Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Test: A.Lange & Söhne Grand Lange 1

Rekomendowane odpowiedzi

W małej, urokliwej wiosce Glashütte na wschodzie Niemiec powstają mechaniczne zegarki najwyższej zegarmistrzowskiej próby. Takie jak Grand Lange 1, które właśnie przetestowaliśmy.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzent płakał jak oddawał :) - genialny zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dziwię ze recenzet oddał ten zegarek :)

"Wiecie, jaka jest najprzyjemniejsza część bycia zegarkowym dziennikarzem? Choć robienie w życiu tego, co się naprawdę lubi, możliwość poznania wyjątkowych ludzi czy wreszcie szansa na odwiedzanie ciekawych miejsc i przyglądanie się powstawaniu mechanicznych czasomierzy od zaplecza są bez wątpienia zaletami, najciekawsza jest szansa obcowania z samymi zegarkami, czyli to, co regularnie prezentujemy Wam w formie recenzji i testów." najlepsza rzecz jaka moze sie przydarzyć - pogodzić pracę z hobby i pasją.

Dobry artykuł . Zegarek - określa go dobrze te kilka słów "top , topów "

Minus cena - myśle że przy tym poziomie cenowym i jakościowymi nie ma to juz znaczenia :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mam wrażenie, że na filmie, przy kręceniu koronką wskażnik rezerwy nie rusza się.

Druga moja uwaga, to wolałbym zamiast klamerki, która dość szybko zniszczy pasek, klipsa.

 

A poza tym, cóż, marzenie, niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik rezerwy idzie wyraźnie w gore :-) Zegarek to absolutnie szczyt szczytów, niestety rownież cenowych :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja ale jak już kiedyś pisałem ten zegar to dla mnie nic specjalnego. Na pewno genialny werk, na pewno perfekcyjne wykonanie ale ta tarcza, mała koronka i za wąski (wg mnie) pasek każą przejść mi koło niego zupełnie obojętnie :)

Miłe jest natomiast to, że Chronos testuje taką półkę zegarów. Duże brawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staramy się do testów wybierać zegarki po prostu ciekawe i warte pokazania.

 

Cena nie gra roli, choć niestety większość tych naprawdę interesujących nie jest tania.

Będziemy się starali testować więcej przystępnych budżetowo propozycji, od czasu do czasu wrzucając perełki pokroju tego Lange.

 

Wskaźnik rezerwy działał jak najbardziej poprawnie, gwarantuje. Może na filmiku słabo to widać.

 

Koronka istotnie rozmiar za mała.

Pasek gabarytowo, w stosunku do koperty, jak najbardziej ok. Szerszy zaburzyłby proporcje.

 

A odnośnie zapięcia - raz, że dla mnie klasyczny zegarek tylko z klasyczną klamerką, a dwa, że chyba jednak motylek mocniej niszczy pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, fajny zegarek ale czegoś mi brakuje w samym teście. Podstawowego, niekoniecznie bardzo zaawansowanego raportu z testu chodu zegarka.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, fajny zegarek ale czegoś mi brakuje w samym teście. Podstawowego, niekoniecznie bardzo zaawansowanego raportu z testu chodu zegarka.

 

Nie mamy narzędzie, więc nie testujemy precyzji chodu. Na oko trochę mało zasadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa test jednego zegarka?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oto więc moje wrażenia po dokładnie 2-tygodniowym noszeniu jego nieco powiększonej wersji Grand."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, umknęło mi. Zatem jest to czas w którym swobodnie można przeprowadzić testy chodu w 5 pozycjach, na ręce, dodać test izochronizmu w funkcji stopnia naciągu sprężyn napędowych w jednej pozycji. A nawet starczy czasu aby w wybranej pozycji zrobić pomiary przy dwóch ustalonych temperaturach - choć tego już nie śmiem oczekiwać. Wymagana aparatura - zegar atomowy. :-)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na tezę, że Lange & Sohne to dzisiaj najlepsza zegarka manufaktura, przed wielką, Szwajcarską trójką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek i tekst super.

Jestem,za aby było wiecej o zegarkach w bardziej dostępnym budżecie...

 

Łukasz czy przed wielka trójca,nie wiem.Moim zdaniem zaryzykowałbym takie stwierdzenie. Nie ma przynajmniej dylematu,czy to faktycznie szwajcar czy nie...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę niewielką produkcje A. L&S w porównaniu chociażby do Patka, możemy mówić o pewnej elitarności w przypadku niemieckich zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A co byście powiedzieli na tezę, że Lange & Sohne to dzisiaj najlepsza zegarka manufaktura, przed wielką, Szwajcarską trójką ?

 

Rynek wtórny weryfikuje tę tezę zdecydowanie na korzyść Patek Philippe. Na poziomie komplikacji Lange dopiero co równa do osiągnięć Audemars Piguet. Mam tu chociażby na myśli zestawienie repetycji minutowej z GS + PS.

 

Przykład L&S pokazuje jednak, że wystarczy determinacja jednej osoby oraz zaangażowanie inwestora z głęboką kieszenią, żeby w przeciągu kilku lat stworzyć przedsiębiorstwo zaliczane do jednych z najlepszych manufaktur na świecie, choć tak na marginesie pewnie nikt by tak nie mówił, gdyby firma przyjęła nową nazwę, bez nawiązania do historii.

 

Jednak faszystowskie powiązania nie są powodem do dumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rynek wtórny weryfikuje tę tezę zdecydowanie na korzyść Patek Philippe. Na poziomie komplikacji Lange dopiero co równa do osiągnięć Audemars Piguet. Mam tu chociażby na myśli zestawienie repetycji minutowej z GS + PS.

 

 

Jednak faszystowskie powiązania nie są powodem do dumy.

 

Idąc tą drogą, trzeb aby Rolexa uznać za drugą markę w hierarchii branży - a wiadomo, że tak nie jest.

Moim zdaniem Lange zegarmistrzowsko stoi ponad AP, tym bardziej że AP to w gruncie rzeczy Renaud & Papi, czyli firma de facto zewnętrzna.

 

A z "faszystowskimi powiązaniami" bym nie wyskakiwał. Bo co ma powiedzieć takie IWC czy Panerai? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Idąc tą drogą, trzeb aby Rolexa uznać za drugą markę w hierarchii branży - a wiadomo, że tak nie jest.

Moim zdaniem Lange zegarmistrzowsko stoi ponad AP, tym bardziej że AP to w gruncie rzeczy Renaud & Papi, czyli firma de facto zewnętrzna.

 

A z "faszystowskimi powiązaniami" bym nie wyskakiwał. Bo co ma powiedzieć takie IWC czy Panerai? :)

 

Łukasz, na rynku aukcyjnym faktycznie Rolex radzi sobie bardzo dobrze jednak ja miałem na myśli skomplikowane zegarki, a tu poziom akceptacji kolekcjonerów dla czasomierzy Patek Philippe jest najwyższy. Widać to po cenach i zainteresowaniu zegarkami PP. Lange pod tym względem nie ma nawet startu do Patka. Co do Renaud & Papi, to myślę że Klubowiczom należy się wyjaśnienie. Zanim Dominique Renaud i Giulio Papi założyli własną firmę, wcześniej pracowali w Audemars Piguet. Później ich studio zostało kupione przez AP i obecnie (według mojej wiedzy) manufaktura z Le Brassus jest w blisko 80% właścicielem R&P. Renaud & Papi są więc częścią Audemars Piguet do tego stopnia, iż przeprowadzono już rebranding. Poza tym, na osiągnięcia AP należy spojrzeć szerzej, biorąc także pod uwagę osiągnięcia historyczne. A skoro o historii - Lange po upadku Hitlera praktycznie przestali istnieć. Reaktywowali się po ponad 40 latach więc nie stawiałbym ich na równi z Patkiem, VC, AP. A co do faszyzmu, to masz rację. Panerai jest bardziej "umoczone" od Lange, co nie zmienia postaci rzeczy, że firma Lange była jednym z beneficjentów rządów Hitlera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiajmy o dzisiejszych markach, o i obecnych możliwościach, jakości i kolekcjach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Pod względem jakości wykonania, konstrukcji mechanizmów, komplikacji, Lange stanowi ścisłą czołówkę. Wytwarzają wspaniałe zegarki jednak ja nie potrafię rozstrzygnąć czy są lepsi od Patka, Vacherona i AP. Dla mnie to jest ten sam poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się narażę, ale moim zdaniem, to co było to już historia, wiadomo bolesna i trzeba o niej pamiętać... To jednak już było, oceniamy obecny zegarek,obecne podejście firmy....

To trochę tak jakbyśmy skazywali młodych obywateli niemieckich za to co było 75 lat temu.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale musimy się zdecydować czy traktujemy Lange jako firmę niemal 200- letnią i grzebiemy w faszystowskich konotacjach czy też ( cyt. kolega SphinX ) rozmawiamy o dzisiejszych markach i traktujemy ją we wszelakich rozważaniach jako przedsiębiorstwo z hakiem dwudziestoletnie. Albo rybki albo akwarium.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.