Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Też mu się przyglądałem i sporo wskazuje na to, że to oryginał bez renowacji. Miedzy innymi pięknie zachowana koperta, podobno oryginalna koronka (można by poprosić o fotę), podstarzała luma we wskazówkach, brak nowej lumy na tarczy, czy chociażby oryginalny szlif na deklu. Zegarek raczej nie był noszony. Może sporadycznie.

 

Podejrzewam jedynie, że cena będzie wysoka ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ślicznie, cena będzie wysoka, ale na podstawie tego jednego zdjęcia bym się nie odważył jednoznacznie stwierdzić czy przy tarczy nie było coś robione. Jeśli natomiast było to z pewnością profesjonalnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem to należałoby poprosić o więcej zdjęć tarczy (makro).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem indeksy są zbyt cienkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie do wnikliwszego przejrzenia się temu zegarkowi. Oczywiście to są tylko przypuszczenia, ale w mojej ocenie to jest składak.

Koperta rzeczywiście w idealnym stanie, ale przy tak zachowanej kopercie mechanizm jest za bardzo mocno zjechany, Jeżeli leżakował to po co ktoś tyle razy wyjmował koronkę ( też mi nie pasuje jakością do koperty), ze śrubka blokady koronki jest tak zjechana łącznie z korpusem. Co do tarczy musiałbym poszperać w odpowiednikach. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie racje, chociaż z drugiej strony ten mechanizm nie wygląda aż tak źle, w mojej ocenie.

Z całą pewnością przydałyby się leprze zdjęcia. Zwłaszcza tarczy, bez szkła i pod różnymi kątami.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie pomóżcie   :) to werk Delbany którą chcę kupić 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie pomóżcie   :) to werk Delbany którą chcę kupić 

Już nie potrzeba znalazłem to Eta 790  :P . Postaram się dogadać z sprzedawcą  :)

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy opis ilosci kamieni jest taki sam na tarczy jak i na werku bo coś mi się nie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy jest Ancre 15 Rubis

To wiem tylko co jest na werku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dojrzałem ale ten napis powstał chyba po chromowaniu płyty na której jest umiszczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest za blisko śrubki , a na Rafft widać napis bardziej z prawej ?


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest za blisko śrubki , a na Rafft widać napis bardziej z prawej ?

Nie widziałem zdjęcia na Ranfft. Myślę że grawerka jest dorabiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne lata, ale warto się pobawić i podyskutować. Co w niej jest nie tak, a może to kompletny oryginał? ;)

post-57210-0-37647100-1453022901_thumb.jpg

post-57210-0-60552200-1453022915_thumb.jpg

post-57210-0-32329600-1453022921_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, co podpuszczasz? ;)

Przecież to oryginał... jeno koronki nie pokazałeś :)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbany z tych lat nie są brzydkie . Ja uważam że mimo oszczędności mają ładne tarcze i koperty . Jedyne co Mnie odrzuca to widok werku tzn na oko widać że to nie to samo co wcześniej , W Mojej kieszonce ( tej najmłodszej )  werk wygląda jak z wyciętej blachy, na tym u Staszka też lichy metal . Widocznie doszli do wniosku że na tym co nie widać można jeszcze bardziej przyoszczędzić 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja w rzeczywistości jest dużo ładniejsza niż na fotce. Koperta ma bardzo ładny szlif, a tarcza jest perłowa i dosyć duża. Zegarek ładnie wygląda na nadgarstku.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek byśmy myśleli to odpuść ze względu na cenę ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.