Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

'Ladna sztuka, no i na odpowiednim pasku.

...podoba ci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sugarocker

Mi sie to zestawienie podoba, w sensie, Rolex z nato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ok - bo sam zegarek, wystawiony, prosze sobie odpuść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jeżeli gość nie wystawi żadnego dokumentu sprzedaży to można zapomnieć o zwrocie.

Obowiązkowa możliwość zwrotu zakupu przez internet działa tylko w przypadku firma - konsument.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi mam prośbę, w celach edukacyjnych napisz coś więcej. Na co zwróciłeś uwagę, co ewidentnie już na podstawie zdjęć dyskwalifikuje tego "vintydża". Uczmy się razem.  :)

Edytowane przez quub

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sugarocker

Ok - bo sam zegarek, wystawiony, prosze sobie odpuść ;)

Nie mam zamiaru go kupowac, spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Awi mam prośbę, w celach edukacyjnych napisz coś więcej. Na co zwróciłeś uwagę, co ewidentnie już na podstawie zdjęć dyskwalifikuje tego "vintydża". Uczmy się razem.  :)

Cześć Kuba, 

2 rzeczy które mi wpadły do oka + 1 przy komunikacji:

 

1) Tarcza: Jest krzywa, nie ze względu przekręcenia, tylko horyzontalnie - widać to przy godzinie 5

2) Tył koperty / tył osłona koronki: Wszystkie 1680 / 5513 mają, z tych lat pewną regułę co do koperty. Koperta przy osłonce od tyłu musi mieć wyrzeźbienie 

     w kształcie "[" lub "]" - zależnie z jakiej strony się patrzy. 

     Tu jest link, z jednego forum, który to fajnie wizualnie pokazuje: http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=121928

3) Nr. Ref & Serial: Prosiłem sprzedawcę aby mi przesłał zdjęcia, gdzie widoczne jest numer Serial & Ref. Rolex ma pewną regułę która określa że 

    np. w słowie "Stainless Steel", literka "E" ma środkową linijkę "E" krótczą od pozostałych dwóch. Przy podróbach, w literce 'E", wszystkie poziome linijki 

    mają taką samą długość - w linku powyżej, też jest to pokazane

    Odpowiedź sprzedacę na moją prośbę: "Niestety nie może mi zrobić takie zdjęcią, ani w dzień ani wieczorem / nocą, bo ponoć nie ma

    odpowiedniego Makro w aparacie"...

 

Wszystko razem, potwierdziło mnie, aby się nie dalej zagłębiać. Dlatego prosiłem aby nie reagować "pochopnie". 

 

Jednak nie wolno zapomnieć że dla różnych modeli, Ref, Serial, roczniki, mamy inne reguły. Nie raz są to tylko pewne detale, które nie obowiązują w dzisiejszych zegarkach. Ogólnie, największym ogniwem jest "Vintage". Jest ich więcej w sprzedaży niż zostały wyprodukowane  :D

 

Oprócz 1680 / 5513 / 1675 / D-vintage, to i 5514 / Comex / Sub-Red, które mają różne znaki rozpoznawcze, to kolejne rzeczy są wymienione części po serwisie, jak szkło / Inlay / Tarcza itd..

 

Jak was to interesuje, to mogę różne przykłady, z komentarzem, tu wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......... można wtopić ciężko zarobione tutki  :wacko: , ale dobrze, że są osoby, które dzielą się wiedzą.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Fajnie sie czegos dowiedziec. Dzieki  :)

 

wrzucaj, wrzucaj... ;)

 

plusik odemnie leci  :D  ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Awi, właśnie takie informacje są bardzo cenne. Jak widać świat vintage rolex rządzi się pewnymi regułami ale i nie brak w nim pewnych anomalii, o których wspomniałeś. To dość rozległa wiedza. Teoretycznie w sieci jest wiele opracowań, które zgłębiają te zagadnienia w znacznym stopniu. Oczywiście można bez przeszkód odsyłać do nich zainteresowanych ale byłoby fajnie aby to właśnie tu, na naszym forum w temacie poświęconym tej marce odnajdywać tak ważne informacje. Jeszcze raz dziękuję. Ode mnie też plus.  :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziękuje wam bardzo!

Będę się starał aby więcej na- & opisać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi, stajesz się naszą składnicą wiedzy, dziękuję

 

Tymczasem ja muszę się wybrać ze swoim Rolkiem do serwisu.

Mam wątpliwości, czy nie jest to fejk z kwarcem w środku ...

W czwartek w zeszłym tygodniu ustawiłem zegarek, dziś z ciekawości sprawdziłem odchyłkę i nie ma żadnej, czas wskazuje co do sekundy


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od miesiąca 0sek :o Odkładam go na noc koronką do góry z przyzwyczajenia. Z ciekawości odłożę go na plecki i zobaczymy czy to coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także koronką do góry, to widać ulubiona pozycja Rolka ;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, kiedyś Rolex dołączał jako instrukcję po powrocie z serwisu  :)

post-38955-0-32240400-1435386447_thumb.jpg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam jednak farta. Mój jest całkowicie sprawny i ma odchyłkę :)

Jak bym go nie odłożył, zawsze robi +1,5s/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Codziennie słyszę te głosy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki czas pół roku temu ;):D

post-22413-0-70671900-1435396781_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie B):D

Jako, ze udalo mi sie kupic Hulka, to tylko kilka chyba waznych dla Was informacji odnosnie zmian Rolexa B)

 

Po pierwsze - faktycznie - Rolex daje karte magnetyczna, ktora po kupnie zostaje uaktywniona i do firmy "idzie" namiar na zakupiony zegarek. Jednak na karcie nie musza i nie wpisuja imienia i nazwiska kupujacego B)

 

Po drugie - znowu cos zmienili :)  Na bransolecie Suba i GMT II z wczesniejszych rocznikow, jest chropowata (matowa) struktura, na ktorej widnieje napis Rolex (a la kalkomania, choc to grawer B) ). W najnowszym Subie Hulk jeste blyszczaca z samym grawerem - bez koloru czarnego B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy zdjęcia

 

edit: Bartek,pisaliśmy w tym samym momencie

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy, zielonego nie widzieliście, narwańcy?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.