Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

będę się upierał, by nie mieszać w to białych :). One są niczemu niewinne :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jestem w tym układzie szwarc-charakter. :(,

bo namieszałem Wam i sobie, we łbie  :)

jak cygance w tobołku. :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzi ktoś " szeryfy" :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ???  :D

 

Pomijając napis z pod znaku "cyrkla"  ;)

 

 

 

Serif_and_sans-serif_02.png

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie. Wiem, że nikt nie napisze opinii na 100% ani jednoznacznych wniosków, ale spróbujmy uporządkować dyskusję. Jakość powłoki, farba na indeksach, nadruki itp...i która lub w ogóle czy one są oryginalne. Może ktoś wrzuci zdjęcia innych czarnych tarcz do porównania.

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,  :(

mój murzynek jest tak pochlapany asfaltem,

iż przeczytanie dolnych napisów graniczy z cudem.  :(

Jest to raczej zadanie dla Panów czytających z szklanej kuli. :P

W dodatku, to jest ten egzemplarz,

który spadł był chyba na glebę,

wykładaną kocimi łbami jak stara Ząbkowska (ulica na Pradze)

i oczka (patrz indeksy) zeza dostały.  :lol:

Tak wiec moje ewentualne ustalenia,

pozostały by do bani.  :(

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wasza teoria, że czcionki napisów dolnych winny być różne wzięła w łeb. Co prawda sam byłem przeciwnikiem wplątywania w te dywagacje "białych" ale znalazłem tarcze orginali oryginalnych :) gdzie na jednej napisy są równe, a na drugiej różne. Identycznie rzecz się ma z czarnymi. Tak samo z odległościami pomiędzy górnymi napisami. W związku z tym dobrze, że John nie wyrzuciłeś swoich orginali bo z pewnością są oryginalne. Tak więc była produkcja tarcz oryginalnych w dwóch wersjach ( wydruków) IMHO. A oto dwa zdjęcia.

post-57210-0-72450800-1379966519_thumb.jpg

post-57210-0-76584300-1379966525_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może tak ostatecznie nie wzięła. :)

Sam przyznajesz, że są dwa rodzaje tarcz, które są "ponoć" oryginalne.

Tylko czy aby na pewno tak jest, tego jednoznacznie chyba nie wiadomo.

Pozostaje za tym, ustalenie w jakich okresach były stosowane. Wydaje mi się nie możliwym, by ukazywały się w tym samym czasie. Jedyną drogą uzyskania potwierdzenia pozostaje droga ustalenia tego z Firmą Atlantic, tylko taka potwierdzona informacja może rozwiać wszelkie nasuwające się  wątpliwości.

Być może jakaś część produkcji nie była wykonywana w macierzystym zakładzie i właśnie informacja ta zawarta została dla dystrybutorów w opisach tarcz. Wtedy to możliwym było występowanie ich w jednym okresie.

W każdym bądź razie coś jest na rzeczy i to warte jest chyba wyjaśnienia.

Może to się uda???


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem przekonany, iż ta teoria już została zarzucona. Nie sądzę również, że wmieszanie tu białych jest właściwe. Sądzę, iż należy tu również wziąć pod uwagę element czasu powstania - Originale produkowano niebywale długo i drobne różnice w produkcji na przestrzeni lat wystepowały. Osobiście widywałem tarcze z tym "krótkim" napisem  Anichoc, ale zazwyczaj w mojej ocenie budziły wiele wątpliwości. Nie zakładam , że nie występowały, ale coś się zawsze nie zgadzało (albo świeża luma, albo zacieki, albo zalane indeksy lub brak starych zarysowań i odcisków po kopercie) a na pewnym etapie sądziłem, że ktoś zasugerował się właśnie białą tarczą tworząc wzorzec dla czarnych renowacji. Dlatego też zawsze sądziłem, iż napisy na czarnych są zróżnicowane lub tworzą takie wrażenia - precyzyjniej i całkiem fachowo ubrał to w słowa Lec, która to teoria mi odpowiada - do czasu oczywiście aż naocznie nie przekonam się, że jest inaczej, bo nie zakładam swojej nieomylności.

 

Cóż, te wszystkie dylematy spowodowały, niestety, że dawno już zacząłem bardzo skracać listę czarnych w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tylko napisy, w myśl wcześniejszej deklaracji należałoby skracać również białe, bo też występują w dwóch wersjach. Nie wiem czy są oryginalne, czy nie, ale przypuszczać również można, iż albo wychodziły w różnych okresach, albo produkowane były przez różnych podwykonawców. Taka hipoteza też jest realna.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gitara!

 

Pozostają jak zwykle dwie szkoły "Falenicka i Otwocka"

Może, któryś z Panów opanował na tyle w piśmie, nie wspominając o mowie język urzędowy naszych sojuszników, by wypuścić z sieci tą zapytajkę do producenta tego dawnego sennego marzenia mieszkańców kraju nad Wisłą. Może w swych archiwach znajdą odpowiedź dla wzburzonych umysłów mających jak zwykle dylemat ustalenia "PRAWDY".

Ja odpadam w przedbiegach, bowiem z biegłością w powyższym mam tyle co uda się wykrzesać z goglowego translatora a i historycznie rzecz ujmując zmuszon byłem nabywać nauk języka innego sojusznika co do dziś wspominam jako swą porażkę.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem na chwilę obecną najlepiej (z czym od początku się zgadzam) założyć, iż obserwowane różnice w napisach są zapewne wynikiem tak czasu emisji jak i linii produkcyjnej, z której tarcze z tymi napisami schodziły. Osobiście jednak do czarnych tarcz z "krótkim" Antichoc nadal podchodził będę z niegasnącą wstrzemięźliwością - właściwym byłoby uzyskanie pewności, ale jednocześnie stracilibyśmy dobrą zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Panowie, wiem, że nie ma sensu pytać Atlantika o cokolwiek.

Jestem w kontakcie z polskiem przedstaiwcielem, wiem, że archiwa jakieś mają, ale nikt ich nie przegląda, ponoć leżą i czekają na lepsze czasy.

Na pomoc z tamtej strony nie bardzo mamy co liczyć.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Xylog ma rację. Zresztą stan zaangażowania firmy widać po ilości udostępnionych wspaniałomyślnie, na stronie Atlantic'a, katalogów z dawnych lat; zresztą przez wielu widzianych już wcześniej - o ile się nie mylę to na ich podstawie pracował, dzięki uprzejmości firmy Zibi, W. Kutermankiewicz.

 

 

I na zakończenie mej teorii wielkiego Atlatyckiego wybuchu  :D

spójżcie Panowie na linię indeksu godz. 7 która poprowadzona do góry niemal idealnie wpasowuje się w lewą nóżkę każdej z trzech liter A nie mylić z ogólnie znanym klubem lubicieli alkocholnych napojów. :D  

I to już wisio w tym temacie z mej strony. :P

 

Ja bym tak pochopnie nie prowadził tej włóczni przeznaczenia, nie jestem również pewien czy to było działaniem celowym designer'a -  choć brzmi ciekawie i aspirowałoby do anegdot o Atlanic'ach to niestety nie jest to standard, a naprawdę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnie T

 

Może i poleciałem trochę po bandzie ale wyjście z tego zakrętu mam już obcykane. Napisałem "niemal idealnie", bo spozierałem na "ostatnią" tarczę obrony zasadas-a z okularami na nosie i bijąc się w pierchy przyznaje, że nie markowymi co też powoduje że zarówno zawijanie obrazu przed nosem dodając paralaksę jest większe. Co prawda "niemal" było zachowawczą dupokrytką i słuszną, bo precyzyjnie ta włócznia się nie styka. Jednakże pozwolę sobie na małe sprostowanie i wyznaczenie nowych punktów choć bazując na ostatniej fotce tej strony kolega Z utrudnił dociekanie i poszukiwanie tzw. dziury w całym ale co tam damy radę.

 

 

 

"Ja bym tak pochopnie nie prowadził tej włóczni przeznaczenia, nie jestem również pewien czy to było działaniem celowym designer'a"

 

Celowym, celowym, 

Linie indeksów wiadomo prowadzone są do środka tarczy. Napis tworzy się na innej siatce, która to na moje wyblakłe oko jest poprowadzona jest:

od podstawy indeksu g.7 do punktu po niżej osi sekundowej gdzieś ok. 2 mm.

tak samo ma się rzecz po drugie stronie gdzie linia biegnie od podstawy indeksu g.5 do tego samego punktu jak wyżej.

Gwarantuję, że początek liter A jak i końcowe litery C mieszczą się w powyższych wyznaczonych liniach siatki. 

Także górny napis i jego pierwsza litera W oraz końcowa litera F dzieli dokładnie na pół oś g. 12 - 6.

Dobry grafik dobiera więc w taki sposób czcionkę i krój liter by w projektowanym napisie nic nie zakłócało równowagi i nic nie mąciło obrazu. 

Kto wie czy późniejszy "CYRKIEL" jako logo nie powstał z inspiracji omawianego podziału.

Zwróćcie Panowie uwagę co właśnie w tej chwili zauważyłem, że tym samym regułom podlegają te dwie litery C w dolnych opisach omawianej tarczy.

Także same logo "atlantic" podlega co zrozumiałe równemu rozdziałowi gdzie przez środki liter "a" i "c" przebiegają linie indeksów godzin 11 i 1


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było więcej przykładów wrzucam swojego.

Atlantic kupiony bez dekla ,nakręcony na maxa -nie chodził , i szkiełko jakby porysowane papierem ściernym.

Po zdjęciu szkiełka ruszył ochoczo ,i ukazała się taka tarcza .

 

 

post-56002-0-74689600-1380027920_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlamfajer

 

Według teorii szalonego dziadka, :D

ten mieszkaniec uciśnionego w przeszłości kontynentu,

to rasowy jego przedstawiciel i nie dziwota,

że reprezeńci tak szacowną markę swym umurusanym obliczem.  :lol:

Chyba zamieszkuje na czarno w mieście "sztukmistrza z Lublina"

i nie płaci podatku.  :angry:

 

Co do "super, duper de luker"  :)

siem nie wypowiadam, choć nie wiem czemu taki jakiś "blady Nico"  :(  :(

 

Ten drugi negr też flancowany do słowiańskiego kraju, :)

pewnikieem blondyny mu siem widzą ;)

ale dotarł z "papierami" a nie przez zieloną granicę.   :ph34r:  :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas

 

Potrzebne mi dwa zdjęcia tych Twych tarcz, ale centralnie i za wskazówkami na za 15 godz. 15 i dobrej rozdzielczości.

Jam auto-cada co prawda mam tylko w oku a kiedyś to i cyrkla, :D

ale młoda gwardia załatwi sprawę i wstawię ich dzieło, byśmy mogli przyjąć jakiś słuszny kierunek, choćby kiedyś do baru. ;)  :)

 

[email protected]

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Taki mały off topic (patrząc na ostatnie posty :-) )

 

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-super-de-lux-39mm-i3558413933.html

 

czy waszym zdaniem to oryginał czy fake ?

Jak napisano stan idealny. Farba jeszcze schnie, koperta nowym chromem odbija światła galwanizerni. Sekundowa wskazuje kierunek w którym odeszła jej oryginalna koleżanka, nakręcona byłą oryginalaną koronką. Więc w sumie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog

 

" Sekundowa wskazuje kierunek w którym odeszła jej oryginalna koleżanka,"  :lol:  :lol:  :lol: 

a nie ku świetlanej przyszłości ? ;) 

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xylog - podziękował ... szukam dalej

Edytowane przez qsqa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szlamfajer

Bardzo fajnie się prezentuje i koperta i tarcza, ale czarna tarcza i w dodatku przez szkiełko bardzo trudna do oceny. Czytałeś z pewnością dywagacje o napisach i wyglądzie indeksów w czarnych tarczach Originala i tak naprawdę to dopiero pod lupą w realu można cokolwiek ocenić, mając dostęp do jednej  i drugiej strony. Może bez oceny, ale wrażenie robi bardzo dobre. Gratuluję i najważniejsze, że cieszy właściciela.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zegarek faktycznie jest w znakomitym stanie, idealnie trzyma czas i bardzo mnie cieszy, ale z powodu pilnych wydatków niewykluczone, że poszukam mu innego, dobrego właściciela...


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.