Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Pokażmy swoje Promastery

Recommended Posts

IMG_20200717_190603.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Dotarł wczoraj:

large.20200718_180138.jpg.0a3ed7c12313a1356a53683d721ef972.jpglarge.1177234228_20200718_1822391.jpg.9370ccaabd7f5dc3f3fcd25567a4b1db.jpg

Na żywo wygląda świetnie, wskazówka idealnie trafia w indeksy, bezel też równiutko wycentrowany i chodzi super. Generalnie jakość wykonania naprawdę dobra, aż szkoda, że nie ma szafiru (jak to w nurkach Citka). Raczej uważam na zegarki, ale jednak, tym bardziej, że cała reszta stoi na wysokim poziomie, nawet pasek i klamerka. 

W dniu 18.07.2020 o 18:41, Amatsubu napisał:

Dotarł wczoraj:

Na żywo wygląda świetnie, wskazówka idealnie trafia w indeksy, bezel też równiutko wycentrowany i chodzi super. Generalnie jakość wykonania naprawdę dobra, aż szkoda, że nie ma szafiru (jak to w nurkach Citka). Raczej uważam na zegarki, ale jednak, tym bardziej, że cała reszta stoi na wysokim poziomie, nawet pasek i klamerka.

Świetny jest ten model. W dodatku wybrałeś najfajniejszą jego wersję.

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

2 godziny temu, Jogi napisał:

Świetny jest ten model. W dodatku wybrałeś najfajniejszą jego wersję.

Dzięki:) Też mi się tak wydaje, myślałem o pepsi, ale akurat trafiła się jeszcze ostatnia sztuka limitki to się za długo nie zastanawiałem;p Generalnie nie lubię złotych akcentów, ale ta kombinacja kolorów na żywo jest naprawdę super. To różowe złoto ma kompletnie nienachalny odcień i sporo dodaje całości.

Witam serdecznie Kolegów. Wszyscy się chwalą, to i ja. Nowy zakup, drugi Citizen, ale pierwszy Promaster. 

IMG_20200727_154625.jpg

IMG_20200727_154607.jpg

Godzinę temu, SLAWEK 01 napisał:

Zobacz, prawie trzy dekady, a wciąż wygląd prawie ten sam😀

Po co zmieniać coś co jest doskonałe. Jak dla mnie rzecz jasna. Rozmiar odpowiedni, czytelność czy to dzień czy noc idealna. A koronka na godzinie 8 to strzał w dziesiątkę. 

19 minut temu, rob3rt napisał:

Po co zmieniać coś co jest doskonałe. Jak dla mnie rzecz jasna. Rozmiar odpowiedni, czytelność czy to dzień czy noc idealna. A koronka na godzinie 8 to strzał w dziesiątkę. 

W punkt, nic dodać nic ująć. Mnie się jeszcze marzy ORCA. 

Aż musiałem sprawdzić jak to wygląda. Faktycznie pierwsze skojarzenie to orca. Eco zilla też daje radę. Tylko to kawał zegarka. 

6 minut temu, rob3rt napisał:

Aż musiałem sprawdzić jak to wygląda. Faktycznie pierwsze skojarzenie to orca. Eco zilla też daje radę. Tylko to kawał zegarka. 

To prawdziwa bestia chyba 46mm, na łapkę niedźwiedzia 😂

5 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

To prawdziwa bestia chyba 46mm, na łapkę niedźwiedzia 😂

Dla mnie to taki odpowiednik G wśród zegarków typu DIVER. Welki i masywny nie bez kozery zwą to zillą. Idealny na lato nie trzeba się martwić jak tego potwora pod mankiet upchnąć 😂

5 minut temu, rob3rt napisał:

Dla mnie to taki odpowiednik G wśród zegarków typu DIVER. Welki i masywny nie bez kozery zwą to zillą. Idealny na lato nie trzeba się martwić jak tego potwora pod mankiet upchnąć 😂

Dobre porównanie 😆. Niestety mój nadgarstek to 18,5-19 więc odpada. Muszę poszperać ile dokładnie ma Orca, ale chyba też sporo, w dodatku ich ceny są mega wysokie...Niestety 

8 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Dobre porównanie 😆. Niestety mój nadgarstek to 18,5-19 więc odpada. Muszę poszperać ile dokładnie ma Orca, ale chyba też sporo, w dodatku ich ceny są mega wysokie...Niestety 

Dokładnie mam tyle samo w nadgarstku 😂. Niby dużo, ale wciąż za mało na potwory typu zilla itp. Gwm 5610 itp wygląda na mały gw9400 na za duży i do tego nie wygodny. Kiedyś miałem skx 007 na gumie i 009 na kajdanie były dosłownie idealne. Niestety dopadła mnie głupota i je sprzedałem obydwa. Do dziś żałuję tej decyzji. Mogłem chociaż 009 zostawić. Ale majtek jakoś to zrekompensował. 

Edited by rob3rt

2 minuty temu, rob3rt napisał:

Dokładnie mam tyle samo w nadgarstku 😂. Niby dużo, ale wciąż za mało na potwory typu zilla itp. Gwm 5610 itp wygląda na mały gw9400 na za duży i do tego nie wygodny. Kiedyś miałem skx 007 na gumie i 009 na kajdanie były dosłownie idealne. Niestety dopadła mnie głupota i je sprzedałem obydwa. Do dziś żałuję tej decyzji. Mogłem chociaż 009 zostawić. Ale majtek jakoś to zrekompensował. 

Też zrobiłem kilka głupot, a później żałowałem....Ale tak już jest. Człowiek uczy się na błędach. 

Godzinę temu, SLAWEK 01 napisał:

Też zrobiłem kilka głupot, a później żałowałem....Ale tak już jest. Człowiek uczy się na błędach. 

A tak z czystej ciekawości. Jak tam szczelność po tych 27 latach? Ile razy był na serwisie? Czyszczenie, regulacja,smarowanie itp. Uszczelki wymieniłeś? 

13 minut temu, rob3rt napisał:

A tak z czystej ciekawości. Jak tam szczelność po tych 27 latach? Ile razy był na serwisie? Czyszczenie, regulacja,smarowanie itp. Uszczelki wymieniłeś? 

Nic nie robiłem od 23 lat( tyle go mam) gubi ok. 20 sek na tydzień i jak widać pływa w akwarium 😂

Witam. Mòj pierwszy Citizen i zarazem pierwszy automat.bce332fab7977a13826ad245df10df70.jpg

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka