Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Capri

Ten nowy rangeman będzie ładowany indukcyjnie, będą dwa akumulatory i jeden z nich właśnie będzie ładowany. Dekielek ceramiczny, a co najgorsze, zegarek nie posiada własnego GPS tylko czerpie poprzez BT z telefonu  :o  ŻENADA!!!!   

Panowie, powiem tak na naszych oczach kończy się pewna epoka  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak celem uzupełnienia:

 

Początkowo zegarek miał nazywać się BRAVEMAN, ale zmieniono nazwę na RANGEMAN

 

podstawowe elementy i funkcje zegarka będą obsługiwane przez moduł zasilany światłem słonecznym Tough Solar

 

jest jednak druga bateria ładowana indukcyjnie:

 

ładowanie przez specjalną ładowarkę USB, która będzie w zestawie

 

ładowarka będzie zakładana na dekiel zegarka

 

dekiel, by ułatwić ładowanie indukcyjne jest wykonany z ceramiki

 

nie jest możliwe stworzenie systemu ładowania przez wtyczkę (zamiast indukcji), ponieważ zegarek wtedy nie mógłby mieć 200m wodoszczelności i tym samym nie mógłby być G-SHOCK

 

bateria ładowana indukcyjnie obsługuje moduł bluetooth

 

Moduł Bluetooth oferuje

 

oczywiście synchronizację godziny i daty z telefonem

 

za pośrednictwem specjalnej, dedykowanej aplikacji także:

 

wyznaczanie trasy, którą chcemy przebyć

 

odczyt trasy, którą przebyliśmy

 

zegarek może nam wskazywać jak w terenie mamy się kierować, aby osiągnąć wyznaczony przez nas punkt

 

udostępnianie danych dotyczących przebytej trasy w mediach społecznościowych

 

najważniejsze funkcje:

 

podświetlenie Full-Auto-LED

 

Waveceptor

 

Tough Solar

 

Bluetooth Sync

 

Smart Access

 

Wysokościomierz, barometr, termometr, kompas (potrójny sensor trzeciej generacji)

 

wykres pływów

 

stoper i timer

 

czas światowy

 

Wykonanie

 

pasek z tworzywa sztucznego (jak w GPW-2000)

 

szkło szafirowe

 

dokładna wielkość nieznana, ale porównywalna z GPW-1000 lub GWG-1000

 

Nie ma 3WAY TIME SYNC brak wbudowanego GPS, dane GPS pobierane ze smartfona

 

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak na naszych oczach kończy się pewna epoka  :unsure:

Bez paniki - jest jeszcze sporo normalnych modeli wiec jest w czym wybierać.

Jeśli NOWY będzie kosztował krocie to nie pobije smartwatch'y, jeśłi będzie udziwniony to nie będzie konkurencyjny dla g-shock'ów

Przecież obecnie są "G" z solarem, radiem, GPS'em a i tak spora część z nas nosi, bo lubi, zwykłe "G" z baterią w środku - a one są nadal produkowane... wiec luz... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki - jest jeszcze sporo normalnych modeli wiec jest w czym wybierać.

Jeśli NOWY będzie kosztował krocie to nie pobije smartwatch'y, jeśłi będzie udziwniony to nie będzie konkurencyjny dla g-shock'ów

Przecież obecnie są "G" z solarem, radiem, GPS'em a i tak spora część z nas nosi, bo lubi, zwykłe "G" z baterią w środku - a one są nadal produkowane... wiec luz... ;)

Cena w przybliżeniu 3800-3900zł :D

 

 

Ten nowy rangeman będzie ładowany indukcyjnie, będą dwa akumulatory i jeden z nich właśnie będzie ładowany. Dekielek ceramiczny, a co najgorsze, zegarek nie posiada własnego GPS tylko czerpie poprzez BT z telefonu  :o  ŻENADA!!!!   

Panowie, powiem tak na naszych oczach kończy się pewna epoka  :unsure:

Czy myślisz, że CASIO wypuściło by taki zegarek bez sondażu rynku i zapotrzebowania? Widocznie klienci na Świecie wchodząc do salonów pytali o smartwatche z literką G, a jak usłyszeli, że nie ma, to odwracali się na pięcie i szli do salonu konkurencji :)

Sorki, takie mamy teraz czasy, że nie ważne ile biegasz, jeździsz, ćwiczysz, to zegarek, buty, sprzęt jest najważniejszy,

Tak jakby to one za nas to wszystko robiły  :P

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Casio chciało zrobić coś Wow z okazji 35lecia G. Czy im to wyszło? Czas pokaże. Jedno jest pewne w przyszłym roku będzie sporo ciekawych zegarków.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak celem uzupełnienia:

 

Początkowo zegarek miał nazywać się BRAVEMAN, ale zmieniono nazwę na RANGEMAN

 

podstawowe elementy i funkcje zegarka będą obsługiwane przez moduł zasilany światłem słonecznym Tough Solar

 

jest jednak druga bateria ładowana indukcyjnie:

 

ładowanie przez specjalną ładowarkę USB, która będzie w zestawie

 

ładowarka będzie zakładana na dekiel zegarka

 

dekiel, by ułatwić ładowanie indukcyjne jest wykonany z ceramiki

 

nie jest możliwe stworzenie systemu ładowania przez wtyczkę (zamiast indukcji), ponieważ zegarek wtedy nie mógłby mieć 200m wodoszczelności i tym samym nie mógłby być G-SHOCK

 

bateria ładowana indukcyjnie obsługuje moduł bluetooth

 

Moduł Bluetooth oferuje

 

oczywiście synchronizację godziny i daty z telefonem

 

za pośrednictwem specjalnej, dedykowanej aplikacji także:

 

wyznaczanie trasy, którą chcemy przebyć

 

odczyt trasy, którą przebyliśmy

 

zegarek może nam wskazywać jak w terenie mamy się kierować, aby osiągnąć wyznaczony przez nas punkt

 

udostępnianie danych dotyczących przebytej trasy w mediach społecznościowych

 

najważniejsze funkcje:

 

podświetlenie Full-Auto-LED

 

Waveceptor

 

Tough Solar

 

Bluetooth Sync

 

Smart Access

 

Wysokościomierz, barometr, termometr, kompas (potrójny sensor trzeciej generacji)

 

wykres pływów

 

stoper i timer

 

czas światowy

 

Wykonanie

 

pasek z tworzywa sztucznego (jak w GPW-2000)

 

szkło szafirowe

 

dokładna wielkość nieznana, ale porównywalna z GPW-1000 lub GWG-1000

 

Nie ma 3WAY TIME SYNC brak wbudowanego GPS, dane GPS pobierane ze smartfona

 

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że waveceptor także za pośrednictwem bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qupa!!!

Zapomniałeś jeszcze dodać: ..."po jagodach"... :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w przybliżeniu 3800-3900zł :D

 

No i gitara :D za taką kasę to ja tylko rolexy kupuję, tak że Casio szans nie ma  :D :D :D Chyba że na eglobalu się pojawi za "pińcet" to pomyślę... jak pasek będzie miał fajny... :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że waveceptor także za pośrednictwem bluetooth?

Nie no WC to normalnie

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy chociaż uszy poprawili  :lol:


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy chociaż uszy poprawili  :lol:

Taak i jeszcze dodali ceramiczny dekiel :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie info?

No przestań WC to nie jest jakaś kosmiczna technologia - skoro solar w GW-M5610 jest w stanie WC ogarnąć to i w "tym czymś" pewnie też - zwłaszcza że w "nowym Romku" ogniwo wygląda jak "ramka odbytu trolla górskiego" - obstawiam że akumulator ładowany przez dekiel będzie odpowiedzialny za wodotryski związane z funkcjami smart

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Pożyjemy zobaczymy, ale nie przekonuje mnie ten zegar, z GPS mogę korzystać na smartphone przecież. Zresztą prąd mnie zaczyna kopać od tego wszystkiego  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań WC to nie jest jakaś kosmiczna technologia - skoro solar w GW-M5610 jest w stanie WC ogarnąć to i w "tym czymś" pewnie też - zwłaszcza że w "nowym Romku" ogniwo wygląda jak "ramka odbytu trolla górskiego" - obstawiam że akumulator ładowany przez dekiel będzie odpowiedzialny za wodotryski związane z funkcjami smart

No tak, ale Casio lubi się chwalić właśnie takim wodotryskiem jak WC i sygnuje to gdzieś na pasku, tarczy czy chociaż opakowaniu, a tu lipa żadnego info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wbudowanego GPSu to jakaś padaka. Do tego łudzenie się, że przez BT jest na tyle dobre połączenie, że wszystkie dane będą płynnie przekazywane. Nie wiem czy w analogach jest to dostrzegalne ale w cyfrowych G połączenie jest dalekie od stabilnego. Po za tym zegarek będzie zasilany słońcem ale telefon nie, a to od niego będą zależne wskazania zegarka. Więc lepiej za te 3,8k kupić 9400 i smartphon do nawigacji w górach :D Bez sensu. :(


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danych z GPS jest na tyle mało, że o to akurat bym się nie martwił :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Na wyprawę biorę garmina i już

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po BT da się przesłać płynną rozmowę czy chociażby mnóstwo danych między PS4 a padem to dane GPS też da radę :P Nie mniej jednak ten "zegarek" to tłusta qupa. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem da się przesyłać mnóstwo danych i jest to łączność bezprzewodowa, której najczęściej używam (słuchawki, samochód, dane między urządzeniami, ps) ale w casio na razie nie wychodziło im za dobrze połączenie. Chyba, że z iPhonami i smasungami, bo z tymi producentami było naprawdę nieźle. Jak używam czasem BT w gb-x6900b to co i rusz zrywa połączenie. W nowym rangemanie mocno by mnie irytowało gdybym musiał ciągle resetować połączenie np podczas jazdy na rowerze jest to niewykonalne. Zobaczymy jak to będzie ale po prostu może to być pięta achillesowa tego modelu.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GST-B100 nie ma problemu z płączeniem. Co prawda z Samsungiem.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.