Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tarcza z indeksami wyglada jak wytloczona z puszki po konserwach i ma rozmyta czcionke ;):)

Spojrz na samo logo i wlasciwie wystarczy :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na czarnych tam to ślepy by zobaczył ze coś nie tak ale na tym przepraszam nie widzę.

 

Patrzę na indeksy - czy chdzi że grubsze

Wskazówki czy chodzi że minutowa trochę jakby przykrótka

Napisy coś z nimi nie tak? za małe za duże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Indeksy powinny być wyraźnie płaskie o ostrych krawędziach - tu jakieś owalne.

Powłoka tarczy wchodzi na indeksy - tu widoczne przy indeksie "2" i "3".

Krój czcionki powinien być delikatny - tu bardzo "tłusty".

Markery nie powinny dotykać indeksów.

Na razie tyle - chodzi mi tylko o tarczę - reszta ok, trudno coś o koronce powiedzieć, bo jej nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, ze indeksy sa nalozone ? Bo mnie to naprawde na wytloczone wyglada :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czarnych były naklejane, ale to jakaś inna "linia produkcyjna" i nie mam pojęcia a sprawdzać nie mam zamiaru, bo sporo trzeba zainwestować - co do zasady to są tarcze Atlantic'a, które mają wytłaczane indeksy, ale chyba niewiele ich, no i indeksy są płaskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo wyglada jak wytloczka, co do godzinowych juz taki pewien nie jestem ale sa wyoblone, no i jeszcze ten wgniotek na godzinie 9 i przy godzinie 7. Stad moje podejrzenie, tak czy inaczej dobrze nie jest :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - wysokie i o ostrych krawędziach, czcionka z wyposażeniem chuda a Worldmaster grubsza i niemal tuż pod logo - znalazłem jakąś fotkę zegarka znajomego i mniej więcej o to chodzi a gdy znajdę chwilę zamieszczę zdjęcia swoich dwóch - różnice niewielkie, ale istotne i widoczne.

 

post-53152-0-52097300-1370472834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Originale na 969 z tego typu tarczą. Swoją opinię wyraziłem tylko na temat tarczy egzemplarza z ALL. I żeby była jasność - nie mam zamiaru toczyć bojów - jeśli ktoś go chce kupić to jego sprawa, zegarek jest ładny, ale dla mnie to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dekielek. Stalowa koperta jest bardzo trwała i łatwa w doczyszczeniu.

 

Już czuję jak całość się prezentuje - no, jak go teraz zobaczy Twój zegarmistrz to chłop chyba spłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Czy mi się tylko wydaje, czy w "analizowanym" napis ORIGINAL jest czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Time dzięki za zdjęcia.

Wiem że i może mój Netbook z przpastnymi 10" ma wpływ być może na dość nie ostry pogląd na sprawę ale jestem taże przekonany po przytoczonych przykładach że popełnić błąd jest dość łatwo.To nie są już te same ordynarne podróby z przed 1-2lat.

Zastanawiam się czy powoli nie dobiega do końca czas kiedy te ładniejsze budzące wątpliwość swoim stanem egzeplarze z racji na wiek można kupić przez ALL tylko na podstawie lepszych bądz gorszych zdjęć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma takiego atlantica.

Kiedyś jakiś domorosły amator-zegarmistrz wziął go do konserwacji i wymienił mu tarcze na widoczne zwłoki.

Mechanizm został "chyba" bez zmian.

Czy może ktoś napisać jaki to mechanizm oraz jak powinna wyglądać tarcza w oryginale?

post-22121-0-02369600-1370535209_thumb.jpg

post-22121-0-35269400-1370535216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wytrzymałem do weekendu. Są sprawy ważne, bardzo ważne i "zegarkowe". ;)

Popołudnie i wieczór poświęciłem na czyszczenie i smarowanie mechanizmu, dopasowanie koronki, i złożenie około siedemdziesięcioletniego Speedwaya. Dzisiaj tylko kilka zdjęć z komórki, a jutro jego miejsce na nadgarstku.

post-57210-0-25236900-1370550039_thumb.jpg

post-57210-0-63603600-1370550041_thumb.jpg

post-57210-0-78381500-1370550044_thumb.jpg

post-57210-0-21263700-1370550048_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na all.. zegarek o podobnie wyglądającym mechanizmie.

Czy to ETA 1113 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To eta1100 - nie mając wiedzy jak wyglądała oryginalna tarcza raczej będzie trudno jednoznacznie dopasować zamiennik - w Atlantic'ach mechanizm nie jest skorelowany tylko z jednym rodzajem tarcz, więcej, nie było żadnej w tym celu prowadzonej numeracji. Zatem, na tym mechanizmie mogło się znajdować wiele rodzajów tarcz i nadal tak może być o ile tylko piny będą pasować.

Nie oczekuj, że ktoś Ci odpowie na Twoje zapytanie, bo na prezentowanym zdjęciu zegarek przedstawiłeś z tarczą, która chyba niewiele ma wspólnego z Atlantic'iem i nie załączyłeś choćby wizualizacji oryginału czy też choć jego opisu. Proponuję wizytę http://atlantic.helwecja.com/ i ściągnięcie na początek opracowania W. Kutermankiewicza, a jak mało, to pisać do Niego o bazę zdjęć, lub przeglądać fotki na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Niestety na temat tego zegarka wiem tylko tyle ile napisałem. Kolega mówił, że był kompletny (z inną tarczą).

Po prostu, spodobała się ona temu amatorowi i ją zamienił. To co teraz jest to kaszana. Zegarmistrz ocenił koszt naprawy (z czyszczeniem)samego mechanizmu na ok. 170zł Do tego dochodzi poszukiwanie oryginalnej, nie wiadomo jakiej tarczy.

Sądzę że kolega nie będzie raczej ożywiał tego zegarka. Dziękuję za link do strony o atlanticach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostanie moim ulubiony atlanticiem :)

post-57210-0-42197000-1370643250_thumb.jpg

post-57210-0-51234400-1370643252_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tydzień temu kupiłem Atlantica za 70 zł,-. Sprawny, chodzi cały czas. Troche męczy mnie koperta i wskazówki. Odnawiać czy nie?? A jeżeli odnawiać to gdzie? Najbardziej obawiam się kiepskiej "malowanki". Wtedy by mi serce pękło - z żalu i ze złości.

 

Pozdrawiam - Jacek

 

 

post-56672-0-47626000-1372756379.jpg

post-56672-0-12458800-1372756389_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.