Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Super zegarki ostatnio się tu pokazały, gratuluję


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

IMO do czarnego sub-a najlepiej by pasował czarny gładki vintage. Brąz jakoś tu nie leży...  --> IMO

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart 146  ;)

soda66- każdy ma inny gust mnie leży na zywo jest ciemniejszy i robi włąśnie klimat vintage  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Tak czy inaczej pasek jest tylko uzupełnieniem do zegarka. A same rolki super.

 

sodek


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, mam prosbe

jest opcja zakupu suba, model bez ceramiki, ale niestety nie mam mozliwosci przymiarki

mialem przez chwilke model na ceramice i wg mnie byl akurat a moze ciut za maly... nadgarstek 19,5cm

podobno model bez ceramiki wizualnie wydaje sie mniejszy

plan mam taki aby nosic go tylko na nato...

mam spory dylemat bo nawet ponowna przymiarka w salonie rolka niewiele wniesie... tego modelu juz nie ma

a zakup tylko po to zeby sie przekonac srednio mi pasuje :/

sugestie mile widziane a jakby ktos mial zdjecie nadgarstkowe przy lapie 19cm+ to bylbym zachwycony ;)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika zdecydowanie optycznie większa ( uszy, indeksy) czyni ten zegar bardziej sportowym i nowoczesnym. Ja wybrałem poprzednią , bardziej klasyczną/vintydżową edycję przy nadgarstku 18,5 - załączam zdjęcie prawie na NATO

post-55792-0-48157700-1432584866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@PiTT - niestety..nie mogę Ci pomóc

 

@All...jestem jeszcze coś winny...

 

Od pewnego dłuższego czasu, interesują mnie zegarki  kategorii "Vintage"...jak dla mnie, ich niepowtarzalny urok & magia.
Nowe i świeże modele mają fantastyczne koperty, wspaniałe bransoletki, świetne subtelne techniczne rozwiązania i udoskonalenia.
Na szybko, bez zagłębienia się -> Bransolety, regulacja Glidelock, Ceramiczny bezel itd..
 
Ale jakoś ostatnio.... mając SUB-a 116610 na nadgarstku.....oczy pozostały suchy, kiedy zastanawiałem się, czy jestem w stanie zamienić nowego SUB-a, aby polować na klekoczące starocie.... odpowiedź było bardzo jasna, TAK! Ale dlaczego jednak go nie zatrzymać?
Ponieważ Sea-Dweller 16600, jest, jak dla mnie, rewelacyjny zegarek na co dzień, który doprowadził do tego że nowy SUB, pozostał coraz częściej w pudełku. Myślę że swoje dodało również to, że widzę je bardzo często na innych nadgarstkach...ale to może troche "off-topic", bo bez wiątpienia, jest to świetny zegarek na co dzień...ale na razie nie dla mnie. Ponadto, co jest bardzo fajnym uczuciem, można go w każdej chwili zakupić.
 
No cóż...na co polować wiedziałem. Ale każdy który polował na zegarki "Vintage" (ja akurat mam doświadczenie tylko z Rolex-em & Breitlingiem) wie, żę dobrze jest mieć zawsze parę złotówek więcej w kieszeni, niż było zabudżetowane. Okazje mogą szybko znikać, a trafić na odpowiedni model i stan, jest nie raz wyzwaniem. 
 

 

Tak zdecydowałem w zeszłym roku że "Start"...Najpierw rozglądałem się trochę na rynku. Miesiące w necie, przy telefonie, spotkaniach, rozmowach, porównaniach. A, dużo na pewno wie, tyle ile jest modeli & referencje, tyle jest - akurat Vintage - zegarków "Fake" & "Franken". Człowiek który nie poświecał za bardzo czasu w tym temacie lub nie ma zaufanych osób, może tyle pieniędzy w topić w coś, co okaże się być skupisko śmieci. No cóż...
 
SUB wylądowałem w necie i został sprzedany. Po jakimś czasie dotarły do mnie dwa zegarki. Jeden to 5513 a drugi to 1680.
Łęska radości się pokazała kiedy wiedziałem, że przyjadą do mnie, 2 "klasyki" na oględziny. Jednak, łeska ze szczęścia miała się szybko przekształcić we frustracje. 
 
5513 - klasyczny przypadek - miał tarcze z indeksami białego złota, według numeru seryjnego, nie miała w ogóle w nim być. Powinna być Tryt a jednak...
1680 - na pierwszy rzut....zakochałem się w indeksy i wskazówki :wub:  Mała polerka (nic wielkiego), Inlay serwisowe (też ok), bransoleta & końcówki "Fake"  :( no cóż...rozmawiałem ze sprzedawcą i, co słyszę? Bransoleta & końcówki (oryginalne) da się załatwić  :) ...Mission 1 completed!! 
 
Ale to mi nie wystarczyło, bo nastawiając się na 2 zegarki, mając jeden nie dało mi spać. Co oznacza...jak nie 5513 to również klasyka, ale nie jakakolwiek  ;)
 
Ponownie szukałem, rozglądałem, porównywałem, spotkałem itd...Znów frustracje z różnymi zegarkami, bo to nie ta tarcza, bo to "Fake", bo to za ekstremalna cena, bo to - przez Lupę widać - odciski na wskazówkach od zegarmistrza które je wsadził i przycisnął...aż trafił do mnie ten - 1675  :wub: 
W stanie oryginalnym, indeksy & wskazówki :wub:  oryginalna bransoleta, dobre końcówki, numer seryjny pasujący do tarczy, lekko polerowany (nic wielkiego). No cóż..zakochałem się ponownie :) 
 
Mając obie zegarki, które nie wyglądały najlepiej, bo się zależały bez troski przez poprzednich właścicieli i ja i tak planowałem krótką podróż do Niemiec, zdecydowałem się podjechać parę kilometrów dalej do miejscowości "Baden-Baden". U AD, o nazwie "Thoma", oddałem je w ręce Pana Zwickert, który jest certyfikowanym zegarmistrzem, którego polecam (jak ktokolwiek będzię miał możliwość bycia w rejonie) ślepo w 100%. Miałem z nim do czynienia przy innych zegarkach. To czego inni się nie podejmowali, on naprawił  ^_^
 
Przekazano, na małe SPA, zostały myte, dostali lekko polerkę szkła, trochę częściowo smaru, jakąś uszczelkę, i oddano mi w dniu mojego wyjazdu.
 
A teraz parę zdjęć - przepraszam że tak mało, ale postaram się o więcej w następnym czasie...na razie spróbuje ochłonąć  :)
 
Miejsce "SPA"
alls4ivn.jpg
 
1680
 
g94hmy53.jpg
 
u3m97hwp.jpg
 
88b8dmmp.jpg
 
1675 
 
ds87cdud.jpg
 
x4mcqlm9.jpg
 
li8ov4he.jpg
 
pyggbv97.jpg
 
4oc5esdm.jpg
 
 
 
Mam nadzieje że wam się spodobało i DZIEKUJE za poświęcony czas!
 
Pozdrawiam
Andreas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Super zegarki :)

Vintydze maja to "Cos"

Gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awi... faktycznie nie pomagasz... napisze wiecej, po tym co napisales jeszcze bardziej mi zamieszales w glowie z tymi uzywkami, ale tym samym zacheciles do poszukiwan :)

swietnie sztuki zdobyles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje wam!

 

@PiTT - ale to nadal klasyczne 40-ki....  ;)  w sumie, i dlatego to porównanie z nowymi, - jak dla mnie - mają duszę i jakiś powinien być w kolekcji. Aczkolwiek, warto może zacząć czymś bardziej uniwersalnym. Nowe ceramiczne są świetnie pod każdym względem. Starsze mogą cie zaskoczyć, pozytywnie i negatywnie. Najlepiej, jakbyś próbował jednego i drugiego...może przy następnym spotkaniu?

 

Ja się zadeklarowałem, aby jakieś spotkanie z organizować w następnym czasie. Warto przyjść i pomacać. Wtedy będziesz wiedział jaki z nich do ciebie przemawia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chetnie, ja wiekszosc czasu siedze we Wrocku a do Wawy wpadam na weekendy imprezowe i spotkaniowe :D

tak jak Ci pisalem mialem przez chwile suba z ceramika, bardzo dobry zegar, ale nie bylo to to czego potrzebowałem w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

a co cie korci lub przeszkadza lub szukasz lub....? Rozmiarowo ci pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co cie korci lub przeszkadza lub szukasz lub....? Rozmiarowo ci pasował?

wiesz co chyba mam tak ze wszystkim... no prawie bo żony nie zmieniam :)

po prostu poszukiwanie idealnego zegarka w "rozsadnych" pieniadzach... chociaz mysle ze jakbym wskoczyl w wyzsze budzety to tez nic by sie nie zmienilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

no niestety, tak już jest....jak raz zaczniesz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co chyba mam tak ze wszystkim... no prawie bo żony nie zmieniam :)

po prostu poszukiwanie idealnego zegarka w "rozsadnych" pieniadzach... chociaz mysle ze jakbym wskoczyl w wyzsze budzety to tez nic by sie nie zmienilo :)

A Rolex Explorer II 42mm ?

Jest nowy, a jednocześnie nawiązuje do modelu vintage.

 

No i Yacht Master II 44mm, ale koszty wyższe

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@ jimmy6 - Dziekuje Ci bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Awi.

Fajną masz kolekcję ;)

Chętnie obejrzę Twoje nowe nabytki przy następnym spotkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dzieki Krystian!

Jak bede to przywiozę to macania :)

Ostatnio mi jeden znajomy powiedział, ktory był na spotkaniu w swetrze i Lange1, że inny koleś nie chciał sciągnąć podczas spotkania swojego DD z białego złota bo sie bał że mu sie coś stanie :D

 

Edyta mowi: aczkolwiek wiem co sie stanie jak ci zaklekoczy bransoleta :D

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta mowi: aczkolwiek wiem co sie stanie jak ci zaklekoczy bransoleta :D

To już normalka w Twoich zegarkach. Niedługo będziesz myślał, że tak musi być :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
 
 
A teraz parę zdjęć - przepraszam że tak mało, ale postaram się o więcej w następnym czasie...na razie spróbuje ochłonąć  :)
 

 

łał 

 

  ;)

 

 

Edit mod : Nie cytujemy zdjęć i to w takiej ilości [nawet tak pięknych zegarków]

Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

To już normalka w Twoich zegarkach. Niedługo będziesz myślał, że tak musi być :lol:

Coś w tym jest...przynajmniej sie nie martwię że coś z moimi nie tak :D

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.