Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy doradźcie.

Jednak zatęskniłem znów za szosą, kiedyś zrobiłem kilka tysięcy km na Meridzie 903, potem przesiadłem się na mtb.

Szukam czegoś wygodnego z geometrią Endurance (już nie te lata, zbyt giętki nie jestem) z karbonową ramą w cenie tak powiedzmy do 7 tys. 

 

Na chwilę obecną biorę pod uwagę Canyona Endurace, Speca Roubaix lub Treka Domane. Niestety w wypadku dwóch ostatnich z dość kiepskim osprzętem, żeby się zmieścić w planowanej kwocie.

 

Co poradzicie?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Nie doradzę Ci bierz konkretnie tego czy tamtego bo nie stałem przed dylematem szosówki, natomiast podzielę się ogólnymi spostrzeżeniami po dokonanym ostatnio wyborze.

 

Przed zakupem Canyon Dude jeździłem Specem Fatboyem w dwóch wersjach przez kilkanaście w sumie dni w odstępach czasu. Jazda sprawiła dużo frajdy i byłem zdecydowany na Speca.

 

W międzyczasie poczytałem o Canyonie i zaryzykowałem zakup w ciemno (bez jazdy).

 

Jak wsiadłem na Canyona to się okazało, że frajda może być jeszcze dużo, dużo większa a to za sprawą przemyślanej w każdym calu konstrukcji i geometrii skutkującej lepszą ergonomią pozycji, łatwością pedałowania na trudnych pojazdach oraz pewnym prowadzeniem w dół bez utraty zwrotności.

 

Być może moje odczucia przesłania pełna radocha z roweru jednak mam wrażenie, iż Canyon jest dogłębnie przemyślany pod kątem frajdy z jazdy, codziennego użytkowania, serwisowania i przyszłej rozbudowy. Wszystkie te szczegóły związane z systemem mocowań (np. dźwignia sztycy – konstrukcja i sposób jej pracy, regulowane gniazdo tylnego koła – umożliwiające montaż jeszcze większej opony 5 cali, mocowanie przedniej przerzutki w ramie – możliwa techniczna i estetyczna zamiana na jedną tarczę), prowadzeniem linek, ewentualnym liftingiem (np. pozostawiony otwór w ramie na linkę regulowanej sztycy z wewnętrznym prowadzeniem) dają do myślenia dlaczego inni producenci tak nie postępują.   

Wszystko to sprawia, że ma się poczucie iż rower zaprojektował inżynier praktyk na dodatek pasjonat kolarstwa. Poczucie to potwierdza konfrontacja podczas jazdy. W sumie to nie pamiętam aby jakiś inny rower dostarczył mi tyle frajdy!

Warto też skorzystać z ich kalkulatora rozmiaru, bo rower przychodzi poskładany pod Twoje wymiary. Składasz, wsiadasz i jedziesz! Przesyłka po otrzymanej informacji o nadaniu kurierowi idzie z Niemiec 3 dni robocze.           

 

Tak wygląda poskładany Duduś :)

 

IMG_2417a.jpg

 

 

A tak wyglądał mój pierwszy góral (np. eliptyczna tarcza przedniej przerzutki, Grip Shifty, części Sachsa), którym pojechałem w 1996 roku do Chorwacji  ;)

 

horv.jpg

 

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosi mam wrażenie trochę wypadli z topu (nie wszyscy oczywiście), szczególnie Campa, która nic ciekawego nie pokazuje. Ich osprzęt elektroniczny jest ponoć słaby w porównaniu do Shimano, a i Sram ich może pozamiatać ze swoim Redem eTap.

 

O Campie słyszałem dokładnie odwrotne opinie od użytkowników i wydaje mi się, że Campa ma się dobrze - muszę ją sprawdzić na sobie :)

 

Co do Rychtarskich, Festki i innych niszowych to włosi mają na to moim zdaniem miażdżącą odpowiedz:  http://www.passoni.it/

Byłem jakiś czas temu w Mediolanie i miałem okazję zobaczyć te rowery - czegoś takiego jeszcze nie widziałem - o cenę nawet nie chciałem pytać ;)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passoni totalna miazga!!

 

Polacy też umieją robić stylowe rowerki (wprawdzie bez startu do Passoni) ale bardziej są znane poza granicami Polski -> http://cremecycles.com/


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kilkuletnia campa chorus (10) działa tak samo jak 1, 10, czy 100 dnia - idealnie. Regulacja co 10 tys km i to na wszelki wypadek a nie z konieczności. Wcześniej miałem DuraAce i Campa pracuje dla mnie precyzyjniej i praktycznie nie wymaga regulacji. Moja opinia jak i wielu chłopaków z którymi jezdzilem jest taka, że mając Campe zapominasz o sprzęcie i skupiasz się na istocie sportu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limitowana edycja (2500 rowerow) Star Wars Darth Vader, dostepna tylko w Targecie

 

IMAG0649_zpsennbgaai.jpg

 

IMAG0647_zps3ci4obkd.jpg

 

jest jeszcze biala wersja Stormtrooper, tez LE 2500 sztuk


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za jakimś 29erem do Max 2500 zł (brutto bo na fakturę) z miarę najlepszym za te pieniądze osprzętem, możecie coś doradzić? Promocji w sklepach tyle, że można kark skręcić a w temacie MTB jestem zielony, do tej pory tylko szosa a że pogoda idzie brzydka to jak znalazł na 29 do roboty jeździć.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

nie wiem czy w tej kwocie beda jakies ogromne roznice w osprzecie

-kazda firma zaproponuje podobnej klasy rower w tym budzecie

 

ale napisze ze cube ma np 'krotkie' ramy,sylwetka jest wtedy odrobine mniej sportowa - za to lepsza sterownosc,jak dla mnie

/nie proponuje tylko pisze jako informacje/

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

Do Canyona (którego ujeżdżam ten sezon) dojdzie za jakieś 2 tyg. Przełajka na ramie alu Accenta CX ONE w malowaniu CAMMO.
Osprzet to mix od Shimano na tarczach / hydraulikach

 

zdjęcie tylko poglądowe

 

 

DSC04894.JPG

pozdROWER :)

Edytowane przez BraWo100

Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzówek na Skałkach Twardowskiego w Krakowie, idealne warunki dla fata!

 

dude_1.jpg
 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook,

 

to już prawie jak motocross, a to tylko elektryczny Fatbike  :D

 

caterham_carbon_e_bike_01.jpg
 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad :lol:

A to mój "chudzielec", chyba zmienię opony na większy bieżnik bo nawet na jezdni "twardo" :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89498-jakimi-rowerami-jezdza-czlonkowie-forum/page-121?p=1538356&do=findComment&comment=1538356

Co polecacie panowie? [marka,typ...]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna, jak najwięcej km życzę, mam nadzieję że pogoda do końca roku dopisze!

Dzięki. Też mam nadzieję że pogoda dopisze. Liczyłem się z tym że teraz z jazdą będzie gorzej, ale z kolei jesienne ceny na rowery kuszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł na mtb przyszedł mi do głowy. Hardtail, hardfront, koła 29 cali oponki 2,2-2,4 cale lub koła 27,5+ oponki 2,8, napęd 1x11, karbonowy wideł, rama stal lub alu. Coś w stylu tego Focusa co poniżej tylko tańsze. Da się coś takiego kupić? ;)

 

targi-1147_0dee2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad :lol:

A to mój "chudzielec", chyba zmienię opony na większy bieżnik bo nawet na jezdni "twardo" :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89498-jakimi-rowerami-jezdza-czlonkowie-forum/page-121?p=1538356&do=findComment&comment=1538356

Co polecacie panowie? [marka,typ...]

? :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? :(

Bontrager LT3, coś koło 1,75, kupiłem ostatnio takie małżonce, fajnie to śmiga po asfalcie ze względu na szerokość i na piasku się nie zakopuje ze względu na bieżnik, powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł na mtb przyszedł mi do głowy. Hardtail, hardfront, koła 29 cali oponki 2,2-2,4 cale lub koła 27,5+ oponki 2,8, napęd 1x11, karbonowy wideł, rama stal lub alu. Coś w stylu tego Focusa co poniżej tylko tańsze. Da się coś takiego kupić? ;)

 

Zobacz na Marin Pine Mountain1 lub Trek Stache5, ten drugi umożliwia montaż różnych kół:

 

Pine_Mountain_1_Marin.jpg

 

Stache5.jpg

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.