Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że post pod postem.

Byłem sobie na nocy naukowców na pwsz w Tarnowie.

Wracam sobie już do domu i chcę sobie przejechać między dwiema słupkami. Ciemno. Moja lampka, to taki migacz. Jadę. Wjeżdżam między słupki i brzdęk i leeeeecę. Pozbierałem się w lekkim szoku. Myślę sobie: " co jest ku****!" a tam.... Zerwany łańcuszek między słupkami.

Straty:

Urwany przewód hydrauliczny przedni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stosunkowo szczęśliwie . Mogło być gorzej , nie myślę o sprzęcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdziwiłem się, że się nawet nie poobijałem.

Zamówiłem już przewód, płyn, lejek... I będę wymieniał

No i kolejna rzecz na liście rozwalonych części roweru. Cholera od maja albo od kwietnia :

Klamka Xt , przerzutka slx i teraz przewód ...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa ergo. Mnie coś napęd zaczyna martwić. Jakieś dziwne odgłosy z niego dochodzą. Łańcuch coś spada. Przeskakuje sam między zebatkami. Rzadko ale się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyregulować  ;)  u kumpla w cube co wyjazd to tył do regulacji  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślę. Za tydzień kupie części to wszystko wyreguluje. Aktualny brak funduszy.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do regulacji wystarczy pokręcić śrubą baryłkową przy manetce  ;)  no chyba, że masz zużyty napęd - wyciągnięty łańcuch lub/i wytarte zęby to wtedy trzeba wymieniać bo regulować nie ma już co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łańcuch spada, to trzeba ogranicznik na przerzutce dokręcić.

Jak prseskakuje z biegu na bieg, to spróbować baryłką. Jak nie pomoże, to wymienić łańcuch bo pewne naciągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu chyba już na maksa dokrecilem. A łańcuch spadł mi z przodu jak po schodach rower sprowadzalem. Najbardziej wkurza mnie to że bardzo lata i bije o górna część ramy. Może dokrece przezutke z tyłu. Zobaczę, pokombinuje. Macie pomysł na zbudowanie uchwytu serwisowego do roweru? Stary odwracalem i coś grzebalem, ale to średnio wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że łańcuch bije o ramę, to normalne. Załóż osłonę na ramę.

Przerzutki ze sprzęgłem redukują to zjawisko.

Jak łańcuch spada z przodu, to regulujemy przód.

Ale mi to śmierdzi wyciągniętym łańcuchem. Masz przymiar do łańcucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiar i osłona zamówione. Za tydzień będą u mnie. Wymiana na przerzutke ze sprzęgłem to wymiana całego napędu. Około 800 zł. Uderzalbym w deore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_3281_zpsh4v8yhtu.jpg

 

Po 5 letniej przerwie (w zasadzie tylko ostre) dziś pierwszy wypad przełajówką do lasu. Dużo frajdy z jazdy po terenie :) sporo muszę sobie przypomnieć, choć to trochę inna zabawa niż mtb. Rower narazie spisuje się wzorowo, napewno muszę wymienić kierownicę na szerszą, a w przyszłości plan na zmianę napędu 1x11.

Przy okazji odkryłem sporo fajnych ścieżek w Lasku Bielańskim (prawie centrum Warszawy) jak nie ma czasu na dalsze wypady można trochę się wyszaleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i git, niech służy  ;)  a z drugiej strony - oby jak najrzadziej musiał być używany  :P

 

kiedyś pisałem o tylnej przerzutce z shadow plus - gdzie i jaką znajdę za rozsądną kasę? Ile minimum muszę wydać na Shadow +? Do tego manetki - chciałbym manetkę, która będzie dobrze współpracować z przerzutką

 

taka deore byłaby ok?

(edit - XT mi nie potrzebna  :lol: )

http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/czesci/przerzutki_tylne/shimano/36813/deore_rd_m610_615

gdyby link nie działał - Deore RD M610/615

 

 

wg opisu obsługuje kasetę 10 rzędów. Muszę szukać przerzutki pod 9 rzędową kasetę czy taka też ją obsłuży? 

 

Domyślam się, że lepszym wyborem będzie dłuższy wózek. Aktualnie denerwuje mnie napięcie wózka gdy korzystam z środkowych zębatek na kasecie i największej na korbie.

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie? mam 9 rzędową kasetę i potrzebuję przerzutkę pod nią. Czasami w opisach widziałem obługę kaset 9 i 10 rzędowych.

 

tutaj nie widzę adnotacji co do obsługiwanych kaset

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m615-czarna,583430.html

 

tutaj - 10. Czyli do mojego roweru nie podejdzie? 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m675-shimano,49059.html

 

kolejna sprawa - przy ewentualnej takiej różnicy w cenie lepiej brać SLX niż Deore?

 

na przerzutkę chciałbym wydać ok 200zł

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby ktoś chciał użyć klamek/manetek to się może  zdziwić, natomiast przerzutka? Używałem zabytków 3s do obsługi 9 i 10s, Ograniczeniem były manetki...- na ramie :).

 

krótki wózek? Jakie wielkości koronek? Łańcuch nie za krótki?

 

Tak czytam tool do pomiaru łańcucha, a suwmiarki nie ma? To chyba lepsze jak pomiary różnych rozmiarów. Napęd do wymiany, bo łańcuch przeorał, a regenerować się w chwile nie da? w końcu to forum zegarkowe- narzędzia ku temu powinny być, to 10 minut roboty, nawet koła nie trzeba ściągać. łańcuch skacze między koronkami, - linka i pancerz do sprawdzenia, przerzutka tak od sobie nie skacze.

 

 

w sensie? mam 9 rzędową kasetę i potrzebuję przerzutkę pod nią. Czasami w opisach widziałem obługę kaset 9 i 10 rzędowych.

 

tutaj nie widzę adnotacji co do obsługiwanych kaset

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m615-czarna,583430.html

 

tutaj - 10. Czyli do mojego roweru nie podejdzie? 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m675-shimano,49059.html

 

kolejna sprawa - przy ewentualnej takiej różnicy w cenie lepiej brać SLX niż Deore?

 

na przerzutkę chciałbym wydać ok 200zł

Chłopie styknie ci zwykły przedpotopowy SIS za 5 pln z allegro, czy ze złomu. 

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaido z całym szacunkiem, jaki SIS? Aktualnie jest Acera M390 i rzuca nią na wybojach jak korzenie itd, chcę coś z Shadow +. 

Ilości ogniw na łańcuchu nie liczyłem, aktualny SRAM jest "docięty" na taką samą długość jak oryginalny KMC, Reszta napędu jest seryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie? mam 9 rzędową kasetę i potrzebuję przerzutkę pod nią. Czasami w opisach widziałem obługę kaset 9 i 10 rzędowych.

 

tutaj nie widzę adnotacji co do obsługiwanych kaset

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m615-czarna,583430.html

 

tutaj - 10. Czyli do mojego roweru nie podejdzie? 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m675-shimano,49059.html

 

kolejna sprawa - przy ewentualnej takiej różnicy w cenie lepiej brać SLX niż Deore?

 

na przerzutkę chciałbym wydać ok 200zł

 

W takim sensie, że manetka 9b nie będzie działać z przerzutką 10b i na odwrót. Inny ciąg linki. Te co podałeś to 10 biegów.

 

Na 9 biegów chyba nie ma Shadow+. Obecnie najlepsza 9 biegowa grupa, czyli Alivio nie ma tej technologii.

Kaido ma trochę racji. Kiedyś się jeździło bez tych szadołów, przerzutka obijała o ramę i nic się nie działo. Dobry ochraniacz na tylne widełki i tyle. Chyba, że masz napęd 1x, to Shadow+ jak najbardziej wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki :

 

k,MzQ3NDk4MDQsMjMwNzM0,f,sty18wh.jpg

 

Są nie do zabicia, zawsze jak jestem na złomie biore ile wlezie :)

 

wózek jest na tyle długi że spokojnie obsłuży duże koronki 32 +

 

A jeżeli latanie przerzutki jest nie do przyjęcia, bo bez ochraniacza dżwięk bijącego łańcucha jest wkur..., to wtedy najzwyklejszy sram x3, x4 powinien w zupełności styknąć tylko tak z długim wózkiem gdy  najlżejsza koronka jest 32+

 

 

rama zabezpieczona ale chciałem się pozbyć tego trzaskania. 

To rama jednak nie zabezpieczona. ;)

rama zabezpieczona ale chciałem się pozbyć tego trzaskania. 

To rama jednak nie zabezpieczona

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.