Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Częściowo sam sobie zaprzeczasz - piszesz o zmianie, no kurde, za rowery płaci się kupę kasy, np. 10k za średniaka i co po to kupujesz rower za 10k, żeby w niego inwestować kolejne 2k ? Dla mnie to chore, więc albo coś jest w standardzie, albo tego nie ma, - płacę to wymagam,

Co innego kupić rower za 2k i dołożyć 500zł czy żonglowanie częściami z demobilu, ale to na inną historię...

 

Co do klamek, kierownic On i ja nie mówi, że definitywnie się nie da, mówi, że to nie jest ergonomiczne, a kwestia przyzwyczajenia się to nie jest wytłumaczenie ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, nie zrozumieliśmy się  trochę ... Pisząc o rowerach za 10k , a moim podejściu to dwie różne wizje. Gotowego roweru nie kupiłbym już , chyba że jakiś z niskiej półki, zajechać napęd i  wymienić  pod własne predyspozycje(tak jak to zrobiłem np z Tribanem wymieniając koła), ale i tak  sprzętu trochę jest więc nie ma potrzeby. Oczywiście  kupno roweru za 10k po to żeby wymienić graty za następne xk  jest bezsensem, chyba że to się na prawdę opłaca(rower w cenie napędu gdzie rama się do czegoś nada)

 

Zmiana samej przerzutki - te akurat nie są drogie, aczkolwiek przyznam się nigdy nie zmieniałem, choć było już blisko ( takie uroki janusza) jak po dziurach orałem i bałem się że  rozwali mi mojego z tyłu karbona.

 

Przyzwyczajenie nie jest wytłumaczeniem, ale wytrenowanie/ nauka doświadczenie ma już duży wpływ na wiele rzeczy, chociażby sposób postrzegania dla wielu problemów, dla mnie nie istniejących tematów. Nawet jako janek nigdy nie miałem problemu z barankiem, klamkami, chyba że coś przymarzło co czasem się zdarzało.

 

Inna sprawa organizm, ludzie maja różnie schorzenia zniekształcenia. dla jednego lepiej jest w takim ustawieniu na takiej kierze, a dla drugiego na takiej, jednak nie można pisać, że coś jest złe( dla ogółu), bo danej jednostce to nie podeszło, i ma z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pozna co to za lampki?

Ich moc jak na takie małe pierdki jest ogromna b25fca42c7b3cb2bae62156aee6b8c1d.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Bontrager?


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mocowanie na gumę uważam w wielu obecnych lampkach za b.słabe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to mocowanie zakładasz raz, a lampkę demontujesz z mocowanie.

One są ładowane z USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to mocowanie zakładasz raz, a lampkę demontujesz z mocowanie.

One są ładowane z USB

co do szybkości montażu tak, co do utrzymania szczególnie przedniej lampki z biegiem czasu na ustalonej pozycji NIE

 

moim zdaniem najbardziej pewne pod względem utrzymywania pozycji i stosunkowo średniej szybkości montażu jest to rozwiązanie Cateye:

 

167.jpg?1202658286  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Ale weźmy pod uwagę jakie te lampki.są mikre. To się nie ma prawa ruszyć od wstrząsów wywołanych jazdą. W Góralu mam jakieś tanie lampki podobnego rozmiaru też mocowane w podobny sposób aczkolwiek gorszy niż w tych Bontragerach nawet szalejąc po lesie, to ani drgnie.

A Bontragery lecą do szosy :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ecipeci gustowna koszulka

A u mnie znowu centra z tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ecipeci gustowna koszulka

A u mnie znowu centra z tyłu...

 

dzięki 

mniej po dziurach jeździj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 paki za światełka które nadają się do jazdy w dzień - nie dałbym. Za ta kasę mam konkretny palnik do lasu.

 

 

Kauczuk w gumie niestety lubi parcieć, a obecne warunki są ku temu korzystne.....

 

 

 

 

@ecipeci gustowna koszulka
A u mnie znowu centra z tyłu...

To jakieś ch..we, koła( źle złożone), albo za ciężki jesteś.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki tylko jako dojazdówki jak mi się w lecie czasem po zmroku wracać zdarza.

Gdybym czesto po zmroku jeździł, albo jeździł w zimie, to padło by na coś innego.

Bo faktycznie jako pełnoprawne oświetlenie nocne to absolutnie się nie nadają.

Ale nie będą także w takim celu używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś ch..we, koła( źle złożone), albo za ciężki jesteś.

Waga 103 kg. Na krawężniki staram się wjeżdżać poprawnie. A co do kół to standard od Giant'a (obręcz Giant CR18, piasta Formula, szprychy no-name).

 

Lampki tylko jako dojazdówki jak mi się w lecie czasem po zmroku wracać zdarza.

Gdybym czesto po zmroku jeździł, albo jeździł w zimie, to padło by na coś innego.

Bo faktycznie jako pełnoprawne oświetlenie nocne to absolutnie się nie nadają.

Ale nie będą także w takim celu używane.

Zgadzam się z @kaido2. Jako dojazdówki to trochę drogie  <_< Wolałbym kupić na tył Wall'e.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tanie nie są :)

 

To mało normalne, że koła tak szybko Ci się rozcentrowują... Tak jak mówi kaido.. Twoją wagę powinny jeszcze znieść moim zdaniem, chyba, że faktycznie badziew.

A ile mają przebiegu?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają przejechane coś około 4k. Sam próbowałem je wycentrowac. Może coś skopalem. Sprawdzałem szprychy po operacji. Nie były luźne. Koło proste. A teraz lipa. Spróbować oddać do serwisu?

Oferta z mojego miasta. Myśleć nad kupnem?

https://www.olx.pl/oferta/kolo-28-mach-1-oczkowane-piasta-shimano-deore-kaseta-8ka-CID767-IDqtZkx.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają przejechane coś około 4k. Sam próbowałem je wycentrowac. Może coś skopalem. Sprawdzałem szprychy po operacji. Nie były luźne. Koło proste. A teraz lipa. Spróbować oddać do serwisu?

Oferta z mojego miasta. Myśleć nad kupnem?

https://www.olx.pl/oferta/kolo-28-mach-1-oczkowane-piasta-shimano-deore-kaseta-8ka-CID767-IDqtZkx.html

złom zbierasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydawało

Przywieźliśmy już wszystkie samochody z zachodu, czas (już też od dłuższego czasu) na wszystkie rowery i ich części z demobilu. Przecież widać, że to koło albo ktoś wyrzucił, albo było przypięte miesiącami, latami do zapomnianego roweru w kiepskim stanie i jakiś Janusz interesu postanowił się nim zaopiekować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koło już lepej wygląda. Ale jak jest faktycznie? Cholera wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suqub, ja na Twoim miejscu zabralbym to Twoje kolo do dobrrego serwisu, zeby zrobili z nim porzadek, jezeli to by nie pomoglo to szukalbym innego.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie przy tej wadze to koło się złoży, przecież  tamte szprychy to najtańszy wariant i  są tam praktycznie " zgnite". Pod taką wagę szukaj kół gdzie podany jest nacisk. Obręcze stożek  min 30mm, 36h, zaplot pod 4-ry krzyże, ciśnienie w oponach 5 bar.  I teraz, jeżeli jeździłeś poniżej tego ciśnienia przy tej wadze to byle pierdoła i dochodzi do uszkodzeń. Inna sprawa, że centrowanie to nie samo dociąganie, czy luzowanie szprych, kluczem możesz se kręcić i nawet nie masz pojęcia że okręca się szprycha, bo nypel zaje..y. Obręcz się " prostuje", ale pierwsza dziura i wraca z powrotem, albo odbija w innych miejscach. Wyjeżdżone koła po centrowaniu się nie układają, strzelanie w 95% świadczy o tym że operacja się nie powiodła.Te kendy, bo zapewne masz jeszcze łoryginały bym wyje..ł. i wsadził coś porządnego wysokociśnieniowego z wkładką antyprzebiciową.

 

 

To koło już lepej wygląda. Ale jak jest faktycznie? Cholera wie...

Mavic na kapslach już je dyskwalifikuje. Miałem pozbyłem się ale tylko samych obręczy bo mnie tylko wqr... Pod tą wagę jakiekolwiek kapsle odpadają. To mają być stożkowe pancerniki!

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem mojego na zimę w ogródku..Ech te zimy na Podhalu.. df73bd6bf3b3944b32550590323b0884.jpg

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.