Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zintegrowanego pomimo że bardzo mi się to podoba, to nie chce. FSA super klamoty, ale kolorystycznie mi nie do końca odpowiadają, a ja już taki jestem, że muszę mieć zawsze i wszystko idealnie dobrane :) Narazie jestem na wakacjach, więc nie mam kontaktu z rowerkiem, ale zamówiłem już koła FFWD F6R (limitowane w czarnym macie), doszedł też komputerek Garmina, no i teraz ta wymiana mostka i kiery. Mój obecny mostek ma długość 110mm i siedzac na rowerze przednią piaste widzę przed kierownicą co oznacza, że kokpit jest troszeczke za długi. Dlatego potrzebuje krótszy mostek. Przy okazji wymienie kierownice :) Muszę oczywiście też kupić jakąś fajną owijke. W międzyczasie szukam odpowiednich szytek do kół, kolega mi poleca Vittoria Corsa Evo CX albo Tufo S33. Następnie pewnie wymiana siodełka. A co do samej jazdy, to bajka, bardzo jestem zadowolony :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne warte uwagi marki to Syntace, Thomson czy Easton. Mi się bardzo podobają komponenty Thomsona. Mają swój styl.

 

Koniecznie wrzuć zdjęcia jak zamontujesz nowe koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeżeli nie macie nic przeciwko, to wrzuce najpierw zdjęcia samych kół. Myśle, że warto, bo te koła są naprawde prześwietne :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 a już trochę jeździsz ?? Pierwszy tysiąc pękł ??  

Czy najpierw chcesz wszystko wymienić w rowerze za kilka czy kilkanaście  tys. ??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica? Mam kaprys, to się bawie :) Nawet jeżeli miałby stać w garażu nie używany, to nikomu nic do tego :) Narazie nie miałem jeszcze okazji żeby pojechać w dłuższą trase, dopiero co przecież mi przyszło specjalne obuwie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no , niezła zabawa w sumie . Gdyby wymieniać części po przejechaniu jakiegoś sensownego dystansu ( kilka tysięcy kilometrów powiedzmy ) , wtedy byłaby szansa , opierając się na własnym doświadczeniu , dobierać zespoły na bardziej odpowiadające własnym wymaganiom , a nie na ładniejsze tylko .

Teraz to takie ubieranie choinki trochę . Ale nic złego w tym nie widzę . Zabawa niezła .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica? Mam kaprys, to się bawie :) Nawet jeżeli miałby stać w garażu nie używany, to nikomu nic do tego :) Narazie nie miałem jeszcze okazji żeby pojechać w dłuższą trase, dopiero co przecież mi przyszło specjalne obuwie.

Wiesz , wielu to uzna za proznosc... A tym mezczyzni nie powinni sie chwalic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka :) Post do usunięcia.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba wielka

W przyszłym tygodniu w zasadzie muszę kupić rower - szykuje się wyjazd rowerowy całą ekipą , nie chciałbym odstawać od reszty i zostać w domu

Moge przeznaczyć 2000zł  podejżewam że przez allegro wyrwę najtaniej - wiem że to kwota może nie powalająca ale nie jeżdze zawodowo po prostu potrzebuje rower na wypady raz na tydzień z rodzinką

Jesli chodzi o wymagania to przedni amortyzator i względnie dobre hamulce koła (opony) do jazdy mieszanej trochę po asfalcie trochę po polnych i leśnych drogach

Rower na osobę o wzroście 182cm pewnie to ma znaczenie  

Będę wdzięczny za jakieś linki bo ja niestety niekumaty w temacie rowerów

Z góry Dzięki Wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich kołach?

 

http://www.rosebikes.co.uk/article/rose-rs-1400-28700-c-road-wheel-set/aid:715928

 

1400g/zestaw to chyba bardzo dobry wynik? Piasty i obręcze no-name także ciężko powiedzieć co to dokładnie jest. Warto dopłacić ok. 130ojro względem domyślnych Maviców Aksium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te piasty praktycznie na 100% to novatec. No może na 99% ;)

Obręcze nie wiem kto robi ale wygląda to rozsądnie.

Polecam Ci złożyć zestaw za podobną kasę z np ZTR Alpha. Można wybrać lżejsze i ciezsze wersje.

Np. lżejsza wersja:

http://lemonbike.eu/stans-notubes-kola-szosowe-i-przelajowe-ztr-alpha-340-1334g.html

 

Nośność zdaje się 95kg.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie składam kół póki co. :P

 

Przy zakupie roweru Rose masz bazowo Mavici Aksium, ale u nich można sobie skonfigurować wszystko co tam chcesz. Pytanie jest czy warto dołożyć około 130 euro, żeby mieć te koła zamiast Aksiumów. Aksiumy zdaje się, że ważą około 1800g/komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gruen

Panowie prośba wielka

W przyszłym tygodniu w zasadzie muszę kupić rower - szykuje się wyjazd rowerowy całą ekipą , nie chciałbym odstawać od reszty i zostać w domu

Moge przeznaczyć 2000zł  podejżewam że przez allegro wyrwę najtaniej - wiem że to kwota może nie powalająca ale nie jeżdze zawodowo po prostu potrzebuje rower na wypady raz na tydzień z rodzinką

Jesli chodzi o wymagania to przedni amortyzator i względnie dobre hamulce koła (opony) do jazdy mieszanej trochę po asfalcie trochę po polnych i leśnych drogach

Rower na osobę o wzroście 182cm pewnie to ma znaczenie  

Będę wdzięczny za jakieś linki bo ja niestety niekumaty w temacie rowerów

Z góry Dzięki Wielkie

Kupowanie roweru to temat rzeka. Z podanych warunków brzegowych wynika, że potrzebujesz roweru typu cross. Szacuję, że jeżdżąc raz na tydzień z rodziną nie zrobisz rocznie więcej niż 1 tys. km. Takie przebiegi wytrzyma spokojnie każdy rower z przedziału cenowego 1200 - 2000 zł. Zajdź do sklepu rowerowego, przymierz się i podejmij decyzję. Kupowanie roweru na odległosc to loteria. Pamiętaj, że kupując w sklepie "za rogiem" nie masz problemów z gwarancją (chyba,  że kupisz w sklepie sieciowym). Osobiście używam dwóch rowerów: szosowy ridley pegasus oraz batavusa (cross) na sztywnym widelcu. Te rowery spełniają moje potrzeby rowerowe. Nie jestem fanem ciężkiego terenu.  Dodam, że kupowałem rowery uzywane, za ułamek ich wartosci wyjsciowej :) Sam serwisuję i naprawiam Batavusa, szosowy raczej u zawodowców. W tym sezonie pękło już 5 tys. km. Niewiele mniej niż samochodem :)

Edytowane przez gruen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrał w  swietnym stylu . Jakby to po aptekarsku wymierzył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrał w  swietnym stylu . Jakby to po aptekarsku wymierzył .

Piękne zwycięstwo !

Ja swoje małe zwycięstwo miałem w niedzielę :)

post-410-0-29394700-1410248416_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmek mnie chyba definitywnie przekonał co do zakupu kasku :D Niestety narazie jeszcze nic odpowiedniego nie znalazłem. Szukam dalej :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Mario Cipollini jeździł bez kasku zgodnie "z 14 zasadą OREC" :D

 

Z tego co wiem to rzucał w sędziów bidonami i palił papierosy na etapie :D

 

tumblr-lfig6qxcx91qga534o1-500.jpg

 

To były czasy :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.