Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcusfff

Moje vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, zę od niedawna interesuję się tematyką zegarków, postanowiłem przetrząsnąć szuflady i zrobić porządek z zegarkami które się tam od lat pelętają i nikomu już dawno nie służą. Jako, że mam aspiracje, by niedziałające naprawić a zaniedbane ratować, chciałbym abyście, w miarę możliwości i chęci, pomogli mi w tym temacie radą i swoją fachową wiedzą.

Jako, że poszukuję wytrwale zegarka na codzień, o czym pisałem w innym temacie, na pierwszy ogień poszła Omega Geneve DynamicAutomatic. Zegarek ten kupiony został w Pewexie, z początkiem lat 80 przez mojego tatę. Pochodził około czterech lat i w skutek zużycia paska i trudnościami przy zakupie nowego, powędrował do szuflady. Tam, po ponad ćwierć wieku, znalazłem go w całkiem niezłym stanie i uznałem, że czas, by powrócił do życia.

 

Zegarek wymaga jeszcze odrobinę pielęgnacji, ale uważam, żę jest w całkiem dobrym stanie:

Omega-Dyn_enxwaxq.jpg

 

Na samym szkle w okolicy datownika jest jedna ciut głębsza rysa:

Omega-Dyn_enxwanx.jpg

 

Na deklu też jedna głębsza, tutaj akurat niewidoczna:

Omega-Dyn_enxwanw.jpg

 

Zegarek otrzymał pasek, ale z zatrzaskiem jak od bransolety. Szukałem po necie, ale nigdzie nie znalazłem takiego rozwiązania, poza tym to było jedyne możliwe "na szybko". Oryginalnie były bransolety lub paski ze spinką:

Omega-Dya_enxwaep.jpg

 

O właśnie takie, jak niżej. Tu oryginalny pasek, a raczej jego resztki:

Omega-Dyn_enxwaer.jpg

 

Po prawie trzydziestoletniej przerwie, znów na ręku:

Omega-Dyn_enxwasw.jpg

 

Zegarek sprawia mi sporą radość i jest bardzo wygodny. Na pewno będę polował na oryginalną bransoletę i pasek ze spinką. Na razie chodziło o to, by go obudzić.

Oprócz wymiany paska chciałem przeprowadzić konserwację i czyszczenie, jednak jeden z zegarmistrzów stwierdził, że zegarek chodzi bardzo ładnie i szkoda go otwierać. Po zakupie paska użytkować i sprawdzić jego dokładność i wtedy decydować. Właśnie na tym etapie jestem. Drugi, chciał zobaczyć werk (sam jestem ciekaw, bo chętnie poznałbym model werku i numer seryjny. Były jednak problemy z wydmuchaniem szkła i z obawy o jego zniszczenie (puki co jest oryginalne, z sygnaturką Omegi) postanowiłem na razie zostawić sprawę. Chciałbym się Was poradzić. Uważacie, że lepiej go otworzyć i sprawdzić po takim czasie, czy lepiej zostawić go w spokoju? Fakt, że nie sprawdziłem jeszcze jego dokładności.

Po oględzinach w domu, zastanawia mnie jeszcze fakt, iż szkło wydaje się jednak troszkę podniesione, o czym świadczy widoczny faza. Tak ma być? Próbowałem je delikatnie ale stanowczo i równomienie wcisnąć, ale nie wpadło głębiej ani na ułamek milimetra:

Omega-Dya_enxwaex.jpg

 

To co uważącie mam robić z tym Dynamiciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek.

Szkło i dekielek można wypolerować ,to żaden problem.

Mechanizm lepiej umyć i naoliwić po 25 latach .

Idz do dobrego majstra -napisz gdzie mieszkasz,kogoś polecimy.:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z bransoletowym zapięciem jest oryginalny i jak najbardziej w porządku. Ze starego zostaw sobie klamerkę bo może się przydać. Nowe oryginalne paski są bardzo drogie, stalowe bransolety często można trafić na ebayu. We środku masz na 99% cal 565, znakomity werk. 1% że to nowszy cal 1012, ale do tych kopert raczej nie był wkładany.

Zegarek warto przesmarować bo po tylu latach jest suchy, szkoda, żeby na sucho pracował.

Szkło tak ma wyglądać jak na zdjęciu. To fazowanie jest na specjalne urządzenie Omegi do wyjmowania szkieł, sławny TOOL 107.

Gratuluję fajnego zegarka.

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, swietny zegarek w pieknym stanie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Najważniejszą informacją jest to, żę polecacie jednak go serwisować. Tak mi się wydawało i tak chyba trzeba będzie zrobić. Przez 4 godziny zegarek spóźnił 3 sekundy, ale zobaczymy jak wygląda to w ciągu doby, bo za wcześnie by cokolwiek rokować. Byłem u dwóch, często polecanych, zegarmistrzów w Krakowie- na Basztowej i w Rynku, ale nie powiem który co mi polecił.

Może niesłusznie, ale trochę boję się uszkodzenia oryginalnego szkła, jest przecież w dobrym stanie. Po nieudanej próbie wydmuchania szkiełka zaproponowano mi targanie szczypcami, więc nie wiem czy się decydować =]. Gdzie radzicie się zatem udać? Kto mógłby mieć odpowiednie narzędzie? Dostanie oryginalnego szkła może być problematyczne i pewnie nietanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u Dolińskiego załatwisz sprawę:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mam się wybrać do Wrocławia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że do Wrocławia od razu rynek zwiedzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowni koledzy raczą sobie ze mnie podkpiwać, jako laika, czy mówią całkiem serio? Uważacie, że w Krakowie tego nie zrobię? Pytam poważnie, bo Wrocław akurat znam =p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu oddałem swojego Dynamica do serwisu Omegi w Warszawie (SGP) - cena ok. 1100zł, ale zegarek dostał nowe oryginalne szkło, koronke, uszczelki + wymienili trochę bebechów cal. 1012.

Osobiście byłem zadowolony z usługi z małym minusem czasu realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie łapie,  byłeś w rynku u Pana Wojnara i nie zdjął Ci szkła z tego dynamika ???]

Tu jest pająk potrzebny i wprawna ręka, szkło wyskoczy . W środku cal. 565 jak sprawny to serwisowanie standardowe

rozłożyć umyć pod oliwić i złożyć . 

Nie ma tu czym się stresować. Sugeruje omijać  oficjalny serwis bo tam Cie skasują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie jednak troche stresowal. Mialem dwa razy wyjmowane i 2 razy szklo do wymjany :) Przed czym zreszta bylem lojalnie ostrzegany przez majstrow

Ta czesc ktora jest zaglebiona w zegarku jest dosc cienka i delikatna poniewaz jest w niej zaglebiony srebrny ring. przez co latwo ja uszkodzic. Pierwszy zegarmistrz wydmuchal ja ale uszkodzil, drugi zdejmowal pajakiem i niestety obraczka zostala w kopercie. Koszt szkielka 30 CHF, w Polsce to chyba okolo 120 zl,  


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo mój zegarmistrz otworzył już nie jedną omegę z takim szkłem i jeszcze nigdy nic się nie stało a zajmowało mu to dosłownie chwilę.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu Dynamic poszedł na serwis do p. Strojnego- myślę, że nic złego mu się nie stanie. Konieczna jest także regulacja, bo robił ok. -50 s/d.

Na czyszczenie i serwis, do p. Wojnara, trafiła też damska Omega De Ville cal, 620 (o ile pamiętam, mogę się mylić), która przeznaczona będzie mojej narzeczonej:

Omega-De-_ennswxx.jpg

 

Fotka jedynie poglądowa, lepsza sesja będzie po serwisie a także po wymianie paska. Zegarek jest jednak w dobrym stanie, choć nie był na chodzie. Szybka diagnoza wskazuje jedynie na konieczność serwisowania, bo werk wstępnie wygląda na sprawny. Najpewniej, po prostu się zastał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat, bo zegarkowego hobby ciąg dalszy.

Atlantic Worldmaster otrzymał nowy pasek i szkiełko:

Atlantic-_eexwqxh.jpg

 

Atlantic-_eexwqen.jpg

 

Atlantic-_eexspxh.jpg

 

Zegarek kupiony był przez mojego Tatę gdzieś na zachodzie i był przez niego stosunkowo często używany, co z reszta odzwierciedla stan koperty i lekko pogięta tarcza.

Teraz czeka, do końca czerwca, na serwis i czyszczenie. Zobaczę też co to za werk, choć może już teraz ktoś by potrafił cokolwiek powiedzieć na temat tego zegarka? Jakie to w przybliżeniu lata produkcji?

 

Po naprawie i serwisie wróciła, wcześniej wspomniana, damska Omega De Ville cal. 625. Okazało się, że ścięte było koło minutowe. Zegarek dostał też lakierowanego krokodylka i służy już okazyjnie mojej lubej:

 

Omega-De-_eexsphs.jpg

 

Omega-De-_eexsphq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmotywowali mnie koledzy do działania, u mnie cała kolejka do renowacji. Macie może kogoś poleconego do chromowania zegara najlepiej świadczącego usługę wysyłkowo?Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lort
      Na sprzedaż Omega Constellation nr ref: 123.13.35.60.60.001

      Model damski. Mechanizm kwarcowy.

      Rozmiar koperty: 35 mm

      Przepiękna purpurowa tarcza i pięknie osadzone diamenty jako indeksy.

      Te referencja była produkowana przez Omegę w krótkiej serii, przez krótki czas. Można to zauważyć przeglądając oferty na chrono.

      Kupiony od sprawdzonego sprzedawcy w Holandii. Bateria wymieniana w czerwcu 2023.

      Zegarek miał stanowić prezent, zatem dokupiłem do niego oryginalne etui podróżne Omegi u Dolińskiego. Jest nowe i nigdy nie było używane.

      Trafił na profesjonale odświeżenie koperty.

      Pasek jest oryginalny wraz z oryginalnym zapięciem motylkowym.

      Na szafirowym szkle jest niewielkie obtarcie widoczne pod pewnym kątem. Starałem się to ukazać na zdjęciu makro.

      Stan zegarka oceniam na 8/10

      Cena: 7900 PLN. (Ceny na chrono w UE w okolicach 12 k PLN)

      Odbiór osobisty Pruszków

      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego.









    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.