Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kogos kto jezdzi amatorsko jak carlito duzo nie dadza i to jest fakt. O to chyba kornelowi chodzilo

Znam kupę ludzi, którzy jeżdżą amatorsko mając takie koła i sobie bardzo zachwalają.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

kola sa wazne,wydaje mi sie ze sa wazniejsze niz sobie mozemy to wyobrazic..carlito,powiem ci ze bedziesz glupio wygladal-wszystko profesjonalne lub pol profesjonalne I bez kasku :P

-ale powawznie,ciezko mi sobie ciebie wybrazic na tym sprzecie ktroy zaprezentowales bez kasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwszy kask w życiu ze 2 miesiące temu, dzisiaj go zeszlifowałem + kawałek mordy. Uświadomiłem sobie jakim byłem wyjątkowym debilem jeżdżąc bez niego. Jak ktoś śmiga z koszyczkiem z przodu, wtedy ewentualnie kask może sobie darować ;)

 

Carlito, na tej szosie bez kasku będziesz wyglądał jakbyś się urwał z lansostrady krakowskiej (Kolna) i nigdzie indziej nie jeździł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzecze, że użyliście mocnych argumentów :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nash13 właśnie o to mi chodziło. Michał zrób póki co z 500 km i zobacz czy czerpiesz z tego przyjemność. Bo możesz dołożyć trochę kasy a okaże się, że wyciągasz rower raz na jakiś czas. A kask na takiej szosówce musi być :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mogę się nie znać ( tylko kilka lat licencji kolarskiej ), ale uważam , że wszystko powyżej Mavica Open Pro to w warunkach amatorsko-turystycznych czysty szpan.

Kask najlepiej się kupuje po pierwszym szlifowaniu asfaltu oczywiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon chyba nie liczysz na to , że będę z Tobą dyskutował . Trzymaj się ciepło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon chyba nie liczysz na to , że będę z Tobą dyskutował . Trzymaj się ciepło .

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być naprawdę wyjatkowy sprzęt-już chyba z 80 postów 'przejechał",a mety jeszcze nie widać...:-) :-) :-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez złośliwości , ale podejście super koła  bardziej niż kask pobudza zainteresowanie publiczności .

Takie stanowisko oczywiście "usprawiedliwia" nieprzejechanie jeszcze nawet kilku setek kilometrów przez naszego kolegę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze jeżdże/jeździłem bardzo dużo, z tym, że w zupełnie innych warunkach i na innym typie rowerka. Pękło mi spokojnie nie kilka setek, a kilka, kilkanaście tysięcy km.

 

...i to bez kasku :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok , ale po pierwszym szlifie kupisz .Oczywiście można założyć , że nie wywalisz się nigdy tak , żeby poczuć co znaczy szybkość ( czego oczywiście życzę) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy się zastanowie ;) Tak już zupełnie poważnie, to przemawia do mnie argument, że z takim sprzętem będę głupio wyglądał bez kasku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w kasku praktycznie każdy wygląda słabo  czy głupio ( jak mówisz) , niezależnie od sprzętu i urody własnej nawet .

Dodatkowo spada rozpoznawalność nosiciela niestety .

Niczego to jednak nie zmienia w sensie przydatności kasku , myślę .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szosie jazda jest trochę inna, prędkosci wieksze, hamulce to bardziej spowalniacze, ruch aut i wiele malo przewidywalnych sytuacji.

Nie będę nikogo przekonywał, tym bardziej, że niektórzy twierdzą, że kask potrafi wyrządzić krzywdę :D, ale i mi i kumplom kask nie raz raz już zdrowie uratował.

Co do wygladu dla wiekszosci kolarze wygladaja glupio w tych obcislych ciuchach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziewczyny nie będą się już tak obracały :D;) Kupię ten kask dla świętego spokoju.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to kogo obchodzi co Ty uważasz za szpan? Chciał sobie kupić taki rower to kupił, na c&^* drążyć temat? Najgorsi są właśnie eksperci zawodowcy w każdej dziedzinie, którzy usiłują narzucić amatorom co powinni kupić a co nie. To samo zauważyłem u biegaczy, "nie kupuj butów za 300zł, chyba że już biegasz maratony", żałosne. Oczywiście trzeba wszystko tłumaczyć szpanem, bo przecież nie jest to możliwe żeby kupił sobie ten rower bo mu się np. podobał i wygodnie się na nim jeździ.

 

 

...  :D 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziewczyny nie będą się już tak obracały :D;) Kupię ten kask dla świętego spokoju.

 

Powiem Ci że możesz się tutaj zdziwić :P 

ale to już historia na PW albo przy butelce :D

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LMed, PICAD, tu nie ma nawet o czym dyskutować w tym temacie. Sam doświadczy, zmądrzeje. Niech wyważa otwarte już dawno drzwi, zresztą kto bogatemu zabroni.

I dziewczyny nie będą się już tak obracały :D;)

 

  Jeżeli to ma Cię jeszcze bardziej zmotywować :D to napisze:

I tu się grubo mylisz ;)

Od kiedy jeżdźę w kasku to na trasie zawsze ktoś krzyknie coś miłego, uśmiechnie się , pomacha. Są to zazwyczaj osobniki płci pięknej.  Mnie to  nie rusza specjalnie że akurat  panie...,jednak będąc kulturalnym odkrzyknę pomacham, uśmiechnę. Z niebezpiecznych sytuacji  to ostatnio jadąc czasowo, nadjechało lewym pasem obok autko, gdzie pani  chciała sobie ponagrywać na komórkę " zapierd...go kolarza". Z marszu wskazywałem wyprzedzenie mnie , bo stwarzali zagrożenie na drodze(  ok 50-ki miałem na wskazywaczu), a trochę już tak ze mną jechali.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziewczyny nie będą się już tak obracały :D;)

  Jeżeli to ma Cię jeszcze bardziej zmotywować :D to napisze:

I tu się grubo mylisz ;)

Taa... Szczególnie gdy do kasku założy się to obcisłe. Tyle tylko, że wtedy trzeba raczej stać koło roweru i prężyć pośladki, a nie zapylać z prędkością 50 km/h.  :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido, piszesz o kołach czy o kasku? :) O kołach : jeżeli takie koła poprawiają osiągi i jakość jazdy, a do tego mi się zawsze takie rowery na takich kołach podobały, to dlaczego miałbym sobie nie sprawić tej przyjemności? Po co odrazu pisać, że doświadczy, to zmądrzeje? Nawet jeżeli nie poprawią takie koła moich wyników i nie odczuje zbytnio różnicy, to co z tego? Wystarczy mi, że będę zadowolony z wyglądu. To tyle jeśli chodzi o koła. Co do kasku, to ok, zgoda, napisałem przecież, że sobię kupię, to po co drążyć temat i pisać (prowokować), że doświadczy, to zmądrzeje? Zabawna dyskusja :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jeżdźę w kasku to na trasie zawsze ktoś krzyknie coś miłego, uśmiechnie się , pomacha. Są to zazwyczaj osobniki płci pięknej.  Mnie to  nie rusza specjalnie że akurat  panie...,jednak będąc kulturalnym odkrzyknę pomacham, uśmiechnę. Z niebezpiecznych sytuacji  to ostatnio jadąc czasowo, nadjechało lewym pasem obok autko, gdzie pani  chciała sobie ponagrywać na komórkę " zapierd...go kolarza".

 

Mnie kiedyś w górzystym terenie spotkała na szosie podobna historia:

Zrównało się ze mną jakieś BMW kabriolet w środku cholernie zgrabna blondynka która nalegała że mnie ... podwiezie :D 

Patrząc na jej auto stwierdziłem że rower musiałbym chyba porzucić bo miejsca było tylko na dwie osoby, a że rower był nowy i konkretny to grzecznie jej podziękowałem :) Wydawała się bardzo rozczarowana... że też nie miała bagażnika rowerowego :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś w górzystym terenie spotkała na szosie podobna historia:

Zrównało się ze mną jakieś BMW kabriolet w środku cholernie zgrabna blondynka która nalegała że mnie ... podwiezie :D 

Patrząc na jej auto stwierdziłem że rower musiałbym chyba porzucić bo miejsca było tylko na dwie osoby, a że rower był nowy i konkretny to grzecznie jej podziękowałem :) Wydawała się bardzo rozczarowana... że też nie miała bagażnika rowerowego :D;)

 

Chyba kupuję szosówkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś w górzystym terenie spotkała na szosie podobna historia:

Zrównało się ze mną jakieś BMW kabriolet w środku cholernie zgrabna blondynka która nalegała że mnie ... podwiezie :D 

Patrząc na jej auto stwierdziłem że rower musiałbym chyba porzucić bo miejsca było tylko na dwie osoby, a że rower był nowy i konkretny to grzecznie jej podziękowałem :) Wydawała się bardzo rozczarowana... że też nie miała bagażnika rowerowego :D;)

Nie mogłeś gdzieś schować roweru ? :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kask kup i zakładaj go za każdym razem. Ja zmieniłem zdanie jak po locie przez kierownicę straciłem przytomność, na szczęście w miarę szybko ktoś mnie na tej drodze znalazł i wezwał pomoc. W takich przypadkach lepiej uczyć się na cudzych błędach.

 

Co do kół - podobają Ci się carbonowe i dysponujesz odpowiednimi środkami to kupuj, nawet jak mają poodnieść tylko walor estetyczny. Koniec końców rower ma Ci dawać radość, jeżeli po tych poprawkach da jej więcej to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.