Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, ja myślę, że z czasem zaczną dodawać kolejne kombinacje bezela/tarczy/bransolety. Spójrz na ofertę DJ 36 mm, ciężko zliczyć ilość wersji...

I tak powinno być w każdym banku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8e3e729f0c4b0c7543715e0e334de9f2.jpg

 

Patrzę na czcionkę napisu Submariner, i wygląda jakoś inaczej niż w no date, jaki miałem miesiąc temu. Pogrubiona i nieco inny krój. Czy mi się wydaje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A wiekowa jaka różnica miedzy nimi? Z jakiego rocznika jest jeden i drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny to nówka, zamawiana, dziś przyszedł z Kruka. No date miał datę zakupu lutową, tegoroczną. Ale patrzę na stronę Rolexa i tam też jest inna czcionka, taka jak właśnie w moim poprzednim no date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny to nówka, zamawiana, dziś przyszedł z Kruka. No date miał datę zakupu lutową, tegoroczną. Ale patrzę na stronę Rolexa i tam też jest inna czcionka, taka jak właśnie w moim poprzednim no date

Mój jest z 2015 roku i czcionka jest cienka..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrzę na czcionkę napisu Submariner, i wygląda jakoś inaczej niż w no date, jaki miałem miesiąc temu. Pogrubiona i nieco inny krój. Czy mi się wydaje ??

Gratuluję!

post-62565-0-60330100-1490405864_thumb.jpg


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Co za chory pomysł z tymi DJami - gotowe zestawy kolorystyczne ze zdefiniowaną z góry bransoletą...a jak chcę inny to co mam dać ogłoszenie na OLX i czekać na nieszczęśnika o odwrotnych preferencjach oyster/jubilee..." Bo możemy..." ....cały ten szwajcarski biznes zegarkowy zaczyna być irytujący

 

Mnie też to wkurza. Chciałem zamówić niebieskiego na jubilee, a tu d*pa, jest tylko w wariancie z brylancikami na tarczy. Dzwoniłem do Kruka, ale tam wiedzą mniej niż ja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wkurza. Chciałem zamówić niebieskiego na jubilee, a tu d*pa, jest tylko w wariancie z brylancikami na tarczy. Dzwoniłem do Kruka, ale tam wiedzą mniej niż ja :(

No niestety Rolex rozumie tylko język zielonych - jak im w excellu wyjdzie że przebój nie jest przebojem to zaczną czytać fora i dowiedzą się że ludzie chcieli większą swobodę wyboru bezel , bransoleta, tarcza a mniej brylantów w modelach w stali ...a jak ludzie zaczną kupować kompromisowe dla siebie wersje to będziemy czekać dłużej...Tisell na pewno zrobi wszytkie wersje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

To ile wyprodukowanie tego cacka? 600 USD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jestem ciekawy. Padlo gdzies takie stwierdzenie, chyba akism pisal. Jestem ciekawy ile mozna wpompowac w wartosc dodana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak padło to już wiesz a jednak nadal pytasz. Protestować chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Niczego, nikogo nie oceniam. Nie moje pieniadze nie moj interes, ale ciekawi mnie jaka jest proporcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Rolexa i dla kupujących za własne pewnie " złota proporcja "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie bylo pytania desmo. Sorry za off.

Juz znalazlem. Faktycznie akism duzo sie nie pomylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Picasso wydał na farby? $50? To jest dopiero wartość dodana.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dokladnie :)

Panowie, napisalem z ciekawoscie. Nie bylo moim celem gloszenie tutaj prad objawionych bo to nie moj interes. Gdyby mnie bylo stac sam bym pewnie cos kupil. Zadalem pytanie z ciekawosci ale nie chce robic balaganu. Temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Patrzę na czcionkę napisu Submariner, i wygląda jakoś inaczej niż w no date, jaki miałem miesiąc temu. Pogrubiona i nieco inny krój. Czy mi się wydaje ??

Nie wydaje Ci się. Też na to zwróciłem uwagę. Przeglądałem Ref. 116610LN na Chrono24 i nie mają aż tak pogrubionej czcionki. Pewnie to kwestia procesu produkcyjnego, bo faktycznie zdarza się, że napis "Submariner" nie jest spójny z resztą informacji umieszczoną poniżej jeżeli chodzi o krój czcionki. Moim zdaniem najbliższy dobrej jakości wykonania jest na przykład ten Sub...

 

rolexsubnapis.jpg

 

Jednakże to powinna być norma. Nie jest dobrze, gdy chęć zakupu perfekcyjnie wykonanego zegarka staje się loterią. Zwłaszcza, że mówimy o zegarku za kwotę około 30000 - 35000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest kwestia jakości wykonania, bo ta jest bez zarzutu, ale ta czcionka ma po prostu inny krój, coś musieli zmienić. Porównaj choćby literę "E"

 

Później spróbuję zrobić zdjęcie makro, żeby było lepiej widać.

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No niestety Rolex rozumie tylko język zielonych - jak im w excellu wyjdzie że przebój nie jest przebojem to zaczną czytać fora i dowiedzą się że ludzie chcieli większą swobodę wyboru bezel , bransoleta, tarcza a mniej brylantów w modelach w stali ...a jak ludzie zaczną kupować kompromisowe dla siebie wersje to będziemy czekać dłużej...Tisell na pewno zrobi wszytkie wersje ;-)

 

Nie rozumiem tej polityki, na mój chłopski rozum większy wybór= szersze grono potencjalnych nabywców. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o możliwości wyboru w ramach dostępnej oferty. Tak, jak napisał Tommaso, powinni uruchomić konfigurator: materiał-tarcza-bezel-bransoleta i temat wstrzelenia się w gust klienta posprzątany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się. Też na to zwróciłem uwagę. Przeglądałem Ref. 116610LN na Chrono24 i nie mają aż tak pogrubionej czcionki. Pewnie to kwestia procesu produkcyjnego, bo faktycznie zdarza się, że napis "Submariner" nie jest spójny z resztą informacji umieszczoną poniżej jeżeli chodzi o krój czcionki. Moim zdaniem najbliższy dobrej jakości wykonania jest na przykład ten Sub...

 

 

 

Jednakże to powinna być norma. Nie jest dobrze, gdy chęć zakupu perfekcyjnie wykonanego zegarka staje się loterią. Zwłaszcza, że mówimy o zegarku za kwotę około 30000 - 35000 zł.

Tak to wyglada z bliskaa1b2e2d6d8a3f4b758ace0517b56f719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej polityki, na mój chłopski rozum większy wybór= szersze grono potencjalnych nabywców. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o możliwości wyboru w ramach dostępnej oferty. Tak, jak napisał Tommaso, powinni uruchomić konfigurator: materiał-tarcza-bezel-bransoleta i temat wstrzelenia się w gust klienta posprzątany.

Poprzedni DJ2 nie okazał się hitem z wiadomych powodów pewnie jak ludzie docenią zmiany w 41 to za rok wprowadzą kolejne wersje ...ja mam tak że 3-4 wersje które biorę pod uwagę muszę porównać na żywo także jak nie wprowadzą pełnego konfiguratora to ja w tym roku nie będę miał wydatków ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moim zdaniem to nie jest kwestia jakości wykonania, bo ta jest bez zarzutu, ale ta czcionka ma po prostu inny krój, coś musieli zmienić. Porównaj choćby literę "E"

 

Później spróbuję zrobić zdjęcie makro, żeby było lepiej widać.

O jakości pisałem w szerszym kontekście. Co do napisu, to przypuszczalnie masz rację chociaż z biznesowego punktu widzenia byłoby dla Ciebie lepiej, gdyby nie był to stały trend. Przykładowo Rolex poczynił kiedyś Suba z czerwonym napisem na tarczy. Później ktoś uznał, że średnio to wygląda i z tego zrezygnowali. Trochę sztuk jednak trafiło na rynek, a ten czerwony napis spowodował, że ich cena na rynku wtórnym była ponad czterokrotnie wyższa od standardowej wersji z podobnego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.