Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość norbie

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS

ANKIETA preferencje dotyczące Forumowego zegarka BAUHAUS  

129 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za pomysłem, założenia ciekawe cena jest przystępna więc dopisuje się do projektu.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w planach na 2014 pisałem, ze myśle o jakimś cienkim garniturowcu (VC Patrimony - marzenie), ale mógłbym troche zmodyfikować plany i wstępnie byłbym zainteresowany :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ok, pomysł ze studentami ASP jeszcze lepszy.. to kiedy zapisy? :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się też zapisał, ale jestem za rozmiarem 41-43mm. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze studentami ok tylko trzeba brać poprawkę, że oprócz fajnego projektu jeżeli chodzi o design, muszą uwzględnić techniczne aspekty zegarka, konstrukcji werku, itp i pytanie czy dadzą radę.

Dlatego może QV - o ile oczywiście zdecydujesz się pociągnąc temat - podejmiesz próby nawiązania kontaktu z tym F. Bekherem, bo jego projekty sa naprawde świetne. Mysle, że nawet jakis z tej strony wprost mozna by wybrać jako bazę dla Nas. ( fajny jest ten z brązowa tarcza i mała sekundą)

I ponownie, wg mnie rozm. 41-42mm. To może być złoty środek bo osoby noszące ok. 40 mm prawie nie odczuja róznicy i mogą sie na to zdecydowac tak samo jak Ci co preferują zegarki większe, np. 44mm. Tym samym lista potencjalnych chętnych może być na tyle duża , ze zapewni relalizacje projektu. Natomiast 40-tka z góry może ograniczyć krąg chętnuch, szczegolnie ososby noszące zegarki duże mogą z tego powodu temat odpuścić.

 

MOże ankieta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na projekty pana Bekhera to sa one nierealne do wdrożenia dla nas. To co ma na stronie to jest jakosc i skomplikowanie zegarka w cenie powyzej 20tys zlotych. Musialby zaprojektowac cos znacznie prostszego i wykonalnego przy naszych mozliwosciach zarowno technicznych jak i finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, tylko że na Miotę to trzeba się ustawić w kolejce i pewnie tak z pół roku poczekać na swoją kolej. 

Cała koncepcja jest dosyć surrealistyczna, ale trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na projekty pana Bekhera to sa one nierealne do wdrożenia dla nas. To co ma na stronie to jest jakosc i skomplikowanie zegarka w cenie powyzej 20tys zlotych. Musialby zaprojektowac cos znacznie prostszego i wykonalnego przy naszych mozliwosciach zarowno technicznych jak i finansowych.

 

Ten konkurs na WUSie, do którego startował to był jakiś budżetowiec, tak że nie byłoby z czymś tańszym problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na projekty pana Bekhera to sa one nierealne do wdrożenia dla nas. To co ma na stronie to jest jakosc i skomplikowanie zegarka w cenie powyzej 20tys zlotych. Musialby zaprojektowac cos znacznie prostszego i wykonalnego przy naszych mozliwosciach zarowno technicznych jak i finansowych.

 Być może, tego to ja już nie wiem. Uznałem, że skoro ktoś podrzucił ten wątek to ma jakieś ( jakiekolwiek ) rozeznania czy jest to możliwe do zrealizowania przez nas i dla nas, uwzględniając także koszty. padło tez hasło, że robił coś za darmo na WUS-ie , może cos dla nas przygotuje "po kosztach" ;)

Bo te projekty ma jak dla Mnie genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmn ma racje na miyoty sa kolejki ale jesli odpowiednio wczesniej zrobimy zbiorke na mechanizm to producent go dla nas zdobędzie. W tym czasie jak bedzie sie zalatwiala miyota my bedziemy spokojnie dopracowywac reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konstrukcji tego mechanizmu. czy on  z góry jakoś nie ograniczy nas w projekcie - kwestia sekundnika, daty, wielkośc, rozstaw, itp.

Może jakaś alternatywa dla niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konstrukcji tego mechanizmu. czy on  z góry jakoś nie ograniczy nas w projekcie - kwestia sekundnika, daty, wielkośc, rozstaw, itp.

Może jakaś alternatywa dla niego?

Nie bardzo jest alternatywa. Alternatywą są niepewne chińskie mechanizmy ( których nie zalecają nawet chińscy producenci ze względu na spory procent odrzutów, trzeba po zakupie partii je wnikliwie przetestować, przesmarować itd - to są dodatkowe koszty ), ETA-2824 ( droga, też na nią się czeka ).

Ta Miyota wygląda surowa dużo lepiej od surowej ETA 2824-2, ma dobre parametry i opinie. Miałem ją kiedyś w cieniutkim Junkersie, naprawdę fajny mechanizm z przyjemnym delikatnym turkotem łożyska wahnika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do studentów ASP to proponuję skierować kroki do tych ze specjalizacji "wzornictwo" (lub pokrewnych). Oni są w stanie połączyć kwestie estetyczne i techniczne. Jeżeli projekt wejdzie w tę fazę, to spróbuję zapytać moich znajomych, czy będą mieli czas, żeby się w coś takiego zaangażować.

 

Co do rozmiaru, to myślę, że 41mm byłoby optimum (ani za dużo ani za mało) w takim zegarku. Pytanie, czy kształt musi być okrągły? Zapewniam, że rozmiary 35X40 mm (albo nawet 33X38) też wyglądają ciekawie na nadgarstku (patrz Longines Evidenza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś padały propozycje czegoś nie okrągłego przy okazji innych projektów i wychodziło na to że jednak 70% było przywiązanych do klasycznej okrągłej koperty.

Ja nie mam nic przeciwko fajnej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna kostka mogłaby być super.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł, ale jak dla mnie rozmiar 40 jest idealny - na pewno nie większy...

 

oczywiście myślałem o okrągłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 40mm przy bauhausowej stylistyce to jest absolutny maks. Panowie z 42-43, niech przemyślą sprawę. To nie Diver ani Chrono. Bauhausowe zegarki z reguły mają wąziutką lunetę i tarcza jest spora a sama koperta dosyć płaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. MaxBill chrono ma 40mm. Jest to idealny rozmiar dla okrągłej koperty.

 

A może by faktycznie w kostce go zrobić? Moze być obłędny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprost ubóstwiam kopertę z Zenitha Grande Port Royal.

 

kopiaimg2611x.jpg

 

Oczywiście nie musimy realizować funkcji chrono w tej kopercie.

 

Natomiast można też połączyć klasyczną okrągłą tarczę z prostokątną kopertą:

 

A782.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat nie umarł. Ciekawy pomysł z projektem zrobionym przez plastyków. 

Przy tak cienkiej lunecie faktycznie dobrze wyglądający rozmiar to spokojnie 38mm a 40mm to absolutny max .. 


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kostka lub tonneau - popieram bardzo :). Oby znalazło się więcej chętnych.

Jeżeli koperta byłaby jednak okrągła, to rozmiar max. 40 mm i tylko pod warunkiem, że uszy nie będą zbyt długie.

Panowie - zobaczcie na zdjęcia w necie jak układa się na nadgarstku 17-18 cm Nomos Tangente 38 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrągła tarcza i koperta kwadratowa to taksę.

 

Dla mnie szczytem marzeń jest kostka GP. Kosmos.

 

Choć jakby byla taka jak w TH Monaco też nie byłoby źle. Tylko wtedy koniecznie 39-40. Mniejsza to damka. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do projektu, pomysł z projektami tworzonymi przez studentów bardzo odważny i nowatorski, ale też obiecujący. Z drugiej strony włączyłbym także forumowych projektantów, może na zasadzie dwóch strumieni i w wielkim finale projekt forumowiczów vs. projekt studentów?

Bardzo dobry wybór mechanizmu, popieram zbiórkę na mechanizm zrobić wcześnie, przy okazji nastąpi naturalny odsiew niezdecydowanych - a czas oczekiwania na pewno zostanie owoooocnie wykorzystany przez forumowiczów ;-)

No i bauhaus to dla mnie ogromnie ekscytujący temat :-) Jestem za średnicą 40 mm, bez wdawania się w kostki.

Koszt akceptowalny. Zapewne trzeba brać poprawkę, ale mam nadzieję, że skończy się nie wyżej niż 15-20% od 900 zł.

Podsumowując, kibicuję i będę trzymał kciuki za realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nam temat nie stał w miejscu ktoś ten wózek pchać musi :lol:

 

Może na początek KOPERTA.

 

Od dawna podoba mi się koperta Patka ( a co jak szukać inspiracji to od najlepszych ;-) ) , w chronografie. Co mi się w niej podoba?

1. Jest bardzo subtelna, delikatna i elegancka - do Bauhausu jak ulał pasuje.

2. Ma lunetę ( bezel ) płaski - to nie jest zbyt częste w tego typu kopertach, zazwyczaj lunety są sferyczne.

3. Cała polerowana na wysoki połysk.

 

Oczywiście oczami wyobraźni pozbywamy się przycisków chrono. Myślę, że spokojnie można także nieco przedłużyć uszy powiedzmy o milimetr.

 

Fotki:

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?269739-Patek-Philippe-5170-J-or-G

 

ewentualnie:

 

http://www.thehourlounge.com/upload/article/image/IMG_8641.jpg

 

W tym drugim VC, przy okazji zastosowano bardzo ciekawą kolorystykę tarczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.