Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle się waham między Squale 1545, Squale Sub 39, oraz Le Forban Brestoise... Któryś z nich kupię na pewno, tylko do licha ktory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż oryginalną bransę mesh Squale rozmiar 22mm w wersji szczotkowanej. Została skrócona, założona i zdjęta od razu - nie była noszona.  Stan jak nowa. Dedykowana do modelu 60 atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepadło, zamówiłem 1545 GMT. Jak przyjdzie, to pokażę. Możliwe, że jeśli mi naprawdę podejdzie do ręki, to w zw. z tym będę pozbywał się ulubionego dotąd Squale Onda, żeby biedak nie leżał w szufladzie bez pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2022 o 14:34, Sierżant Julian napisał(-a):

Przepadło, zamówiłem 1545 GMT. Jak przyjdzie, to pokażę. Możliwe, że jeśli mi naprawdę podejdzie do ręki, to w zw. z tym będę pozbywał się ulubionego dotąd Squale Onda, żeby biedak nie leżał w szufladzie bez pożytku.

 

Nie sprzedawaj Ondy 

Kiedyś sprzedałem i żałowałem. Dopiero zakup kolejnego Squale stłumił ten żal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już jest ten GMT. Zdjęcia wieczorem. Pierwsze wrażenia: co do wygody koperty, to po postu jest wygodna jak Rolex, koperta w stylu dawnego Rolka i tak też się nosi, żadnych niespodzianek. Dla mnie (17,5 cm) to bardzo dogodny rozmiar i kształt. Powierzchnie górne koperty satynowane w bardzo subtelny, elegancki sposób, boczne poler. OK. Tarcza szalenie czytelna, podobnie jak GMT Master indeksy godzinowe są nieco powiększone. Godzinę widać zawsze, wszędzie i pod każdym kątem. Właśnie to było mi potrzebne przy moim dalekowidztwie. Bezel niezbyt mi się podoba: ząbki ma polerowane, a nie matowe, więc blingu nieco za dużo. Centrowanie i luzy jak we współczesnych Seiko, czyli niestety słabe. Wiem, że to nie Rolex, ale jednak porządna firma, więc z czystym sumieniem liczę to na minus. Koronka bardzo wygodna, sygnowana, duża (większa niż w Roleksie), operowanie nią jest przyjemne. Różnice w stosunku do Roleksa są istotne: koperta w starym stylu, z wąskimi uszami i mniejszymi crownguarsami, brak cyklopa (duży plus dla mnie) i oczywiście inne wskazówki. Mercedes poszedł won, wskazówki są proste. To również liczę na plus, te wszystkie trzy główne różnice zaliczają się do powodów, dla których wybrałem ten model. Poza tym oczywiście inny dekiel i inne napisy na tarczy. Mniej czyli schludniej. Bransoleta to porządna, pełna, skręcana na śrubki jubilee z niezbyt wyszukanym zapięciem. To zapięcie to mogliby trochę ogarnąć, poza tym w porządku.

Tyle pierwszych wrażeń, co do chodu, to na razie wiem tyle, że chodzi.

 

 

DSCN3174.JPG

 

 

DSCN3176.JPG

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze można powiedzieć? To oczywiście nie jest Sub, nawet nie jest szczególnie podobny. To jest wariacja na tle modelu GMT Master (coś jak krzyżówka GMT Master I i II). W porównaniu z Subem i jego kopiami jest bardziej bling-bling, tarcza jest bardziej jaskrawa, to samo bezel. Powiększone białe indeksy i duże białe cyfry na bezelu przyciągają uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie widziałem na żywo ale wygląda bardzo solidnie. U mnie z nadgarstka ostatnio nie schodzi ten 

20220327-142537.jpg
 

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie, też go brałem pod uwagę. Najbardziej mi się podobała wersja jubileuszowa, ta chyba najdroższa i trudna do zdobycia.

Wracajac do GMT, sprawdziłem wczoraj lumę. Jest trochę dziwnie: po podświetleniu zegarka oznaczenia na bezelu świecą się jak baranie jajca, a tarcza i wskazówki jakby nieco mniej. Wszystko na odwrót, zakładając w ogóle, ze ktoś chciałby mieć świecący bezel. Jeśli ten zegarek ze mną zostanie, to dam do porządniejszego powleczenia wskazówek C3.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety siła wyższa. Sprzedaje swoje Squale Corso Italiano więc jeśli ktoś zainteresowany to wrzuciłem na bazarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rrr napisał(-a):

No niestety siła wyższa. Sprzedaje swoje Squale Corso Italiano więc jeśli ktoś zainteresowany to wrzuciłem na bazarek

 

Gdybyś to zrobił tydzień wcześniej, miałbym poważną zagwozdkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Gdybyś to zrobił tydzień wcześniej, miałbym poważną zagwozdkę.

 

zawsze możesz kupić i mieć oba :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rrr napisał(-a):

fajny ten mesh

gruby ? 

 

2-3 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze doniesienia z frontu GMT. Zegarek dopasowuje mi sie stopniowo do reki i do gustu. Przerzuciłem go na pasek RAF, od tego momentu już przestałem czuć go na ręce, jest lekki tak, jak lubię. Cały czas planuję poprawic mu lumę na wskazówkach, bo kiedy sa wyraźnie słabsze nić indeksy na bezelu, w nocy widać właściwie tylko bezel. Mam już pierwsze wyniki dokładności chodu, w ciągu dwóch dób ciągłego noszenia przyspieszył o 2-3 s/dobę, bardzo dobry wynik, zegarki muszą być staranne regulowane przed opuszczeniem fabryki. Trudno oczekiwać lepszego wyniku.

W tej sytuacji jednak ( żalem) decyduję się na puszczenie dalej mojej Ondy, trafi w dobre ręce, u mnie będzie głównie leżeć w szufladzie. Szkoda że nie ma mniejszych Squale z tym rodzajem tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście ale pojawiła się pomarańczowa Onda

Squale50-Atmos-Onda-Sunkist-04-800x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebioza ta Pomarańcza, gdybym nie miał tylko pomarańczy w pudełku... Chwila i wyprzedane...

 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra pomarańcza 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Ondy są świetne, ale różowa i błękitna najlepsze 😜

IMG_20220408_101134.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne ujęcia tego samego zegarka. Rewelacyjnie się zmienia w zależności od oświetlenia 

 

20220411-103959.jpg

 

20220411-111140.jpg

 

20220411-155243.jpg

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.