Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie wciołeś :)

Rowery dziecięce, to jest również szeroki temat.

Powiedział bym nawet, że temat jest trudniejszy niż rowery " dorosłe "

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Odpowiedziałeś bezpośrednio pod moim postem dlatego pomyślałem, że to do mnie. Cytuj wypowiedzi, do których się odnosisz to nie będzie nieporozumień :)

 

Co do rowerów dziecięcych to poprzedni rower syna to był Kross. Też z amortyzatorem a jakby bez  :blink:

 

 

Co do pomarańczowego Speca to ;)

 

IMG_0299_2.jpg

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn, brat tej kuzynki ma krossa. Lagi pod gumami. Podniosłem ową gumę a tam.... Gołe sprężyny. Szoku doznałem

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn, brat tej kuzynki ma krossa. Lagi pod gumami. Podpisałem ową gumę a tam.... Gołe sprężyny. Szoku doznałem

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Czyli rozumiem ze tego Krossa R3 co jeszcze mam to jak najszybciej sprzedawać? A myślałem ze to dobre rowery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie.

Ten jego to jest dziecięcy jakiś i ten wideł tam to jakiś no name

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, podstawowa różnica w facie TeJota a Matiego to widelec - w facie chyba sztywniak całkiem nieźle daje radę czy jednak w las amor się przydaje? Jakby nie było dla mnie fat to rower na piach/śnieg a tam amortyzacja raczej średnio potrzebna  ;)

kolorystycznie spec wymiata, super kontrast pomiędzy oponami a ramą  :)

 

co do kasku i promocji canyona przy obwodzie głowy ok 58cm M będzie chyba za mały?

https://www.canyon.com/pl/accessories/#open=&category=clothing&subcat=2709&id=60467

 

cena super. Jak ten nie wypali to będę brał najprawdopodobniej Uvexa I-VO

 

a ten?:

https://www.canyon.com/pl/accessories/#category=clothing&subcat=2709&id=52489

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, piękne tereny macie tam do zabawy na rowerach, naprawdę jest czego pozazdrościć.

 

Trollu, te widelce są takie same w tych Specach, może czarny kolor cie zmylił. A co do tego czy lepiej na sztywno czy nie to ja się nie wypowiem bo nie mam wiedzy ale myślę że kolega TeJot nam to wyjaśni. 

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy pisałem posta to nie widziałem foty TeJota z specem ale teraz na pewno ma fata z amorem z przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o tym żółtym Specu. Wcześniej oczywiście na zdjęciu z synem miał fata na amorku tylko że nie wiem jakiej marki to był rower. Ostatnio dość dużo czytałem na rożnych forach o fatach i o słuszności zastosowania amorka było tyle opinii co opiniodawców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat nawet na ciężkim terenie bez amora pójdzie świetnie. Ta opona. Na niskim ciśnieniu to jest jak 10 cm skoku.

Oba kaski świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, podstawowa różnica w facie TeJota a Matiego to widelec - w facie chyba sztywniak całkiem nieźle daje radę czy jednak w las amor się przydaje? Jakby nie było dla mnie fat to rower na piach/śnieg a tam amortyzacja raczej średnio potrzebna  ;)

 

Jak się jeździ tylko po śniegu i piachu na dodatek po równym terenie sztywniak w 100% wystarcza.

Jak się śmiga po górach w zimie to też sztywniak jest wystarczający, choć amor na zjazdach pomaga w zapanowaniu nad rowerem zwłaszcza gdy chcesz szybciej się puścić w dół. Tłumienie poprawia wtedy trakcję i zwiększa bezpieczeństwo.

Natomiast jak chcesz fatem jeździć cały rok po górzystych terenach i traktować go jak całoroczny rower to amor z przodu jest wg mnie niezbędny.

 

 

TeJot, piękne tereny macie tam do zabawy na rowerach, naprawdę jest czego pozazdrościć.

 

Trollu, te widelce są takie same w tych Specach, może czarny kolor cie zmylił. A co do tego czy lepiej na sztywno czy nie to ja się nie wypowiem bo nie mam wiedzy ale myślę że kolega TeJot nam to wyjaśni. 

 

To prawda, jest gdzie pojeździć. Dlatego zdecydowałem się na wersję z amortyzowanym widelcem, bo jeżdżę cały rok.

 

 

gdy pisałem posta to nie widziałem foty TeJota z specem ale teraz na pewno ma fata z amorem z przodu ;)

 

Ten spec powyżej jest kolegi, z którym jeżdżę. Ma sztywny karbonowy widelec, to poprzednia wersja tego samego speca co kolegi mati7811. Ja kupiłem Canyon Dude CF 9.0. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na stronę Canyon'a trafiłem dopiero po zakupie Speca i może to był błąd że się pospieszyłem. Na dzień dzisiejszy w Canyonie maja fajne rabaty. Poza tym rama chyba full carbon. Pocieszam się tym ze w Specu pasuje mi kolor, "powycinane" obręcze felg i zdaje sie ciut wyższy osprzęt ale gdybym miał kupować jeszcze raz to nie wiem czy decyzja była by taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat nawet na ciężkim terenie bez amora pójdzie świetnie. Ta opona. Na niskim ciśnieniu to jest jak 10 cm skoku.

Oba kaski świetne.

żadna opona nie da amortyzacji z szybkością działania fizycznego amortyzatora

z tego powodu są już Faty z amorami przód tył,

zgodzę się z tym, że zdania co do zasadności mogą być podzielone, albo rzeczywistych nierówności i prędkości jakie chce się uzyskać...

 

natomiast fakt jest jeden, Full Fat w cenie Fata to tylko marketingowy sposób na wyciągnięcie pieniędzy z zapchanego rynku rowerowego, takie zawieszenie to trzeba już umieć zestroić i odpowiednio wzmocnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7e0d022f23a6db119e2013749be7b9c8.jpg

Oglądałem takiego Bullsa jak piszesz z dwoma amorkami ale mi powiedzieli ze to rower do wyczynowych szybkich zjazdów wiec odpuściłem bo kości już słabe

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego miałem na myśli w domniemaniu na (NIE) - z głowy to jakieś ~7k zł

 

w pełnym słowa znaczeniu to coś w ten deseń:

 

856059d1387486134t-full-suspension-fat-b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera!!!!! Fat do DH. Potwór

7k za fulla do xc czy enduro do dh to nawet ne mówię , to będzie jeszcze " rower amatorski " :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda groźnie  :P 7k w porównaniu do rowerów za np 30k to rzeczywiście niewiele ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez koledze powiedzieli, że to "do wyczynowych szybkich zjazdów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu tu jest zawodowców na forum ale ja to zwykły amator. Nie pcham się na rower który może mnie zabić. Prowadzę niestety siedzący tryb życia i ruch jest dla mnie wskazany dlatego walczę ze sobą żeby chociaż na tym rowerze jeździć. Asfaltowe ścieżki rowerowe mnie nie pociągają wiec wymyśliłem sobie tego fata. Najważniejsze żeby nie zrezygnować i parę razy w tygodniu ruszyć d*pę z domu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem czysty amator. A złożenie mojego GT na alu ramie i bez tylniego zawieszenia wyszło prawie 6k. :) A to jest taki typowy " fun bike " jak dla mnie. ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mati - ale nie tłumacz się, kupiłeś dobry rower z tego segmentu, może aż nad to co piszesz ...

 

natomiast uważam, że pokazany Bulls jest aż nad to na Wielkopolskę, czyli podniesiony asfalt przez korzenie w parkach 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati, kupiłeś świetny rower, który da Ci mnóstwo dobrej zabawy a i poprawi kondycję i zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokora przyjmę krytykę swojego roweru, naprawdę nie krepujcie się bo każda nawet nieprzychylna opinia bedzie dla mnie cenna  :) . Ale tak reasumując myślę że nie wykorzystam połowy jego możliwości ale najważniejsze żeby był fan i chęci do ruchu. Teraz czekam już powoli na pierwszy śnieg i nowe doznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasz rypę ?

dasz się karnąć ?

.........

 

:D  :P  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się spotkamy gdzieś na trasie to oczywiście że tak byle byś się nie wykopyrtnął ;)

 

P.S. Jadę jeszcze rundkę zrobić , dobrej nocy Panowie

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.