze szanse powodzenia ma projekt ktory polaczy dwie rzeczy: lubiana marke i bardzo przystepna cene. dla mnie najlepszym kandydatem jest Kemmner kosteczka, chociaz nie bardzo mam pomysl co mozna zmienic w tym zegarku. Junghans tez jest bardzo fajny ale czy to nie jest kwarc?

Mozna oczywiscie kombinowac z Zenithem czy np. Nomosem ale patrzac na poprzednie lata skonczy sie na na niczym .Union swietny ale mam podobne obawy.

Zmiany jak we wszystkich innych podstawowych projektach: tarcza . Grawerunki na deklu lub boku koperty , wskazówki .

Kostkę Kemmnera kilka postów wyżej rownież proponowałem jako podstawe do takiego zegarka :)

Zenith , Nomos to inny przedział cenowy .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale musze wiedziec o ilu sztukach mówimy?

ktory model? ja osobiscie uwazam ze regulator jest rewelacyjny.

jak bardzo mialby byc zmieniony?

 

ok zapytaj ich.sztuk?cos kolo 30 moze.zalezy od ceny itd. jesli chodzi o regulatora to ok

 

Ja z kolei wolałbym Mono.

 

Ja na garniturowca z manualnym naciagiem w przedziale 3-5k moge sie targnac.

 

To jest moim zdaniem idealnie rozwiązanie, które pozwoli skupić wokół projektu wystarczającą liczbę osób, a jednocześnie zakupić przyzwoity zegarek. Natomiast, jeśli decyzja padnie na kostkę (pewnie trzeba będzie jakość zagłosować), to odpadam.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez kostka srednio interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem Kemmnera czy podejmie sie przygotowania zegarka klubowego. Nie był zainteresowany. Podobnie Eddie z Timefactors. Może teraz coś sie zmieniło...

Tylko ze Kemmner to taka marka trochę wirtualna....tzn w sensie ebayowa.

A mi tam kostka jako klubowiec by pasiła. Ale kształty musiały by być takie jak w JLC reverso ewentualnie Tagu Manaco :-) . Wszelkie Toneau nie bardzo mi pasują.

 

Panowie limitacja mniejsza niż 100sztuk to dla firmy więcej pracy niz korzyści. Dopiero od 100sztuk można czegoś wymagać, liczyć na większe modyfikacje itd.

 

No chyba że mówimy o firmach takich jak Dornblueth ( nie wiem jak sie pisze ) tam każdy zegarek jest ręcznie robiony więc nie ma problemu z limitacją nawet 5 sztuk. Ale takie zegarki są oczywiście bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.