Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gdzie jeździć. Tylko płasko. Ale może i dobrze ... :)

Plasko to niekoniecznie wada. Mozna na to spojrzec inaczej :)

Ja mam pagorkowato, przez co czasami musze sie dobrze zastanowic jak pojechac, zeby nie stanac przed "sciana", ktora moze mnie pokonac. Plaski teren to wlasciwie wolnosc wyboru, jedziesz dokad chcesz bez obawy, ze nagle wyrosnie przed Toba ostra serpentyna w gore i w polowie bedziesz mial dosc. :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam górki, jak widać.

Na tej trasie było momentami stromo... Tak dobrałem w szosie napęd, że "ściana" to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, naped pewnie tak, ja sobie tak planuje, zeby moj naped i pluca daly rade, a rower jechal do przodu, ale tu jest wazny jeszcze wiek i wydolnosc "zawodnika", a ja mam pewnie corke w Twoim wieku, bo jak zauwazylem studiujesz :)

Kiedys wsiadalem na rower i bez zastanowienia jechalem, dzis niestety juz nie mam tej wydolnosci zeby hulac kilkadziesiat km gora, dol. Dlatego raczej unikam juz 20-30 m wznosu na dlugosci 500 m, ale jak sie trafi to jeszcze nie zsiadam z roweru pomimo twardego napedu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi we wrześniu pyknie 21 lat :)

Ja mam natomiast inne ograniczenie... Lewa noga, sporo krótsza od prawej ( prawie 5 cm) z zupełnie niedziałającym ścięgnem achillesa. Ale tak dobrałem sprzęt, szosę i mtb, żeby mi to nie utrudniało sprawy. I nadrabiam wydolnością, chociaż i w tym aspekcie mam co poprawić. :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egzo pytam z ciekawości. Masz wyższa podeszwę lub podkładkę na pedal? Taka różnica znacząco musi wpływać na wydajność i konfort jazdy. Jak sobie z tym radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i tak 2cm za mało. Nie siedzisz trochę krzywo na siodełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak dobraną wysokość siodła i kąt siodła, że siedzę prosto. I jestem dość dobrze rozciągnety. To też swoje robi.

Zjawisko kiwania miednicy nie występuje.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, szkoda. Rób swoje! Dzisiaj idealna pogoda na rower. Dość ciepło. Chmury ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie - kusi mnie mocno żeby po latach przerwy (pewnie z 10 już będzie) znów wsiąść na rower. Czy na start warto kupić rockrider 520 z Decathlonu, czy szkoda na to kasy? Nie ukrywam że muszę sprawdzić co i jak, nie chce topić za dużo pieniędzy na start. Zakładam że jest się wciągnę , to pewnie za 2-3 sezony rozejrzę się za czymś konkretniejszym.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z szosy.... Bajka.:)

Daj linka do tego rockridera

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wątpliwym widelcem i dziwnie mieszany napędem, jest ok.

Ale na pewno chcesz takiego pseudo MTB? Nie lepiej jakiś cross?

Powiedz jak jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szosie padły wczoraj hamulce, więc dziś były pagorkowate bezdroża wokół domu :)

post-60090-0-64023300-1494865320_thumb.jpg


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szosie padły wczoraj hamulce, więc dziś były pagorkowate bezdroża wokół domu :)

 

Jak padły hamulce? Klocki się skończyły?

 

 

Robię powoli przeszukanie trenażerów, żeby w zimie na tyłku z piwem przed TV nie siedzieć... Wstępnie wybrałem elite turbo muin smart b+. Prawie do zimy uzbieram na niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej rolkowy trenażer? 

antares12.jpg

 

a u mnie już klik klik  :D

 DSC_1636_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki? Nie... Zasięgnąłem opinii i pół zimy zmarnuje na naukę jazdy na tym. Bardziej skupiasz się na tym, żeby nie wybić zębów niż na jeździe.

Po drugie, to generuje małe obciążenie, po trzecie, praktycznie nie do podpięcia do PC.

Najlepszym rozwiązaniem będzie taki zamiast tylnego koła.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w tym samym team'ie widzę

Wysłane z fona

Ladny rower, gratuluje wyboru, bo trudno o lepszy :)

Jeszcze jeden i mozemy zalozyc subforum Cannondale ;)

Jak padły hamulce? Klocki się skończyły?

Robię powoli przeszukanie trenażerów, żeby w zimie na tyłku z piwem przed TV nie siedzieć... Wstępnie wybrałem elite turbo muin smart b+. Prawie do zimy uzbieram na niego :)

Okladziny sa prawie nowe, wymienili mi je miesiac temu. Niestety w jednej jest kawalek metalu, ktory wyfrezowal mi felge. Nie wiem, czy sie tam dostal jakos, czy jest to wada produkcyjna. CHce podjechac z tym jutro do sklepu, w ktorym mi to zalozyli, zeby wspolnie ustalic skad sie tam wzial ten metal.

Kupujac trenazer zwroc uwage na poziom halasu jaki on generuje

 

Zgrabne pantofelki trollu :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wątpliwym widelcem i dziwnie mieszany napędem, jest ok.

Ale na pewno chcesz takiego pseudo MTB? Nie lepiej jakiś cross?

Powiedz jak jeździć.

Nie wiem :) tak jak wspominałem mam z 10 lat przerwy więc najważniejsze to się nie zabić, po drugie nie wkurzyć żony że znów dużo wydaje, po trzecie mam 2m wzrostu i koło 100 kg, więc musi być to coś dobranego do tych parametrów - tutaj ten z Decathlonu spełnia przynajmniej punkt 2 i 3.

 

Jazda miałaby być typowo rekreacyjna i dla formy. Wokół domu mam kilometry ścieżek rowerowych, ale tez fajne górki z leśnymi szlakami. No i z 10 kilometrów nad morze szutrem. Więc rower musiałby się sprawdzić wszędzie tam - wiem że niemożliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa z heblem...

Ten elite jest z olejowym oporowaniem i z bezpośrednim przeniesieniem napędu. Podobno bardzo cichy.

http://portal.bikeworld.pl/multimedia/foto/medium/targi1018_Marek_Swirkowicz_0a798.jpg

A jako tańszą alternatywę mam tacx satori. Ale znając siebie, to będzie elite :) Do zimy dużo czasu...

 

Albo będę brał jakiś średni model tacxa na tylne koło. Wyjdzie w praniu jeszcze.

Labuddam... No to MTB, ale przy takiej wadze, to te kółka mogą szybko przestać być proste. Ale taki urok " tanich " rowerów

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma starczyć na 2-3 lata bez wielkich nakładów finansowych. Mam nadzieję że tyle kółka wytrzymają. A waga ma spadać dzięki jeździe na rowerze, więc powinno być dobrze:)

Jak kupie to podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to cholerstwo....

Waga czołgu, zwrotność żadna, prędkości nie rozwiniesz nawet na zjeździe, bo strach to położyć na bok... Bez sensu moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.