Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Kreatywność nowych użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE. na forum jest ok 45000 kont. z jednej strony prestiż "mamy 45000 użytkowników". z drugiej strony wyobraźcie sobie kto miałby tyle kont przejrzeć i nieaktywne usunąć? toż to etat dla 10 moderatorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy nam na statystykach na siłę i nabijaniu fikcyjnych liczb użytkowników etc

Z drugiej strony nie ma co na siłę "krzywdzić" ludzi i usuwać mechanicznie konta

Ale raz na jakiś czas ( ostatnio przy przenoszeniu na inny serwer ) dokonujemy czyszczenia tzw martwych dusz

I tyle ,żadnego drugiego czy trzeciego dna nie ma ..natomiast czasem strasznie się człowiek nadenerwuje jak od razu pojawiają się insynuacje ( zapewne chodzi o kasę itd) :)

ot i całość zagadnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tłumaczyć,

przecierz wszyscy wiemy, że dostajecie dofinansowanie z UE na każdego zarejestrowanego,

ponoć po pińcet na łeb.

A jak ktoś ma dodatkowo pole to pińcec pińć.

:ph34r: :ph34r: :ph34r:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie zależy nam na statystykach na siłę i nabijaniu fikcyjnych liczb użytkowników etc

Z drugiej strony nie ma co na siłę "krzywdzić" ludzi i usuwać mechanicznie konta

Ale raz na jakiś czas ( ostatnio przy przenoszeniu na inny serwer ) dokonujemy czyszczenia tzw martwych dusz

I tyle ,żadnego drugiego czy trzeciego dna nie ma ..natomiast czasem strasznie się człowiek nadenerwuje jak od razu pojawiają się insynuacje ( zapewne chodzi o kasę itd) :)

ot i całość zagadnienia

 

 

A gdzie Pan Prezes naczytał się insynuacji? Albo czegos o kasie?

Argument o braku czasu przemawia do mnie, ale o "krzywdzeniu" ludzi już nie bardzo.

Podałem przykład mojego imiennika, zarejestrowany, nielogowany od 4 lat.

Jaka krzywda spotka go, jesli zlikwidujecie mu konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem przecież uśmiech na końcu..

Krzywda ponieważ czasem ktoś się po dłuższym czasie upomina,że miał konto i sobie nie używał a teraz mu zlikwidowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu 7 dniowej karencji na pisanie postów i zalewie pytań na SB "czemu nie mogę..." , przerzucono się na dział "Przedstawiamy się" gdzie dodatkowo pojawiają się różnego typu zapytania....

Aktualnie "na topie " jest "aktualizacja statusu" ....

Czy ktoś ma jakiś pomysł by nowi forumowicze czytali regulamin?

 

Moim zdaniem robi się w zaistniałej sytuacji bałagan ,większy niż przed wprowadzeniem obostrzeń .

Zacytowałem własnego posta -pierwszego w tym temacie z powodu "inspiracji" dzisiejszą sytuacją :)

Wysłałem dziś PW dotyczące 7 dniowej karencji na pisanie zadane w "aktualizacja statusu" zatytułowane "7 dniowa karencja" [pw] o treści wyjaśniającej że informacja taka jest zawarta przy rejestracji i każdy użytkownik ją potwierdza akceptując regulamin.

 

Informuję że PW od moderatora nie jest żadnym banem ani ostrzeżeniem :)

 

Bo tak ją odebrał [PW] użytkownik...[nie nowy] mając "lekkie" pretensje ... :)

 

P.S Sugeruję od czsu do czasu przypomnieć sobie treść regulaminu-oczywiście w wolnej chwili ;)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio też się nie loguję ale czytam :)

 

Może rozwiązaniem na jednostrzałowych rejestrowiczów była by możliwość zadania pytania na forum bez konieczności logowania się?

Np. Gosc nr kolejny...

Widziałem cos takiego na kilku forach dot. komputerów.

U nas w chwili obecnej czasem trzeba się zalogować żeby można było obejrzeć fotki.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę odświeżę temat "blokad". Konto mam od 2013r. A to jest dopiero mój drugi post. Mimo posiadania kilku modeli Seiko, Orientów, Poljota i Zeno Watch Basel być może nie jestem miłośnikiem zegarków w ocenie (jak to moderator tarant napisał) "nieco elitarnego" grona i nadal obowiązują mnie niektóre blokady. Wystawiłem na allegro jeden z moich Seiko. Nie każdy miłośnik zegarków na bieżąco śledzi portale aukcyjne czy ogłoszeniowe. Ponieważ jest to dość rzadki model chciałem również tutaj zaprezentować moją ofertę miłośnikom tej marki. Ale nie mogę, mam blokadę bo nie piszę postów. Dlaczego tu nic nie pisałem? Ponieważ potrafię korzystać z opcji "szukaj" i 90% informacji jakie potrzebowałem znalazłem tutaj właśnie dzięki wyszukiwarce, a nie zadawanym pytaniom. Teraz żałuję, bo może miałbym już odblokowany dostęp do działu "Sprzedam". No, ale jestem tylko "czytelnikiem". I to trochę gryzie się z przyjętą zasadą "poszukaj, a jak nie znajdziesz to dopiero zapytaj". Poza tym taka blokada z pewnością generuje "śmieciowe" posty. Mógłbym teraz wejść w "Nowe nabytki" i w 48 kolejnych tematach wrzucić posta "Piękny". I po sprawie... I tak z pewnością w wielu przypadkach jest. Ale nie o to chyba chodzi? Odnośnie 7 dniowej blokady to również mam mieszane uczucia, z naciskiem na "nie". Z jednej strony rozumiem problem. Rynek zegarków jest olbrzymi, zwłaszcza taniej chińszczyzny, a co za tym idzie pewnie wiele "śmieciowych" postów. Ale czy to jest jakiś sposób na autorów tychże właśnie postów? A co z tymi którzy naprawdę mają ważne "szybkie" pytanie? Bo do kogo mają się zwrócić jak nie tu, do ludzi naprawdę znających temat? Często właśnie od takiego jednego zapytania zaczyna się przygoda z forum tematycznym, a nawet z zamiłowaniem do tematu. Tak właśnie się zaczęła moja przygoda z modelarstwem spalinowym. Podejrzewam że gdyby mi wtedy kazano czekać tydzień na zadanie pierwszego pytania to nigdy bym nie kupił modelu o który pytałem i ominęłaby mnie całkiem fajna przygoda. Staracie się walczyć z piractwem podróbkami, zgłaszając administratorom portali aukcyjnych i ogłoszeniowych swoje podejrzenia. Super, to się chwali. Ale taką 7 dniową blokadą odbieracie "nowemu" możliwość zweryfikowania z Waszą pomocą autentyczności oferty. Nie napiszę że blokada ta naraża mniej obeznaną osobę w temacie zegarków na zakup fałszywki, bo winna będzie sobie sama, ale na pewno ułatwi to dokonanie transakcji nieuczciwemu sprzedawcy podróbek. Warto czasem przeanalizować również te negatywne skutki jakie niosą za sobą "ulepszenia".

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym taka blokada z pewnością generuje "śmieciowe" posty. Mógłbym teraz wejść w "Nowe nabytki" i w 48 kolejnych tematach wrzucić posta "Piękny". I po sprawie... I tak z pewnością w wielu przypadkach jest. "

 

 

Mylisz się, mamy sprawną moderację, i uważnych czytelnków, po 20 poście zakończyłbyś działalność ( na jakiś czas oczywiście :) )

A odnosnie odblokowania bazarku-pisz do administracji,pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega westpiotrek ma sporo racji - ta 7 dniowa blokada jest chyba tylko tu na naszym forum niby przesiewa jednopostowych pytaczy ale pewnie też zniechęca zainteresowanych pozostaniem dłużej - po prostu idą gdzie indziej a gdzie wiadomo.

Jest to trochę zamykanie się na nowych ludzi a starym jak widać pisać już się nie chce o zegarkach tylko rozprawiają o ......... a zresztą wiecie w jakim temacie  :(

Fajnym pomysłem jak ktoś już rzucił gdzieś wyżej było by założenie tematu dla pytających - pytania na wszystkie tematy naręczne,budziki, wieżowe itd... zawsze znalazłby się ktoś chętny do odpowiadania na takie pytania - jak by było coś ciekawego i wartego rozwinięcia to moderator przenosiłby go do odpowiedniego działu i temat by pozostał,jeśli były by to bzdety i pytania o wycenę to kosz i gotowe reszta pozostawałaby np 2 miesiące a potem usuwana jako nic nie wnosząca - pytający dostałby odpowiedź pytanie nie   zaśmiecało by forum a aktywni forumowicze mieli by co czytać i się gdzie udzielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozwiązań idealnych. W każdym są wady i zalety. Rozprawianie o zasadności powyższych blokad będzie zapewne trwało dopóty, dopóki bedą. I będzie można podać pierdylion za i przeciw.

Podoba mi się natomiast propozycja Pawła. Uważam, że można by wprowadzić takie rozwiazanie testowo powiedzmy na początek na kwartał i zobaczyć jak zafunkcjonuje. A myślę, że na spory potencjał.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązaniem na jednostrzałowych rejestrowiczów była by możliwość zadania pytania na forum bez konieczności logowania się?

Np. Gosc nr kolejny...

 

Taka możliwość spowodowałaby tylko, że nagle pojawiło by się milion nowych postów w stylu "Jaki zegarek do 200pln", "Jaki zegarek do 250pln", "Jaki zegarek do 190pln". Nawet jakby z automatu leciałoby to do kosza po 7 czy 14 dniach, to i tak byłby bałagan. Ja podczas dojazdów do pracy czytam sobie forum przez tapatalka śledząc oś czasu (bo czasami jest cisza w subskrybowanych tematach). Jakby co drugi temat byłby takim od jednostrzałowca, to nie dałoby się tego czytać.

 

Poza tym forum KMZiZ to nie Straż Pożarna, nie ma w obowiązku pomagania wszystkim, szczególnie jak często nie może liczyć nawet na wdzięczność - jak już dostanie odpowiedź, to ani dziękuję, ani pocałuj mnie w .... Poza tym jak widzę czasami wątki powitalne, gdzie ludzie w co drugim wątku proszą o skrócenie 7-dniowej karencji, bo to bardzo wyjątkowa i ważna sytuacja... Dasz palec, to wezmą całą rękę, a kto ma jakiś szacunek dla pracy innych ludzi w klubie, to poczeka te 7 dni bez problemu.

 

A to o czym mówi westpiotrek to można by ew. zastąpić jakimś czasowym stażem - masz mało postów ale logujesz się od jakiegoś tam czasu, powiedzmy 3 m-ce, to możesz wystawić na bazarku - handlarzynie z przypadku nie będzie chciało się czekać nie wiadomo ile na możliwość wystawienia zegarka na bazarku, choć jak ktoś ma mało postów, to też może wypadać niewiarygodnie, choć same odpowiedzi "O, ładny", "Fajny", "My też Cię witamy" wiarygodności również nie podnoszą... Ciężko powiedzieć. Może jakaś akredytacja/pozytywna weryfikacja dla mało piszących od użytkowników, którzy się udzielają najczęściej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam, że jest ok. Jakiś czas temu też proponowałem utworzenie działu, w którym możnaby pisać bez konieczności logowania, czy odczekiwania 7 dni. Jednak mój punkt widzenia zmienił się, również z powodów, o których jest mowa w poście Pięknej Niedźwiedzicy (wolne tłumaczenie, bez nawiązywania do płci ;) ). A odpuszczenie 50 postów na bazarku?.. Myślę, że byłoby to ze szkodą dla forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega westpiotrek ma sporo racji - ta 7 dniowa blokada jest chyba tylko tu na naszym forum niby przesiewa jednopostowych pytaczy ale pewnie też zniechęca zainteresowanych pozostaniem dłużej - po prostu idą gdzie indziej a gdzie wiadomo.

Jest to trochę zamykanie się na nowych ludzi a starym jak widać pisać już się nie chce o zegarkach tylko rozprawiają o ......... a zresztą wiecie w jakim temacie :(

Fajnym pomysłem jak ktoś już rzucił gdzieś wyżej było by założenie tematu dla pytających - pytania na wszystkie tematy naręczne,budziki, wieżowe itd... zawsze znalazłby się ktoś chętny do odpowiadania na takie pytania - jak by było coś ciekawego i wartego rozwinięcia to moderator przenosiłby go do odpowiedniego działu i temat by pozostał,jeśli były by to bzdety i pytania o wycenę to kosz i gotowe reszta pozostawałaby np 2 miesiące a potem usuwana jako nic nie wnosząca - pytający dostałby odpowiedź pytanie nie zaśmiecało by forum a aktywni forumowicze mieli by co czytać i się gdzie udzielać.

Nie ma rozwiązań idealnych. W każdym są wady i zalety. Rozprawianie o zasadności powyższych blokad będzie zapewne trwało dopóty, dopóki bedą. I będzie można podać pierdylion za i przeciw.

Podoba mi się natomiast propozycja Pawła. Uważam, że można by wprowadzić takie rozwiazanie testowo powiedzmy na początek na kwartał i zobaczyć jak zafunkcjonuje. A myślę, że na spory potencjał.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123571-nowi-u%C5%BCytkownicy-forum/

 

Podobny temat juz istnieje, nie cieszy się popularnościa....

Pw zadnego nie było z zapytaniem.....

Wiec dobrze jst jak jest :)

 

P.S Komuś jak naprawdę zależy na informacji to napisze pw, wystarczy chcieć,te mozna pisać zaraz po rejestracji....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym taka blokada z pewnością generuje "śmieciowe" posty. Mógłbym teraz wejść w "Nowe nabytki" i w 48 kolejnych tematach wrzucić posta "Piękny". I po sprawie... I tak z pewnością w wielu przypadkach jest. "

 

 

Mylisz się, mamy sprawną moderację, i uważnych czytelnków, po 20 poście zakończyłbyś działalność ( na jakiś czas oczywiście :) )

hmm... musiałbym złamać któryś punkt regulaminu. zastanawia mnie który? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... musiałbym złamać któryś punkt regulaminu. zastanawia mnie który? :)

Nic byś nie musiał.

Gdyby Paweł nie wypowiadał się w temacie to powiedziałbym "Bury" :lol: , a tak zmuszony jestem napisać- za spamowanie.

 

Proponowałem:

 

 

A odnosnie odblokowania bazarku-pisz do administracji,pozdrawiam. 

A gdybyś zgodnie z tytułem tematu był kreatywny to wystarczyło zadać pytanie moderatorom o jednorazowe zaprezentowanie ciekawego egzemplarza, zamiast "bicia piany" :)  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodać takie wyskakujące okno.

Jak ktoś nacisnie NOWY TEMAT to pokazuje mu się, że ma jeszcze x dni karencji.

A na bazarku - nie masz 50 postów albo brakuje ci 3 m-cy.

 

Bo ja mam już dość odpowiadania na w/w pytania.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodać takie wyskakujące okno.

Jak ktoś nacisnie NOWY TEMAT to pokazuje mu się, że ma jeszcze x dni karencji.

A na bazarku - nie masz 50 postów albo brakuje ci 3 m-cy.

 

Bo ja mam już dość odpowiadania na w/w pytania.

Nie do końca rozumiem jaki byłby cel takiego okienka? I nie wiem co masz na myśli pisząc "brakuje ci 3 m-cy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jaki byłby cel takiego okienka? I nie wiem co masz na myśli pisząc "brakuje ci 3 m-cy"?

Był projekt żeby osoby które nie maja 50 postów mogły wystawić coś na bazarku legitymując się stażem.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze kolega szuka "dziury w całym".

Masz coś do załatwienia ?, pisz, nie spamuj.

Bo moderator napisze do Ciebie :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Westpiotrek opisał dokładnie moje odczucia. Sam bylem moderatorem forum o psach bojowych i być może fakt, że nie było tam blokad dla tzw. jednopostowców uratował kilka psich żyć. A częstokroć nastolatek z takim psem to bomba z opóźnionym zapłonem i jakoś lepiej było wytłumaczyć po raz n-ty niż kierować do wyszukiwarki. Co do samej blokady bazarku, uważam podobnie, pewien czas na forum, poświęcony czytaniu powinien już tę blokadę zdejmować. Te kolejne "śliczny" to pewna doza żenady ;) Reguły są wyznaczone wjakimś celu, trudno zakładać, że jak chcesz coś sprzedać wystarczy poprosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, Kawasaki, tylko zegarek to nie bojowy pies z nastolatkiem na drugim końcu smyczy. A rzesza jednospostowców to byłyby osoby, które po znalezieniu w szpargałach dziadka starego zegarka szukają jedynie informacji, jak najlepiej opchnąć znalezisko na portalu aukcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Chciałem powyższym tylko nieśmiało zaapelować o większą cierpliwość i wyrozumiałość wobec początkujących mimo, że jest to czasem ponad siły. W końcu łączy nas wspólna pasja, a jakoś tak wydaje mi się dużo hejtu, pouczań i niekonstruktywnej krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.