Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd odpuściłem Biankę, chodzi za mną taki Canyon https://www.canyon.com/pl/road/ultimate/2016/ultimate-cf-sl-7-0.html

 

Codziennie tracę co najmniej godzinę na rozważania. Argumenty za: ciągnie mnie na szosę, wiek, w którym zaczyna się dbać o zdrowie, chęć na coś szalonego, podoba mi się strasznie.

Argumenty przeciw: brak w okolicy odpowiednich dróg, absolutny brak czasu, w tym roku wsiadłem na rower raz, z dzieciakami.

Brak w okolicy odpowiednich dróg to nie jest argument.  Wielu się wydaje , że  szosą to tylko po gładkim jak stół asfalcie się jeździ. Jeżeli nie umiesz sie przełamac,  by zyc na rowerze to szkoda wydatku.

Co do szosy nie mam wygórowanych wymagań, grupa 105, koła Aksium, rurki Ritchey, fajna geometria ramy.

To już są wygórowane wymagania których i tak nie wykorzystasz. Nie wygórowane to Tourney który i tak działa zaj..scie, nie pisze już o tanich, ale przyzwoitych Aksiumach. Pancerne Alexrimsy  na Tiagrach to i tak było by za dużo.Fajna geometria ramy - skoro po dziurach jest beee to musi być turystyk z amortyzowaną sztycą.

Wolałbym racing, parę lat w maratonach, więc rower kojarzy mi się z ciśnieniem. Dobrze byłoby mieć niską i długą ramę, Ultegrę i Ksyriumy, https://www.canyon.com/pl/road/ultimate/2017/ultimate-al-slx-9-0.html nawet kosztem ramy alu. Zakup na lata, więc...

Zakup na lata i Aksium / Ksyrium?? Alexrims o tak :) Na lata to jest stal.

Jak na razie to ramy typu endurance widzę w przykładach, ale  i na takich da się  ładnie cisnąć. fakt, jest wygodniej, choć dla mnie już bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trenażer... Tacx booster  oraz:

- Oponę tacx

- Koło shimano WH - RS010

- Kasetę tiagry 11-34 ( Taką samą jak mam na rowerze )

- Dętkę

- Magnes na szprychę 

smile.pngsmile.png

 

Będzie wygodniej podmienić sobie kółko całe niż bawić się z oponą za każdym razem i mocno ułatwi używane tacxa w sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sezon sięzaczał i dochodzę do wniosku że jednak mtb mi chyba niepotrzebne. jakby ktoś chciał niemal nowego Nerva 8.0 (czyli Neurona 9.0) to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja od dwoch tygodni mysle o tym samym. Dwa miesiace temu zjezdzajac nie do konca wyschnietym strumieniem zaliczylem grzmota i przez miesiac mialem kolano w bandazu elastycznym i do dzis odczuwam skutki tego wypadku :( Jakos po tym odechcialo mi sie zabawy w mtb, a po to zeby przejechac sie nim polna droga lub przez las tak naprawde lepszy i lzejszy bylby pewnie jakis gravel. Coraz bardziej chodzi mi po glowie cannondale slate, wydaje sie byc idealny do jazdy po asfalcie i szutrze.

 

Egzo gratuluje nowej zabawki :)

Daj znac jak to poskladasz, bardzo mnie interesuje jak to jest glosne.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tacx booster to dość prosty model. Więc pewnie zbyt cichy nie będę. Ale akurat na tym mi nie zależy. Za to ten model ma podobno ( okaże się) już fajny efekt bezwładnosciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie glosnosc jest podstawowym parametrem. Nie usmiecha mi sie zabawa w garazu, a tolerancja mojej zony na ten halas moze byc ograniczona :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trenażer na tylne koło z oporowaniem magnetycznym by u ciebie się nie sprawdził :) Z oporowaniem olejowym są cichesze, ale nieznacznie. Podobno najcichsze to te, do których zakładamy rower bez koła. Na przykład elite turbo muin. Ale ich cena jest zancznie wyższa.

Ja mam ten plus, że mieszkam w domu. Parter i dwa piętra. Jedno zamieszkane, jedno nie. Parter prawie nie używany. Rozłoże się z trenarzerem na parterze i będę przeszkadzał co najwyżej kotu :)

I skończą się wymówki... Nie idę na rower, bo leje, mróz, czy śniegiem wali... ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak kupie trenazer to postaram się o kota :)

Pomyślę też o olejowym, właściwie to w każdym przypadku, jaki to by nie był trenazer, wiąże się to z demontazem koła i to też trochę mi się nie podoba.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie... Trenażer rolkowy... Ale na tym się uszkodzić można na początku i wymaga dużego skupiona.

A tak to owszem i jak nie masz do typowego trenażera drugiego koła, to musisz się bawić w przekładanie opony. Dlatego kupiłem najtańsze shimanowskie koło i drugą kasetę :)

Co za problem zdjąć i założyć koło? Pół minuty roboty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

wzorowo jeb...ł :)

Wyścigi par ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścigi par ?

nie wiem czy wyścigi, po prostu... wzorowo jeb...ł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISIS

b4da5f65787bd7ab68576bfbcafce1f8.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/8KVL86XLAVo

Złożony Dust przeszedł chrzest na singlach SMRK.

Geometria super

Amor super

Napęd 1x10 średnio bo noga słaba i na podjazdach było ciężko

Niebawem Rychleby

Edytowane przez ralfbutton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies w temacie już chyba umieszczałem. Tu ze mną za sterami

6771457da6c710f3152d73b9862a7241.jpg

 

Edit - coś znalazłem w tel

b4658092f8c55c2c3b19f0fcc50148dc.jpg

f6a67acfa0941dea55ffa7a5b3b99eff.jpg

Edytowane przez ralfbutton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w Rychleby powinno się brać fulla, ale mam nadzieję, że z szerokimi kapciami da radę.

BTW po sprzedaży gravela już mi brakuje lekkiego i szybkiego roweru do poruszania się po mieście. Nie da się być jednorowerowcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mój GT avalanche dostał kolegę. Szosę, Giant Contend 2. Również Samoróbka jak GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go masz ? Mial sie szybko sprzedac :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polubili się :)

 

 

Świat się kończy... Mój kolega endurowiec zapaleniec przesiada się na szosę....

Bo zbyt dużo mu trułem o moim Giancie :);)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na szosę na razie nie planuję się przesiadać ale chyba x-calibrowi zafunduję węższe opony, wywalę podkładki spod mostka i będzie na asfalty i szutry. 

co do Dusta i Rychleb - mnie kumpel cały czas w nie ciągnie a Dust jednak bardziej nadaje się na takie ścieżki niż x-caliber  :P  ale objechałoby się, z tego co czytałem to poza jakimiś mega zjazdowymi trasami to takimi ścieżkowcami ht idzie wszystko objechać. Jak byłem na Twisterze to słyszałem jak goście patrzyli na mojego x-calibra i mówili "no ja to bym się na twistera na hardtailu nie odważył"  :lol:  nie wiem o co im chodziło, nic strasznego tam nie było  ;) ale może to przez to, że nie jestem "ęduro"  :lol:  a w niedziele jak byliśmy na jurze - chwila przerwy na jedzenie na rynku w Olsztynie - trochę rowerzystów się tam przewija ale uwagę kumpla zwrócił gość na ht w full fejsie - ot taki lans na downhilowca po rynku  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.