Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Recreative

Witam. Mam pytanie do użytkowników Rangemana.

Zastanawiam się nad zakupem tego zegarka z eglobal. Jego cena to 775zł. Za zegarek z gwarancją 3+3 trzeba zapłacić na allegro 950zł. Doliczając koszt przedłużenia gwarancji 20zł daje to 970zł. I tu moje pytanie...

Czy warto zainwestować 200zł w 6-letnią gwarancję? Czy często zdarzają się awarie w tym modelu zegarka?

Zegarek jest już ponad 5 lat na rynku i chętnie poznam wasze doświadczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dopłacać tyle hajsu za gwarancję PL, osobiście nie wysłałbym żadnego zegarka do serwisu TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak wykorzystać alarm baro w górach :) ponieważ co chwile się włącza na szlakach :D (najlepiej to stać w miejscu i w razie alarmu ściągnąć kaptur lub go założyć) :) generalnie zegarek extra w góry,wysokościomierz daje extra pomiary(przy stałej pogodzie) co do metra,jak również kompas i stopnie 

 

EASY 

 

103944c765a985d5gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wbija Ci się prawa strona w dłoń? Bo mnie to ciśnie.

 

żadna strona nie wbija mi się czy(dla mnie ten zegarek jest wygodny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nosi zegarki bardzo blisko dłoni, to może się wbijać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Recreative

Ile kosztuje w Zibi czerwony pasek i bezel do Rangemana i ile wysyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz na allegro, chyba że chcesz je mieć pod choinkę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ALLEDROGO:

Bezel - 49zł

Pasek 129zł

+ koszty przesyłeczki

- dostawa 2-3 dni.

Tu się więcej opisałem :):

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161364-wymiany-bezeli-w-g-shockach/

 

- Do Rangemana idealnie pasują paski od Mudmana g-9300 - są troszkę tańsze (70zł z dostawą) a stalową szlufkę zawsze można przełożyć - sprzączka jest na teleskopie. - kto z forumowiczów kojarzy jakie kolory ma Mudman a których nie ma w Romku lub kolor nie jest drogi paski bez carbonu?

 

Znalazłem taką ofertę na allegro:

http://allegro.pl/pasek-adapter-paska-do-casio-gw-9400-7900-i7284188652.html

Piszą że nadaje się do g-7900 i gw-9400 czy te paski są kompatybilne w tych modelach?

post-96403-0-24279200-1523392355.jpg

post-96403-0-13766300-1523392361_thumb.jpg

Edytowane przez Szczurax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tym 9400 już zrobić. Z jednej strony zegarek sztos, ale uwiera ten pasek na łapie. Może można coś z nim zrobić bo jest dość sztywny? I dodatkowo prawa cześć zegarka tam gdzie są sensory wbija się w górna cześć dłoni.

Wersje Carbon Fiber są bardziej elastyczne i przez to wygodniejsze- trochę drogie ale czego się nie robi aby nosić ROMKA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą elastycznością fiberów też może być różnie. Miałem przyjemność obcowania z dwoma GW-9300 z paskiem carbon fiber i GW-9300DC miał bardzo miękki pasek, tak jakby gumowy, podczas gdy GW-9300CM, pomimo, że carbon fiber, to jednak taki jakiś bardziej plastikowy się wydaje. Zatem nie każdy CF jest mięciutki i elastyczny (chyba, że w GW-9400 jest inaczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piszą że nadaje się do g-7900 i gw-9400 czy te paski są kompatybilne w tych modelach?

Oczywiście, że nie są. Romek ma mocowanie paska na śruby wkręcane w kopertę, a G-7900/GW-7900 pasek ma mocowany na teleskopy i do tego jeszcze jest skrzydełko i tylko ono jest przykręcane na śruby, dlatego na pierwszy rzut oka zdjęcie może sugerować, że mogą być kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie są. Romek ma mocowanie paska na śruby wkręcane w kopertę, a G-7900/GW-7900 pasek ma mocowany na teleskopy i do tego jeszcze jest skrzydełko i tylko ono jest przykręcane na śruby, dlatego na pierwszy rzut oka zdjęcie może sugerować, że mogą być kompatybilne.

A pasek z Mudmana 9300 będzie pasować bezproblemowo? Są jakieś jeszcze inne paski , które można założyć do Romana?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Mudmana pasuje z lekkim oporem . NA WUSie widzialem jeszcze, że pasek od GWF-1000 pasuje ale ten przez długosc hcyba nie bedzie za wygodny na normalne nadgarstki.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasek z Mudmana 9300 będzie pasować bezproblemowo? Są jakieś jeszcze inne paski , które można założyć do Romana?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Kiedyś popełniłem filmik na ten temat, gdzie zamieniałem paski między Ryśkiem, Mundkiem i Romkiem - jeśli masz ochotę, to zerknij w wolnej chwili.

 

https://youtu.be/X_157ALIW-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Mudmana pasuje z lekkim oporem . NA WUSie widzialem jeszcze, że pasek od GWF-1000 pasuje ale ten przez długosc hcyba nie bedzie za wygodny na normalne nadgarstki.

Wygląda na to że jednak ma inne wypustki do mocowania no i cena wyższa niż w przypadku Romka :(

post-96403-0-81435800-1523471379.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jednak ma inne wypustki do mocowania no i cena wyższa niż w przypadku Romka :(

Wypustki inne nieco to ma i mudman i riseman, a pasują tylko ciężej wchodzą niż oryginał - a GWF-1000 ma pasek świetnej jakości, moim zdaniem to najlepszy pasek "G" pomimo że to nie carbon i warto za niego więcej zapłacić, o ile by pasował no i jakby długość nie przeszkadzała...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś jakieś przebranie żelkowe do Romana z Silesia G Custom? Jaka jakość?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.