Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Urlop czas start. Zatęskniłem trochę za terenem i „wskrzesilem” swojego już na obecne czasy retro MTB 😆 Na początek Szlak Orlich Gniazd pieszy, powrót i atakujemy single pod Smrkem, Szklarska i Rychleby 😁

 

872283A4-21C8-4E63-8CFD-9A510DA65A3D.thumb.jpeg.b5c56d8b7e2261b22a3d851b1315c7ce.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, ja bym go nie zmieniał w single speeda.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Świetny, ja bym go nie zmieniał w single speeda.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

No rozważam. Tylko jeden blat z przodu na pewno założę i wtedy zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ecipeci napisał(-a):

Rafał - Ty umiesz tak w zjazdy jak Tomek ? ;)

 

 

 

Nie. I nie zanosi się, żebym kiedykolwiek umiał. Tomek stosuje bardzo interesującą technikę, co wyjaśniał wczoraj na Eurosporcie Darek Baranowski. Ja na razie mam mentalną blokadę przed pójściem w zjeździe w dolny chwyt więc ...daleka droga przede mną 😉 I dlatego zdecydowanie bardziej odpowiadają mi podjazdy niż zjazdy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w dolnym chwycie zjeżdża się bezpieczniej, pewniej, szybciej, zwłaszcza w zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No rozważam. Tylko jeden blat z przodu na pewno założę i wtedy zobaczę.
Z jednym blatem z przodu dobry pomysł.

Single speed super opcja, sam mam i bardzo lubię ale to raczej do szosy/na małe szutry do lekkiego roweru z lekkimi kołami. Z szerokim kapciem ciężko to napędzić, chyba że wybierzesz bardzo lekkie przełożenie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

 I dlatego zdecydowanie bardziej odpowiadają mi podjazdy niż zjazdy 😉

zwłaszcza w okolicach Łodzi ;) :) 

17 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Nie. I nie zanosi się, żebym kiedykolwiek umiał. Tomek stosuje bardzo interesującą technikę, co wyjaśniał wczoraj na Eurosporcie Darek Baranowski. Ja na razie mam mentalną blokadę przed pójściem w zjeździe w dolny chwyt więc ...daleka droga przede mną 😉 

dolny chwyt to podstawa na zjazdach :) tak jak wspomniał Kolega tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ecipeci napisał(-a):

zwłaszcza w okolicach Łodzi ;) :) 

dolny chwyt to podstawa na zjazdach :) tak jak wspomniał Kolega tessio

 

W okolicach Łodzi za dużo ich nie ma. Ale za to bardzo często i mocno wieje, a przecież na pewno doskonale wiesz, że właśnie jeżdżąc w takich warunkach można ćwiczyć siłę i wytrzymałość siłową, które przydają się tam, gdzie płasko nie jest 😉

A co dotyczy dolnego chwytu na zjazdach, to oczywiście zgoda. Ale jak wcześniej. Może kiedyś do tego dojdę... 

11 minut temu, tessio napisał(-a):

Przecież w dolnym chwycie zjeżdża się bezpieczniej, pewniej, szybciej, zwłaszcza w zakrętach.

 

Zapewne... Może sam kiedyś sprawdzę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można to ( dolny chwyt ) porównać do przejścia na pedały spd, trzeba się przełamać a potem będzie już tylko lepiej :)

ja np. wole podjeżdżać niż jechać pod wiatr a nad morzem bywa, że srogo wieje, za to w lesie jest spokojniej :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ecipeci napisał(-a):

można to ( dolny chwyt ) porównać do przejścia na pedały spd, trzeba się przełamać a potem będzie już tylko lepiej :)

ja np. wole podjeżdżać niż jechać pod wiatr a nad morzem bywa, że srogo wieje, za to w lesie jest spokojniej :) 

 

Przejście na pedały spd też mi troszkę zajęło, więc wszystko przede mną. Nad morzem faktycznie wieje. Przekonam się o tym w pierwszej połowie sierpnia, bo wtedy będę u rodziców i zabieram szosę. Więc znowu po Kaszubach sobie pokręcę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Przejście na pedały spd też mi troszkę zajęło, więc wszystko przede mną. Nad morzem faktycznie wieje. Przekonam się o tym w pierwszej połowie sierpnia, bo wtedy będę u rodziców i zabieram szosę. Więc znowu po Kaszubach sobie pokręcę 😉

weź gravela, po TPK pośmigamy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Z jednym blatem z przodu dobry pomysł.

Single speed super opcja, sam mam i bardzo lubię ale to raczej do szosy/na małe szutry do lekkiego roweru z lekkimi kołami. Z szerokim kapciem ciężko to napędzić, chyba że wybierzesz bardzo lekkie przełożenie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Dlatego założę nowe kapcie 26x2.00 tak myślę maksymalnie za szerokich nie chcę i zobaczę czy ściągać przerzutkę. Nie chcę też dużo inwestować to taki rower do dojeżdżania niedaleko i syn może nie raz pośmiga na jezioro. W las mam inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, satanic napisał(-a):

 

Dlatego założę nowe kapcie 26x2.00 tak myślę maksymalnie za szerokich nie chcę i zobaczę czy ściągać przerzutkę. Nie chcę też dużo inwestować to taki rower do dojeżdżania niedaleko i syn może nie raz pośmiga na jezioro. W las mam inny.

Co do napędu to rzecz jasna polecę 1x. Zebatke 34-38t na korbę od majfrenda z Ali za 40 pln (zrobiłem na takiej ponad 1.2 kkm i trzyma się wzorowo), ewentualnie łańcuch zmienić i będzie pięknie. 

Edyta: nie singiel! tylko jakieś 8 a może nawet 9 biegów można byłoby doinwestować jeżeli nie ma.

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie inwestuję za dużo tak jak pisałem korba i opony na razie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wiało ale pogoda była piękna 

 

 

 

20220717_123616.jpg

 

 

 

20220717_112758.jpg

 

 

 

20220717_091330.jpg

 

 

 

20220717_121727.jpg

 

 

 

20220717_150822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzanka pod Tuchowem.

70km w obie strony.

Kolega się pokusił na asfalt na enduro..

20220717_133939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.