Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

SPD w teorii też, ale podobnie jak z nartami nie zawsze to zadziała. Ale tak jak mówiłem, wypięcie awaryjne działa na tej samej zasadzie, czyli ruch stopy w bok. W nartach jest to z tego co pamiętam przy palcach, a SPD z tyłu "wiązania".

Edytowane przez sirkozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No to z tego co wiem to narty same się wypisana w razie upadku.

 

Na nartach samym ruchem stopy się nie wypniesz, musi zadziałać większa siła, np. upadek. Gdyby narty wypinały się od ruchu stopy, to leżałbyś przy każdym skręcie :) .

Tutaj, tzn. w SPD, wypięcie ma zapobiec upadkowi lub nastąpić przed upadkiem  ;) .

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobre narzędzia rowerowe kosztują.

A to jeszcze nie wszysko. Jeszcze płyn hamulcowy (olej shimano) i lejek ;) A także ściągacz do sterów by się przydał, ale bez niego da radę :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkuluje się kupowanie takich wyspecjalizowanych narzędzi? Ja np. nigdy nie potrzebowałem użyć ściągacza do sterów, a gdybym potrzebował to w serwisie zrobiliby to pewnie w cenie tego przyrządu.

 

Ja bym przede wszystkim zainwestował w klucz dynamometryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamo mi nie potrzebny. W karbonie..... O to tak. W alu zbędne.

Większość sterów da się zdjąć domowym sposobem.

A w tej walizce ( jednej lub drugiej) jest wszystko, żeby porobić u siebie i u rodziny i czasem u kolegów :)

Tylko którą? Pierwszą? Drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużego znaczenia materiał ramy. Szczególnie wrażliwe na przeciągnięcie są śruby z niskim momentem od mostka i kierownicy i tam bardzo przydaje się taki klucz. Z życia wzięty przykład kolegi, który urwał śrubę łączącą mostek i kierownicę przez zbyt mocne dokręcenie i kilkugodzinna zabawa jak wyjąć kikut śruby z gwintu mostka.

Edytowane przez sirkozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest miękkie i dynamometryk by się przydał. co do zestawu to nie wiem, pierwszy zestaw wydaje się większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zdarzyło mi się przekręcić śruby lub urwać w alu.

Również jak ze znajomym serwisantem gadałem, to on mówi to samo, że dynamo do alu jest zbędne. Lekka ręka. Nic na siłę ( jak on to mówił, to nie traktor, to rower). A do karbonu, to obowiązkowo. Również nisko moment jest na śrubach od zacisków. :)

Wezmę pierwszą skrzynkę. Zamawiam w niedzielę.

Apropos urwanej śruby. Są takie narzędzia - wykrętaki bodajże. Mocno ułatwiają sprawę. ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wykrętakiem usuną śrubę bodaj m3 ( przy jakiejś zdezelowanej kosiarce). Więc się da ;)

Nie miałem okazji tego użyć ( obym nigdy nie musiał) . Widziałem jak to działa i.... Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo ale jak kupisz taki zestaw to obowiązkowo stojak do serwisu roweru. A na serio to tylko poza zdroscic. Może też sobie kiedyś taki sprawie.

 

Edit:

Hmm a nie taniej lub korzystniej pod względem jakości wyszedł byś kupując te elementy osobno?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro, to bardo dobra marka. Kupując osobno wcale nie wyjdzie taniej.

Stojak mam. Samoróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem przed praca źle na mnie wpływa. Jak byłem rozgadany, tak teraz po zastrzyku z endorfin jest jeszcze gorzej Plusem.jest to, że krążenie jest lepsze i mi cieplej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają przejechane 1500km. Także jeszcze nie dużo

To są dartmoor stream pro na łożyskach maszynowych i ślizgowych.

Złego słowa nie powiem na nie. Nawet farba nie chce się scierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem pytać czy zwykre stream czy stream pro, dzieki!

Trzeba kliknąć ale czerwone, szybsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robię 50km szybką rundę do roboty. A po robocie... :)

Zatrzaski używane są wszędzie. Od szosy, po dh.
Na spd w terenie trzeba mieć wysoki stopień panowania nad rowerem.
Tak dla ścisłości. SPD, to nazwa tylko pedałów shimano.

 

Ja preferuję zwykle pedaly, jezdzac po jezdni ( w mieście) troche strach jak się nie zdązy wypiąć nogi...

 

Ja na szosie wolałem SPD-SL, ale w teren używam platformowych. Przy moim, czasami wariackim stylu jazdy czasami musiałbym się wypiąć w ułamku sekundy a ja tak nie potrafię.

 I bloków też. SPD to system zatrzaskowy z którego korzysta wielu producentów, wielu producentów go zmodyfikowało pod siebie z wielu powodów. SPD- SL oparty o system LOOK-a to nie jest dobry wybór, no ale Schimano chciało zrobić coś swojego. Zdecydowanie " sztywniejszy", bardziej niezawodny, przyjaźniejszy w użytkowaniu jest system LOOK.

Wszystkiego można się wyuczyć, nabrać doświadczenia. Nawet w mieście jeźdźe w LOOK-ach, a są miejsca gdzie lecę 40km/h. Analogicznie sa miejsca gdzie lece 10 na godzinę i co chwile wpiął /wypiął bez stresu czy się wepnie, czy wypnie. ;)

 

 

ja na przyszły sezon będę może zakładał platformy chociaż nawet oryginalne plastiki jak dla mnie dają radę. SPD fajne ale nie wiem czy są mi potrzebne a np ostatnio na zarośniętym leśnym dukcie z poukrywanymi w trawie gałęziami na pewno w SPD zaliczyłbym 2 gleby  ;)

Też podobnie myślałem, - nastepny sezon plastiki we złomku stykną.

Pierwsza jazda - pod wiatr

 

z%C5%82omkiem1.JPG

 

Darował bym sobie, zwłaszcza że pełne alu są niewiele droższe.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi białe do ramy pasują :)

Te nie pro są na kulkach. Pro są na maszynach

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.