Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Koronkę założyłem sygnowaną nową, sekundnik posiada czerwony grot. Zaintrygowały mnie ideksy godzinowe bo nie mogę nigdzie w sieci znaleźć zegarka- atlantica  ,z cyframi w tym kształcie. Ale jeśli były takie tarcze to ok . Dzięki wielkie za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Były, były.

 

To jest SUPER DE LUXE, a u nas większość to ORIGINALE.

 

Podaj jeszcze nr z dekla, porównamy z bazą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "przodku" wygląda na kompletny -  zdjęcia dekla i mechanizmu wcale by nie zaszkodziły (no i lepsze tarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od2u.jpg


 


Numer na deklu to : 3316130


 


Mechanizm to 6300 fotka ciemna bo robiona teraz wieczorem 


 


c6gv.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się wszystko ok. Numer na deklu (którego nadal nie widzimy a przynajmniej ja chętnie zobaczę) zgodny z tym co w zestawie - Unitas i model Super De Luxe. Wskazówki właściwe. Koperta ładna. Koronka nieoryginalna, ale to element najmniej istotny. Zdjęcia przy sztucznym oświetleniu - :wacko: - mimo to wydaje się, iż zegarek jest w całkiem fajnym stanie i co ważne, wiele ich w tym typie i w dobrym stanie, nie ostało. Gratuluję.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis mechanizmu niewłaściwy, ale sprzedawca się na końcu zreflektował.

 

Oryginalny czyli kompletny (z użyciem części fabrycznych) - raczej tak, jedyny dylemat to koronka

 

Reszta to moja subiektywna opinia i sam zdecyduj o jej trafności.

 

Pojawia się inne pytanie - czy idealny, tak jak to oświadcza sprzedawca? No ...  teraz tak.  Sądzę, że to zegarek po renowacji. Zabieg ze zbliżeniem - świetny - sugeruje, że nic nie ma do ukrycia.

- koperta po chromowaniu

- dekiel po intensywnym szlifowaniu

- Na logo lakier wydaje się podchodzić w górę indeksów, ale to nawet w niemalowanych się zdarza (i to jest główny problem w ocenie czarnych tarcz) ;

- napis pod logo całkiem nieźle wykonany, ale pierwsze "r" jest przedobrzone

- napisy poniżej osi: zdjęcie wykonane z boku aby ukryć, iż napis Antichoc nie zaczyna i nie kończy we właściwym miejscu (czcionka powinna być nieznacznie większa i litery bardziej od siebie oddalone - tu tego brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie wiem, czarnych nie oceniam. Za dobre malowanki robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog, myślę, że warto się wypowiadać, bo prawdopodobnie "renowatorzy" czytają jednak te wypowiedzi, korygują swój warsztat i wreszcie  nadejdzie czas, że renowacja będzie autentycznym odwzorowaniem oryginału a nie nieudolną próbą naśladownictwa narażoną na przytyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wszystkie dolne A powinny się schodzić w jedną skośną linię poczynając od dolnego do górnego.

 

alem "młody" i co ja tam wiem?  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tarcza była malowana , koperta tez ładnie na nowo zrobiona


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na moje ślepia, to w omawianym przypadku ilość tzw. punktów czcionki jest ta sama, co według mnie powinna być zróżnicowana tj.

A. większy krój - napis środkowy

B. średni - napis górny

C. mały - napis dolny.

 

W takim układzie zapis informacji na tarczy jest spójny i to pewnikiem było kiedyś zamysłem opracowującego desing zegarka.

 

Ale może wyssałem sobie to z palca za oseska?

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale "renowator poszedł na łatwiznę i zastosował ten sam krój dla wszystkich napisów co nie jest właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na moje ślepia, to w omawianym przypadku ilość tzw. punktów czcionki jest ta sama, co według mnie powinna być zróżnicowana tj.

A. większy krój - napis środkowy

B. średni - napis górny

C. mały - napis dolny.

 

W takim układzie zapis informacji na tarczy jest spójny i to pewnikiem było kiedyś zamysłem opracowującego desing zegarka.

 

Ale może wyssałem sobie to z palca za oseska?

Ponieważ nie za bardzo łapię, możesz wolniej i dokładniej :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dalszy ciąg wykładu jak u profesora mniemanologii stosowanej J.T. Stanisławskiego

 

Mniemam, że

tarcza odpicowana (nawet nie źle) aczkolwiek, człowiek który opracowywał - chyba sitodruk - pominął jakże ważną cechę pisma i liternictwa, bo w każdym niemal wymyślonym do tej pory kroju liter a wierzcie Panowie, że ich jest bardzo dużo, zachodzi coś co nazywane jest światłem liter. Dlatego też często jak piszecie np. jakieś pismo choćby w Wordzie to nie zgadza się wam koniec jednej linijki z np.wyższą. Tak wiec przy opracowywaniu złożonych napisów, dla zachowania jego równowagi optycznej, graficy stosują iny wymiar punktowy - określenie drukarskie a z fachem nie mam nic osobiście wspólnego - liter o ile nie korzystają z różnego ich kroju, lub pochylenia (kursywy).

Po zastosowaniu tych zabiegów dany napis jest dla oczu ( nazwę to tak) przyjemniejszy i spójny. Wszelkie układanie napisu by współgrał miedzy liniami wymaga trochę zabawy i można to samemu spróbować.

Tak więc w tym zakładzie o pietruszkę, mógłbym postawić w zamian, swą klawiaturę w szklance wody na nocnym stoliku, że się nie mylę. :D

 

Cuś mi się wydaje, że trzepiecie swe atlantyckie zasoby poszukując potwierdzenia lub negacji tej zaiste be-szczelnej tezy, ;)  rujnującej dotychczasowe nasze wspólne - bo i ja do dziś żyłem w nieświadomości - spojrzenie na przymierze atlantyckie. :(  Czy zostanie to mym wiekopomnym odkryciem dla dobra zegarowych maniaków, pokaże już nie długi czas.

Tym jednak, to huzia na Józia :angry:  burzącego piaskowy zamek naszych złudzeń. :D  

 

Miłej nocy spędzonych w przemyśleniach

 

Ściskając dłonie, pozdrawiam,

szalony

 

Dziadek Wyler  :)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi ta tarcza jeszcze spokoju. Zerknąłem w swoje murzynki i na zdjęcia z bazy i oto moja obserwacja: nie zawsze jest tak, że wszystkie  "A" z napisu Antichoc są w idealnej przekątnej, jednak ostatnie "C" znajduje się nad literami "TI" z napisu Antimagnetic - krój wówczas wszystkich napisów wydaje się inny, ale nadal zasada wizualnej spójności opisana przez Lec'a się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz jak patrzę na dwie obok siebie widać różnicę, ale czy to przesadza o oryginalności, nie jestem przekonany.

Mogą obie być nieoryginalne, ale to są dwie całkiem inne produkcje, inny podkład, inny sposób nakładania indeksów (tłoczenie) inny układ, czy też rozkład. Nie porównujmy z białymi, bo to inna bajka. IMHO. 

post-57210-0-74609400-1379880091_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizniacy dwujajeczni :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i uznam, że wszystkie czarne w tym kraju to malowanki  :(  - moje też  :wacko:  - chyba oczy muszą odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas

 

Bazą napisów dla murzynków pozostają chyba jednak tarcze jasne, bo każda zmiana to koszty.

Włożony kij w mrowisko zaowocuje na pewno i warto dociekać, by poczynić jakieś ustalenia co jest co.

Może coś wiadomym jest samej firmie o co warto by było spytać?


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnie T

 

Nie przesadzaj na pewno nie jest tak czarno! :)  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas

 

zauważ, iż wielkość czcionki górnego napisu pod atlantic jest też różna w tych tarczach. napis original jest wyżej i drobniejszą czcionką a i worldmaster też się różni. Może ktoś kiedyś opracował taki wzór - o wiele łatwiejszy do wykonania - w czasach PRL-u i rozszedł się on po ludziach zajmujących się renowacją???  

Mam na myśli tarczę po lewej stronie.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.