Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za marka? Dałbym sobie rękę uciąć, że to Canyon, ale na ramie jakiś dziwny napis.

TeJot dobrze pisze, wiec rękę byś zachował ;) Canyon na Szwajcarie.

 

Wysłane z z1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-33408-0-88965700-1450780866_thumb.jpg

A to mój . Jeszcze nie ukończony projekt superior xc 749

 

2015121718.jpg

 

Zmiany względem oryginału :

Amortyzator XCM ----- fox evolution float 32 ctd

hamulce tektro hd m290 ------- shimano xt M785

Tarcze tekro ------shiano xt 160 mm

W planach :

Cały napęd slx

 

Hej

 

Bike Brothers ????

 

a to moje wozidło w ten weekend zaliczone 63km praktycznie 50/50 las miasto

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez BraWo100

Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Bike Brothers. Kupowałem u nich i u nich przerabiam.

Świetny sklepem i obsługa . Maja chłopaki wiedzę i podejście do klienta .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Bike Brothers. Kupowałem u nich i u nich przerabiam.

Świetny sklepem i obsługa . Maja chłopaki wiedzę i podejście do klienta .

 

Dokładnie to samo zdanie na ich temat i tez składali mi przełaja j/w 

 

:)


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem u nich moje hamulce deore xt, to takiej ceny nie ma nawet na krańcach Internetu .

Teraz będę robił napęd tak samo u nich .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim coś przeskakuje, jak mocniej nacisnę na pedały. Prawdopodobnie koła zębate w napędzie wyrobiły się i będzie konieczna wymiana elementów napędu. W serwisie mówili coś jeszcze o jakimś... bębenku? - nie pamiętam.

 

DSC_0418.JPG

 

Sezon trwa cały rok. :) Ja robię min. 100km/tydzień (poza urlopem). :)

 A kontrola łańcucha kiedy była robiona? Podojrzewam, że masz tam podstawowy tani KMC Z51, a ten starcza przy niewytrenowanej nodze na  góra 900 km, a więc? Z ciekawości założyłem sobie taki( bo skąś miałem) do mojego ruskiego szatana:

 

Ural%20ruski1.JPG

 

Ten łańcuch w nim umarł w ciągu ostatnich 3-ch dni roboczych jakoś po 200 km( zużył się do 2% i trzeba było robić zęby). Obecnie założyłem CN-HG93 i powinien wystarczyć na trochę ;)

 

Wracając do Twojego problemu:

 

Zużyty  łańcuch nietrafiając wyorał zęby koronki, bądź koronek których najczęściej używasz stąd przeskakiwanie - łańcuch prawidłowo nie trafia, ślizga się na wypiłowanej powierzchni(brak prawidłowego punktu podparcia). Nawet przy takiej sytuacji nie jest powiedziane iż konieczna jest wymiana elementów napędu,ale musi być zachowany jeden warunek, a mianowicie koronka kasety, czy też wolnobiegu musi mieć jeszcze choć trochę materiału by móc wykonać rekonstrukcję  profili, albo nawet większej części zęba.

 

kaseta.JPG

 

Sam zabieg jest bardzo prosty, przy większej wprawie nie ma potrzeby używania szablonów , czy ściągania koła, a napęd działa jak nowy. Dobrze jest to wykonać przysłowiowym dremelkiem, jak wiertarką, którą może być trudno kontrolowac szczególnie z wiertłem na wysokich obrotach ;) Jeżeli chodzi o bębenek, to raczej watpliwa sprawa, musiałbyś przejeździć trochę tysi w totalnym syfie( błoto,a szczególnie sól).

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieuniknione, CN- HG53 podany w tym secie na suchym sporo wytrzyma, natomiast  przy złych warunkach jego żywotność jest średnio o połowę niższa. Jeżeli przeskakuje na koronce/koronkach których używasz, a na pozostałych "chrupie" to ewidentnie jest on do wymiany. Sama jego wymiana może nie wystarczyć, bo zęby już mogą nie przyjąć nowego łańcucha. Sporo przejechałeś, wymieniałeś w nim już łańcuch?

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaido2, dzięki za rzeczowe wyjaśnienie.

 

Jeżdże cały rok poza urlopem, codziennie, bo rower, to mój podstawowy środek lokomocji w mieście. Zatem jeżdże również zimą po śniegu, w soli i błocie min 20km/dzień roboczy. W rowerze (kupiony w październiku 2013) jest to, co zainstalował producent, a przejechałem ponad 6 tyś. Chrupie na tych, których nie używam, a przeskakuje na najczęściej używanych. W napędzie nic nie wymieniałem do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu ;) Łańcuch musi być już nieźle zużyty, koronki zresztą też, jednak mogą nadawać się do reanimacji, a łańcuch rzecz jasna do utylizacji. Jak chcesz mieć na dłuższy czas spokój z napędem to załóż  wspomniany CN-HG93( on jest właśnie na takie warunki). Jest on coprawda na 9s, ale spokojnie będzie ładnie pracował nawet w 6-ce. Koszt jakieś 6 dych, czyli ze 2 razy co plastelina, za to ilośc kilometrów przejechanych niewspółmiernie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jesteśmy w domu ;) Łańcuch musi być już nieźle zużyty, koronki zresztą też, jednak mogą nadawać się do reanimacji, a łańcuch rzecz jasna do utylizacji. Jak chcesz mieć na dłuższy czas spokój z napędem to załóż  wspomniany CN-HG93( on jest właśnie na takie warunki). Jest on coprawda na 9s, ale spokojnie będzie ładnie pracował nawet w 6-ce. Koszt jakieś 6 dych, czyli ze 2 razy co plastelina, za to ilośc kilometrów przejechanych niewspółmiernie większa.

Jestem już na serwis umówiony w nowym roku, bo sam to raczej takich rzeczy nie naprawię, ale dzięki Twoim informacjom łatwiej mi będzie wyrazić moje potrzeby ekspertom. A co to znaczy, że jest na 9s? Chodzi o napęd 9-rzędowy, czyli to, że w kasecie jest 9 koronek? W moim rowerze jest aktualnie 8-orzędowa kaseta. Tak to wygląda:

 

DSC_0473.JPG

 

Syfu sporo, bo ostatnio kiepskie pogody były. Widać, na których koronkach najczęściej jeżdżę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5i 6 zajechane . Wymienił bym kasetę razem z łańcuchem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechalem ponad 1000 km,smary stosowałem odpowiednie do warunkow...

Wymiana?

Objawy występuja sporadycznie,np przy ostrym starcie na światłach...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0473.JPG

 

Najtwardsza nie jest zabita, ale ząbki wyżej od 12 -18T niestety tak. Gdyby 14-ka była w lepszym stanie to można by było się bawić. Na szczęście kasety 8s są dość tanie i wraz z łańcuchem powinieneś się zmieśćić w 100-ce. tak wracając to na fotce widać zużycie łańcucha ( ok 2%) i jego nie trafianie w zęby. 9s jak dobrze główkowałeś - naped 9-cio rzedowy( 9 koronek)

Ja przejechalem ponad 1000 km,smary stosowałem odpowiednie do warunkow...

Wymiana?

Objawy występuja sporadycznie,np przy ostrym starcie na światłach...

 Jeżeli już przy ostrym starcie na światłach przeskakuje, to tu problem może leżeć też w kasecie zwłaszcza jak starty odbywały się z blatu i twardego przełożenia. Jednak przedewszystkim zmierz łańcuch - jeżeli na 11-tu ogniwach przekroczy 133,2 mm to nadaje się on już do wymiany(powyżej 1% zużycia). Z tymi smarowidłami to jest różnie - niekiedy przyspieszają one zużycie łancucha. Ja praktycznie już nie smaruję chyba, że " słychać napęd  "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co chłopaki, - kilometrów i oby jak najmniej problemów ze sprzętem.

 

 

Pozdrrrrr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MERIDA SPEEDER T2 2012r.

 

Fotka z lata 2013r. Lepszej nie mam. Rower po II modernizacjach :)  

Obraz_220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Od ostatniego wpisu  w tym temacie połknąłem minimum  6 stówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez święta robiłem około 40km dziennie z tego połowę po lesie i wertepach ścieżki raczej omijam - jest wokoło mnie sporo tras dla quadów i tam można się wyszaleć i spalić pierogi uszka oraz całe blachy ciasta  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziennie 'robię' około 10km...czas na więcej nie pozwala.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jeżeli brać pod uwagę las i wertepy, to też fajna sprawa i mi się zdarzało pomimo iż preferuję akurat jazdę stricte szosową. Te całe blachy ciasta, uszek szwadrony .... - nie taki dabeł straszny jak go malują. Na wigilię przybyłem przygotowany na rowerze mając za sobą 100-tę. Goście wymiekli w przedbiegach i praktycznie sam rozprawiałem się ze stołem do zera , a na drugi dzień poprawka po hopkach - druga seta. Tak to się w skrócie wszystko rozegrawało:

 

post-57100-0-58876500-1451300078_thumb.jpg

 

post-57100-0-45599300-1451300111_thumb.jpg

 

post-57100-0-56353800-1451300138_thumb.jpg

 

post-57100-0-72169200-1451300162_thumb.jpg

 

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.