Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Puszcza Bukowa, smaczna i zdrowa

d25faaa68b9a122c364107dca1e10ad3.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Weekend rowerowy zaliczony. Wczoraj setka po wzgórzach, dzisiaj wycieczka nad zalew. 

0A980093-AE0A-44CE-9217-E377E6C788E8.jpeg

BB5A84B5-53ED-47E4-BA61-1D3829CED2EF.jpeg

Wziąłem Huragana. Dziś jeździłem i mam bardzo fajne wrażenia. Jeździ się elegancko. 24 biegi w Clarsie. Do frajdy na szosie wystarczy. Dzięki za porady.

Z mojego wypadu w góry takie przemyślenia:

- przybyło ebike, mijałem ich więcej i wiecej wisiało na wieszakach niż zwykłych, stosunek 2/3

-mijałem na drodze krajowej grupę 10 golinóg, którzy jechali w takim szyku i doslownie klepali się po d*pach i siodelkach. Rowery obok siebie 2-3-2-3. Hamowanie do 25, albo skoszenie przynajmniej 5. W D wszystko mieli. Pewnie jakaś forma treningu bo rotowali między pozycjami, wróć wygłupów bo prędkość mała i sylwetki wyprostowane , wiec mi nie było do śmiechu, miejsce też nie to. 

- kilku obierzyświatów z sakwami jechało dosłownie środkiem pasa, czyli podobna historia jak wyżej. 

Jeżeli rowerzyści będą zachowywali się tak impertynencko to, przestaje powoli dziwić się agresji kierowców... 

Edited by Burns

Ja od siebie mogę polecić:

Dzieki za propozycje. Moje mnie wczoraj zirytowały. Po sobotniej jeździe okazało się, ze opona szkło zabrała z sobą na pamiątkę. Wymieniłem dętkę, ale z opona z 2h się męczyłem aby weszła na miejsce. I tak nie jest idealnie. Na krótkim odcinku nie siedzi na stopce obręczy.

I nici z treningu. Ale nie ma tego złego. Przepłakałem go z grubszego syfu.

też muszę opony do szosy nowe kupić. Moje schwalbe lugano, które były fabrycznie zamontowane dobijają już do 4 tys. km i z tyłu robi się kanciasto. Macie doświadczenie z oponami continental gran prix (bez numerka 4000 czy 5000)? https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-grand-prix-pd4469/

Myślałem też o continental ultra sport III ale czytałem, że dość łatwo o złapanie gumy na nich. 

Godzinę temu, suqub napisał:

Dzieki za propozycje. Moje mnie wczoraj zirytowały. Po sobotniej jeździe okazało się, ze opona szkło zabrała z sobą na pamiątkę. Wymieniłem dętkę, ale z opona z 2h się męczyłem aby weszła na miejsce. I tak nie jest idealnie. Na krótkim odcinku nie siedzi na stopce obręczy.

I nici z treningu. Ale nie ma tego złego. Przepłakałem go z grubszego syfu.

Moje mają przejechane chyba ze trzy sezony po mieście (+/- 12k) codzienne dojazdy do pracy (zima, lato), szkło, krawężniki itp. czasem na 2,5 bar i nie przypominam sobie żadnej gumy. widać ślady po przecięciach opony przez szkło ale wkładka antyprzebicioa za każdym razem dała radę. Jak są dobrze napompowane to całkiem przyjemnie się też toczą. 

Ja swoje aktualne pompuje do 5 bar. Nie lubię jak jest miękko.
Poszukam opon i zobaczę.

14 godzin temu, egzo18 napisał:

Las Zbylitowska Góra

to już nie Renthal ? :)

10 godzin temu, Burns napisał:

Z mojego wypadu w góry takie przemyślenia:

- przybyło ebike, mijałem ich więcej i wiecej wisiało na wieszakach niż zwykłych, stosunek 2/3

-mijałem na drodze krajowej grupę 10 golinóg, którzy jechali w takim szyku i doslownie klepali się po d*pach i siodelkach. Rowery obok siebie 2-3-2-3. Hamowanie do 25, albo skoszenie przynajmniej 5. W D wszystko mieli. Pewnie jakaś forma treningu bo rotowali między pozycjami, wróć wygłupów bo prędkość mała i sylwetki wyprostowane , wiec mi nie było do śmiechu, miejsce też nie to. 

- kilku obierzyświatów z sakwami jechało dosłownie środkiem pasa, czyli podobna historia jak wyżej. 

Jeżeli rowerzyści będą zachowywali się tak impertynencko to, przestaje powoli dziwić się agresji kierowców... 

gdzie byłeś w górach ?

jak byłem w Bielsku to elektryków było mnóstwo

Ecipeci, renthal.

Tylko tu jadę na pożyczonym hornecie.

Napęd zee 1x10 z kasetą 11 - 34. I zębatka 32. Lekko nie ma 😛

Bo spider w ciula leci z serwisem..

Edited by egzo18

23 godziny temu, ecipeci napisał:

gdzie byłeś w górach ?

jak byłem w Bielsku to elektryków było mnóstwo

Kolega to prawdopodobnie tylko na wybrane pytania odpowiada no chyba, że miejsce w górach gdzie Kolega jeździł jest owiane jakąś tajemnicą ;)

Godzinę temu, ecipeci napisał:

Kolega to prawdopodobnie tylko na wybrane pytania odpowiada no chyba, że miejsce w górach gdzie Kolega jeździł jest owiane jakąś tajemnicą ;)

Nie lotoj, spocone gacie i ochraniacze z błota prałem - Świeradów, ale marzy mi się właśnie Bielsko a jeszcze bardziej Sżczyrk - może w Sierpniu.

Edited by Burns

Ja Świeradów we wrześniu, już się nie mogę doczekać

Planujemy też na koniec września Bielsko i Enduro Trails na Szyndzielni i tu mam pytanie, czy średnio zaawansowany zjazdowiec ma tam co szukać ? Raczej średnio, niż zaawansowany

Dajcie znać

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Odzyskam ns i lecimy z kolegą na kasine a potem na żar.

Ale niech ten spider wreszcie to zrobi..

Trochę kosztowne by to było
Natomiast kupiłem pompke. Bo na co2 padła po 4 latach i 3 użyciach.. 4a207beb73e6385cc4c428344f4a5a28.jpg

33 minuty temu, egzo18 napisał:

Odzyskam ns i lecimy z kolegą na kasine a potem na żar.

Ale niech ten spider wreszcie to zrobi..

Chwila nieuwagi na forum i co Ty znowu nawywijałeś za moimi plecami bo nie śledziłem? 

PS. Mnie forum po zmianach tak wkurza, że zaglądam tu raz na jakiś czas. 

Tylko ja mam problem z tą oprawą? 

Nie tylko Ciebie to irytuje..

Nic. Nadal zawieszenie ma zerowym.

A spider ma taki zapierdziel, że już miesiąc czekam.