Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowości Roleksa do gustu najbardziej przypadł mi oczywiście Datejust 41,...

Kurcze - ja tez bardzo lubie DJ, ale uwazam, ze 41mm dla tego modelu jest zbyt wiele i sa to zegarki zbyt duze - takie patelnie na nadgarstku ;) bo na zdjeciach prezentuja sie pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Na mój 18,5 cm nadgarstek rozmiar tego DJ'a jest wręcz idealny, przymierzałem go kilka razy i byłem zachwycony dopasowaniem. Dla mnie te zmiany zbliżają go do ideału…jeszcze jubilee i biere ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skydweller bicolor też atrakcyjnie cenowo wygląda

chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe indeksy w skydwellerze bardzo na plus , mechanizm z 72h rezerwa też fajny, ta wersję chętnie bym widział u siebie w pudełku :

 

 

37ff0acdb279d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe indeksy w skydwellerze bardzo na plus , mechanizm z 72h rezerwa też fajny, ta wersję chętnie bym widział u siebie w pudełku :

 

 

 

 

Dla mnie to najciekawsza pozycja wsrod ich tegorocznych nowosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze dziwie sie, ze zmiana mechanizmu na lepszy nie jest doceniana in plus.  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dla mnie Skydweller w stali jest, za te cenę, też największy Hit.

 

@artme - oczywiscie, nowy mechanizm jest na plus. Jednak...mi sie wydaje że wszystko dostaje lupkę, bo to znak Rolexa, aczkolwiek SD bez lupki był akurat takim smaczkiem. Subtelny, ale rozpoznawalny kiedy ktoś się zna.

 

Już nie długo to nawet No-Date dostaje lupkę :(:D

 

 

 

996b25032b14284098dccb89d9956ab6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubym klockiem zawsze będzie dla tych którzy nie maja odpowiednie rączki. 

Dlatego....nie nosiciel wybiera sobie DS tylko odwrotnie ;)

 

Napisz proszę, że żartujesz :unsure: Szczególnie w obecnych czasach gdy jest zalew dużych nurków jak duża Omega PO, Breitlingi itp itd

przy których SDDS jest małą popierdólką, no dobra, powiedzmy, że co najwyżej średniakiem...

Tyle, że SDDS jest nieproporcjonalnym grubaskiem + ma nieproporcjonalnie cienką bransoletę w stosunku do bransolety(choć do tego w miarę przyzwyczaiłem się).

Także rozumiem chłopaków i dla mnie też nowy SD jest Rolexa miłym ukłonem dla tych, którzy uważali, że Sub jest dla nich za mały, a SDDS nie do strawienia.

Cena ponad 10 k EUR jest spora, ale patrząc na lokowanie SD w portfolio Rolexa nie dziwi.

Wciąż do SDDS po tylu latach nie byłem przekonany, Sub wydawał mi się zbyt mały i niewiele dodawałby dla mnie w stosunku do ceramicznego GMT,

ale ten nowy SD jak dla mnie jest fajną propozycją i mógłby być fajnym uzupełnieniem, także po przymiarce kto wie... :rolleyes:

Cena niby trochę studzi, bo domyślam się, że na początku z ceną ciężko będzie powalczyć i czas oczekiwania będzie spory, ale potem...pożyjemy zobaczymy ;)

 

edit: dla mnie w tej chwili SDDS nie ma żadnej przewagi w stosunku do SD, zas SD w stosunku do SDDS a i owszem

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem SD do tej pory byl fakt, ze byl to taki napompowany Sub bez lupki. I choc jednym lupka sie podobala innym nie, to grubosc byla nieproporcjonalna do reszty. Teraz uwazam, ze wreszcie pomysleli i powiekszyli na tyle, aby byl to zegarek proporcjonalny. Ciekaw jestem czy DSa tez powieksza czy zostawia w spokoju?  :rolleyes:

 

ps

odnosnie ceny, to na 100% nizsza nie bedzie a i ta z racji poczynionych zmian nie wydaje mi sie wysoka  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz problem SD jest taki że wygląda jak Sub :) A co do ceny masz całkowitą racje.

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie - jest potezniejszy, z boku ma "wentyl" a to, ze dostal lupke niweluje czerwony napis, wiec bedzie widac co to  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Napisz proszę, że żartujesz :unsure: Szczególnie w obecnych czasach gdy jest zalew dużych nurków jak duża Omega PO, Breitlingi itp itd

przy których SDDS jest małą popierdólką, no dobra, powiedzmy, że co najwyżej średniakiem...

Tyle, że SDDS jest nieproporcjonalnym grubaskiem + ma nieproporcjonalnie cienką bransoletę w stosunku do bransolety(choć do tego w miarę przyzwyczaiłem się).

Także rozumiem chłopaków i dla mnie też nowy SD jest Rolexa miłym ukłonem dla tych, którzy uważali, że Sub jest dla nich za mały, a SDDS nie do strawienia.

 

 

 

Rysiu, dlaczego miałbym żartować mówiąc że "DLA MNIE" Deepsea ma idealne rozmiary? Mówie również że nie jest dla każdego. Nosiłem juz patelnie Breitlinga w 47mm/48mm - i co? 

 

Jak tos uważa że Deepsea jest dla niego za duży, kanciasty, gruby itd....Ok. Ale prosze nie zmuszajcie mnie do takiej samej opinii. Dla mnie nie jest ani nie proporcjonalny, ani za gruby, ani za ciężki, ani za kanciasty. Jak dla mnie, wręcz idealny. Chcecie płaskie, dla was bardziej zgrabniejsze zegarki, to je noście. Nic więcej nie mówiłem. 

 

W ogóle, to nie wiem w czym jest problem mówiąc o gustach? Chcecie mnie przekonać że DS jest beee a SD jest woow...sorry. Miałem 16600, który dla mnie był i jest rewelacyjny...gdyby nie ten rozmiar, to bym go zatrzymał na dłuuugo. Ale ja, dla siebie, znalazłem otóż TEN zegarek który jest, dotychczas, najlepszym ze wszystkich i nie chce teraz mówić o emocjach 4 lub 5 cyfrowych.

 

DS ma idealne proporcje, leży fantastycznie (jak jest dopasowany indywidualnie do nosiciela) i tyle w temacie. I możecie kręcić nosem jak chcecie. Dla mnie nie ma, jak na razie, lepszego wyboru. 

 

Nowy SD z 43mm jest na pewno ciekawy, ale patrząc ze sentymentem, to SD/DS dla mnie zawsze był "ikoną" bez lupki. Przerabiając go teraz na  MIX ze SUB-em, mnie absolutnie nie przyciąga. 

 

Poprzedni SD się po prostu nie sprzedał...dlatego go wyjeli z asortymentu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, że znalazłeś swój ideał, to tylko Ci się chwali. Inni niestety wciąż szukają :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie - jest potezniejszy, z boku ma "wentyl" a to, ze dostal lupke niweluje czerwony napis, wiec bedzie widac co to ;)

Tak jest "wentyl" jest również czerwony napis. Ale i tak na pierwszy rzut oka wpadnie lupka. Ooo masz Suba ;) Na SD nie było popytu więc zmodowali go na Suba i czas pokarze czy to był szczał w dziesiątke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Rysiu, dlaczego miałbym żartować mówiąc że "DLA MNIE" Deepsea ma idealne rozmiary? Mówie również że nie jest dla każdego. Nosiłem juz patelnie Breitlinga w 47mm/48mm - i co? 

 

Jak tos uważa że Deepsea jest dla niego za duży, kanciasty, gruby itd....Ok. Ale prosze nie zmuszajcie mnie do takiej samej opinii. Dla mnie nie jest ani nie proporcjonalny, ani za gruby, ani za ciężki, ani za kanciasty. Jak dla mnie, wręcz idealny. Chcecie płaskie, dla was bardziej zgrabniejsze zegarki, to je noście. Nic więcej nie mówiłem. 

 

W ogóle, to nie wiem w czym jest problem mówiąc o gustach? Chcecie mnie przekonać że DS jest beee a SD jest woow...sorry. Miałem 16600, który dla mnie był i jest rewelacyjny...gdyby nie ten rozmiar, to bym go zatrzymał na dłuuugo. Ale ja, dla siebie, znalazłem otóż TEN zegarek który jest, dotychczas, najlepszym ze wszystkich i nie chce teraz mówić o emocjach 4 lub 5 cyfrowych.

 

DS ma idealne proporcje, leży fantastycznie (jak jest dopasowany indywidualnie do nosiciela) i tyle w temacie. I możecie kręcić nosem jak chcecie. Dla mnie nie ma, jak na razie, lepszego wyboru. 

 

Nowy SD z 43mm jest na pewno ciekawy, ale patrząc ze sentymentem, to SD/DS dla mnie zawsze był "ikoną" bez lupki. Przerabiając go teraz na  MIX ze SUB-em, mnie absolutnie nie przyciąga. 

 

Poprzedni SD się po prostu nie sprzedał...dlatego go wyjeli z asortymentu 

 

Mam podobne zdanie :)

Pisanie, który jest proporcjonalny, który nie, to czysto subiektywne opinie. Dla mnie 116600 jest bardziej proporcjonalny niż Sub i DS razem wzięte ;) Z całej tej trójki SD leży najlepiej na moim nadgarstku i nic na to nie poradzę. Co z tego, że SubC jest płaski, jak proporcje pomiędzy uszami a bransoletą to jakiś żart projektantów. Do grubości SD oczywiście można mieć zastrzeżenia, dlatego również czekam na przymiarkę nowego, tam proporcje mogą się rozkładać jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie cos jak sie sprawuje mechanizm w Sky-Dwellerze? Jakies opinie z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po Twojej wypowiedzi Nicon wynika, ze wszystko zalezy po ktorej stronie sie stoi  ;)

 

I tak - jak Omega wprowadzala nowe mechanizmy tak wielce zachwalane i porownywane do "starych" Rolexowych, ze niby ida do przodu, rozwijaja sie, wyprzedzaja konkurencje etc., to wszystko bylo ok. Zarzuty, ze to nowy twor i nie mozna go porownywac do wola roboczego sprawdzonego przez wiele lat przez R nie docieral i wszyscy woleli nową nowosc niz starą staroc  ;)

 

Jak Rolex wypuszcza nowy mechanizm, to dokladnie zaczyna sie pisac odwrotnie.... dziwne, co?  :P  :D

 

Powiem szczerze - nic nie pobije 3135 udoskonalonego 10 lat temu do maximum i sprawdzonego przez dekady. Jednak skoro z perspektywy czasu Omega sobie poradzila calkiem niezle i nie slychac jakichs wielu bolączek uzytkownikow, to jestem przekonany, iz i Rolex dal rade tym bardziej - choc moge sie mylic  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie cos jak sie sprawuje mechanizm w Sky-Dwellerze? Jakies opinie z netu?

5 lat na rynku, ale jakos nie slychac aby byly problemy. Chociaz zapewne ma na to wplyw cena, malo uzytkownikow. Teraz pewnie bedzie wiecej chetnych jak jest w stali. Fajny patent z obracanym pierscieniem do ustawiania godziny, daty, gmt.

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent i uzytecznosc jest super, ale wyglad... kontrowersyjny...  ;) choc wersja w stali i bicolor wygladaja o niebo lepiej od pelnego zlota.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy SD dzięki nowym wymiarom jest ciekawszym zegarkiem. Nowa, większa bransoleta, większa średnica, o którą wielu od lat prosiło. Wszystko ładnie gra. Mi cyklop nie przeszkadza, ale rozumiem tych, dla których odpadł jeden z charakterystycznych elementów. 

 

Dla mnie i tak wygrał nowy Sky-Dweller. Piękny jest ten zegarek na żywo.  :wub: A teraz w rozsądniejszych pieniądzach. 

 

Cellini bardzo ok, tylko taka forma wskazania faz księżyca jakoś mi nie do końca pasuje. Ale jakoś się wyróżnia na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najfajniejszą linią rolexa pozostanie DJ,szczególnie ta nowa odsłona wpadła mi w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby sky dweller wygladal na jubilee

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kurcze - ja tez bardzo lubie DJ, ale uwazam, ze 41mm dla tego modelu jest zbyt wiele i sa to zegarki zbyt duze - takie patelnie na nadgarstku ;) bo na zdjeciach prezentuja sie pieknie.

Dla mnie są idealne. Uważam, że do patelni jeszcze sporo brakuje. Dla mnie patelnią jest IWC Portugieser na kalibrze 59215. Nie rozumiem idei tego zegarka. Czasomierz klasyczny (typowy garniturowiec) powinien być wykonany z klasą, ale też powściągliwy. Średnica koperty IWC przeczy tej powściągliwości no ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.