Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukebor

Elegancki casual - do 4,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po niedawnej sprzedaży Hamiego (Jazzmaster - żałuję ;/) i Louisa Erarda (chrono) zaczynam rozglądać się za czymś nowym.

Przeznaczenie - koszula, marynarka, garnitur (kolejność celowa), na co dzień;

Wielkość - 39-41 mm (nie więcej i jest to warunek niestety kluczowy. Wiem, że to automatycznie wyklucza zegarki w rozmiarze 42 mm, ale na moją chudą rączkę to naprawdę niestety za dużo (ubolewam z tego powodu, bo wtedy być może wchodziłaby w grę Eterna KonTiki, która mi się bardzo podoba);

Tarcza - skłaniam się ku czarnej (ale biała także będzie rozpatrywana), indeksy, ewentualnie cyfry arabskie, najchętniej nakładane;

Mechanizm - rzecz jasna automat;

Szwajcar, na pasku.

Budżet -  ok. 4,5k.

 

Jeśli chodzi o podpowiedź co do wygladu zegarka - ideałem jest dla mnie np. Zenith Captain Central Second, no ale wiadomo - nie ten budżet ;/ podoba mi się także Espada. Mogły by to być także Longinesy z serii Master. Nie odrzucam jakiegoś fajnego chrono, bo podoba mi się np. także Speedmaster.

 

Na razie zastanawiam się mocno nad (oczywiście używanymi): Lonżinem albo Speedim, np takimi (zdjęcia pożyczone z sieci):

 

 

Co radzicie?

post-13089-0-42278100-1398013888_thumb.jpg

post-13089-0-76741800-1398013911.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

W tym budżecie warto moim zdaniem przejrzeć  ofertę Frederique Constant, mają kilka ciekawych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jslanina - Armand odpada (choć czytałem dzisiaj Twoja recenzję z zaciekawieniem, to kształt nie pasuje - szukam klasycznego, okrągłego zegarka).

 

Passero - z Frederiqua w wymiarze 40 mm są tylko te najbardziej klasyczne, a mnie - jesli juz - podoba sie seria Moonphase, a to juz nie ten rozmiar no i nie ten budżet).

 

A co powiecie na tę Carrerę - http://allegro.pl/tag-heuer-carrera-twin-time-gmt-przepiekny-3miasto-i4139954027.html

Warto?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalbym z drugiej reki , wtedy mozna kupic cos co kosztowalo 8 000

Nie mam ciśnienia na nowy, używany wchodzi w grę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z wyższej półki w dobrej cenie (info na pw) :) ? Fantastyczna koperta, dobra luma, mocny ar, szafir z tyłu (też z ar) i piękny mechanizm. Świetnie pasuje do casualowej koszuli i dżinsów jak i do marynarki:

 

BzbU9or.jpg

 

E0IHjO9.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eye_lip - propozycja ciekawa, ale nie ten kształt koperty i nie takie cyfry ;/

Na marginesie - wiedziałem, że naczelna zasada naszego forum prędzej czy później zacznie się uaktywniać ;) jak ja Was lubię :)

http://torontomanblog.com/post/82191181062/pure-evil-via-tumbleon to zestawienie mi sie coraz bardziej podoba...(sorki za linka).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat nie przekracza budzetu :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś Kon-Tiki? Jest bardzo delikatna, nie wygląda tak naprawdę na 42 i bardzo dobrze się układa na nadgarstku.

 

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat nie przekracza budzetu :D

To komentarz do propozycji pojawiających sie u mnie na PW ;)

Perrelet po prostu nie w moim stylu :)

A mierzyłeś Kon-Tiki? Jest bardzo delikatna, nie wygląda tak naprawdę na 42 i bardzo dobrze się układa na nadgarstku.

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Przyznaję, że nie mierzyłem, bo ilekroć oglądałem go na wystawie, wydawał mi się za duży. Nadrobię może zaległości w przyszłym tygodniu, zdaje się, że w FO w Wa-wie je mają w dosyć dobre cenie.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle radzicie, szukać używki np. Speediego czy Carrery, czy skupić sie na czymś nowym (wtedy zostaje właściwie: Epos, Oris, Davosa)?

Można na przykładach, warto: http://allegro.pl/omega-speedmaster-chronographe-steel-c-1152-box-i4156877667.html ?

Ewentualnie ta Carrera, którą wkleiłem wyżej - http://allegro.pl/tag-heuer-carrera-twin-time-gmt-przepiekny-3miasto-i4139954027.html ?

Oglądając zegarki w Jubitomie w oko wpadła mi taka Carrera http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-TAG-HEUER-Carrera-WAS2110-FC6180,54193,1, no ale wiadomo - budżet :(


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy używanych np. Omegach musisz brać pod uwagę jeszcze koszty ewent. serwisu jeżeli taki będzie konieczny a ten sięga często chyba nawet do 2k  - mogę sie trochę mylić ale  poszukaj , tu na forum był chyba nawet taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz Kontiki, ale koniecznie FourHands, ma inaczej wyprofilowane uszy, przyjazne małym nadgarstkom.

Też mam chudą łapkę, generalnie 40 mm to dla mnie max, a Kontiki FH o dziwo dobrze się układała na moim nadgarstku i często ją nosiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy używanych np. Omegach musisz brać pod uwagę jeszcze koszty ewent. serwisu jeżeli taki będzie konieczny a ten sięga często chyba nawet do 2k  - mogę sie trochę mylić ale  poszukaj , tu na forum był chyba nawet taki temat.

Tak, czytałem ten wątek, kilka stówek na pewno trzeba liczyć. Do tego kolega z aukcji od Omegi raczej sprzedaje zegarki bez papierów, z samym etui, a ja wolałbym jednak komplet.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz Kontiki, ale koniecznie FourHands, ma inaczej wyprofilowane uszy, przyjazne małym nadgarstkom.

Też mam chudą łapkę, generalnie 40 mm to dla mnie max, a Kontiki FH o dziwo dobrze się układała na moim nadgarstku i często ją nosiłem.

Zanim zdążyłem przymierzyć, to właśnie jedna już mi uciekła z bazarku ;)

Zawsze mi się podobała, zresztą większość zegarków Eterny mi sie podoba (1948, czy Soleure).

W Klifie mają kilka ostatnich modeli, z poprzednich kolekcji, ale w dobrych cenach.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Eterne to pojawia się od czasu do czasu na bazarku. Zagladne też na Eternafanatic. Można czasem naprawdę świetny zegar ustrzelić, zwłaszcza ze starszych modeli.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Może zainteresuje Cię oferta Union Glashutte, mają ciekawe propozycje w tym przedziale cenowym. Problem jedynie z przymiarką, bo nie wiem, czy są u nas dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Cię oferta Union Glashutte, mają ciekawe propozycje w tym przedziale cenowym. Problem jedynie z przymiarką, bo nie wiem, czy są u nas dostepne.

Uniona raczej w kraju nie przymierzę. Do tego to nie szwajcar, a takiego szukam (takie widzimisię ;))

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat.

Przez jakiś czas miałem inne wydatki, ale teraz temat powraca.

Mierzyłem Kontiki FH (czarna tarcza) - okazała się nie za duża, choć na granicy. Ciągle sie waham, choć to naprawdę fajny zegarek.

Mierzyłem też Longinesa Saint Imier Chrono - to 41 mm, ale przez beczułkowaty kształt koperty (grubość) źle leży na ręce, na żywo mnie nie powalił.

Co jeszcze zaproponujecie?

Aktualnie myślę nad zakupem chrono na co dzień i jakiegoś casuala do koszuli.

Budżet taki sam, ok. 4,5k


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontiki 4H naprawdę świetny wybór, mam i jestem bardzo zadowolony.

 

A z innych mi podoba się

571836d1361529391t-alpina-startimer-pilo

01-733-7642-4054-07-8-21-80.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna? nie wykluczam - pójdę jeszcze raz przymierzyc w tym tygodniu i będzie decyzja.

Orisy jakoś na żywo do mnie "nie gadają".

Wczoraj poprzymierzałem trochę: Longines Master w wersji 42 mm był za duży, Tag Carrera 39 mm - ok, choć przez czarną tarczę wydał mi się lekko mały, do tego nie widzę powodu, żeby za taki look i mechanizm płacić ponad 8k ;/

W oko mi wpadł natomiast Chronoswiss Pacific w wersji 40mm - na żywo bardzo fajny zegarek, tylko niestety "nieco" ponad budżet :(

 

 

post-13089-0-75940300-1420451938_thumb.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj powyższego Chronoswissa - podoba mi się.

Cena na razie przekracza znacznie budżet, ale ponegocjuję ;)

Co Wy na to? IMO bardzo fajny zegarek, dobrze wykończony, fajne indeksy i wskazówki, zwłaszcza sekundowa. W środku tylko - zdaje się - modyfikowana ETA, co przy tej cenie mnie trochę ostudza.

Mierzyłem także Alpinę Alpinera Chrono - także fajny, choć imo cena lekko przesadzona. Do tego niestety dekiel bez szkła, a lubięjednak popatrzeć na mechanizm ;/

 

post-13089-0-41931100-1421350280_thumb.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.