Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Goztec

Pilot do 2400, rozterki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z czasem dorwała mnie myśl na sprawienie sobie w miarę porządnego (jak na mój budżet) zegarka na pierwsze poważniejsze kroki w zegarkowym świecie :) . Pogląd po parumiesięcznym deliberowaniu się na tyle wykrystalizował, że powoli nadchodzi czas realizacji, prosiłbym was o małą pomoc i sugestie przy wyborze.

 

Zegarek będzie noszony do pracy (biurowa przy kompie). Starałem się wyszukać modele po wszystkich znalezionych firmach, prosiłbym o ocenę spośród tych które wylistowałem, a może ktoś zna zegarek równie ciekawy którego nie wymieniłem - proszę podzielcie się linkiem.

 

W punktach moje kryteria poszukiwań :

 

- Zegarek typu pilot, najchętniej bez daty, o bardzo 'surowym' charakterze (tj. mało zdobień na tarczy, logo, napisów)

- Budżet do 2300 (nie przekraczalna granica),

- Mechanizm automatyczny lub ręczny, preferowany automat

- Szkiełko szafirowe (bezwzględnie)

- Przeszklony dekiel

- Chciałbym by służył mi przez wiele lat i był możliwie tani w konserwacji.

- Zegarek 'swiss made' lub niemiec, inne odpadają

- WR 5, choć 10 byłaby mile widziana

- Mam nadgarstek 17,5 cm obwodu więc chyba (proszę o potwierdzenie) zegarki o 42mm i 44mm średnicy będą dobre na moją rękę 

 

 

Z poszukiwań i wielu porad na forum znalazłem takie propozycje : (kolejność moich preferencji)

 

NAV B-UHR Automatik Premium 44 mm 

 

Jak dla mnie wizualnie ideał oraz spełnia prawie wszystkie wymagania. Ew. zamieniłbym złote wskazówki na niebieskie. Szkoda że jest na granicy mojego budżetu (gdyby był 4 stówki tańszy brałbym z miejsca :D )  ale na niego mogę zaczekać odrobinę dłużej. Pytanie - Jak sprawuje się mechanizm ? Nie orientuję się mocno w kosztach serwisu przy zegarkach (dopiero rozpoczynam przygodę z mechanikami) ale nie chciałbym w przeciągu paru lat wydać połowy i więcej równowartości zegarka. 

 

- NAV B-UHR stalowy 44mm

 

Jedyny 'mankament' w nim dla mnie to mała sekunda. Szkoda, że nie automat ale cena mi to rekompensuje. Tutaj również prosiłbym o opinię o mechaniźmie jeśli chodzi o koszty konserwacji, żywotności.

 

- Laco Flieger Augsburg

 

Co prawda wizualnie dla mnie odstaje od Steinhartów na zdjęciach, ale nie miałem okazji ich zobaczyć na żywo by ocenić. (W przeciwieństwie do planowanej przymiarki Steinhartów ). Czy ktoś może miał oba (jeden steinharta i laco) na żywo i może się wypowiedzieć na temat ich jakości wykonania ? Dodatkowo ktoś wie co się kryje pod mechanizmem "Laco 21"? Kusi mnie ceną mocno ale wpierw bym potrzebował info o jego jakości, mechanizmie.

 

Starałem się wyszukać czegoś podobnego u Junkersa, Uhra ale bez powodzenia.

Czy są jakieś inne firmy których ofertę mogłbym przejrzeć? Może macie inne propozycje zegarków podobnych do powyższych ?

 

Z góry dzięki za pomoc! 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mogę Ci polecić stenka nav-b uhr (tego z małą sekundą). Mechanizm to klasyczny unitas, sprawdzona i mało problemowa konstrukcja, łatwo naprawialna jakby coś. Naciąg ręczny z rezerwą przynajmniej 2 dni.

 

Zegarek jest solidnie wykonany i jak dla mnie mała sekunda jest jego dużym atutem.

 

Pozostałe dwa modele też będą dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenka 44mm "nie nową wersję" radzę przymierzyć. To są fajnie wykonane zegarki (w sumie to w kolekcji mam 3 stenki) ale ich koperty w rozmiarze 44mm nie każdemu przypadną do gustu. Nowsza koperta (bardziej płaska) brzmi ciekawie i może okazać się bardziej uniwersalna chociaż jej w łapkach nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z kimś forum umów się na przymiarkę ale Stenek to dobry wybór


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

po przejrzeniu (ponownym :P) zawartości forum i fotkom skłaniam się ku steinhartom. Wyślę zapytanie do sklepu o możliwość przymiarki obu, na szczęście jestem również jestem z Warszawy więc powinno bez większych kłopotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie http://steinhart-zegarki.pl/pl/p/NAV-B-UHR-automatik-44-mm/9 ?

 

co prawda nie ma przeszklonego dekla, ale to raczej nieznaczący bajer (dobry zegar i tak cały czas siedzi na nadgarstku! :)), wskazówki dużo ciekawsze niż te złote, no i jakieś 700zł zostałoby w kieszeni.

Też rozważałem ten model. Co do wskazówek to pełna zgoda, niebieskie wypadają znacznie lepiej od złotych. Przeszklony dekiel jednak długi czas za mną chodzi i wmówiłem sobie, że jest obowiązkowy bo chcę się od czasu do czasu 'nacieszyć' widokiem pracującego mechanizmu. Taki kaprys na pierwszy 'porządniejszy' zegarek :). Zobaczę jak wypadną przymiarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo przeszklony dekiel robi różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko się nudzi (przeszklony dekiel) a i tak większość producentów je namiętnie stosuje, także rozbudowując kolekcję istnieje spore prawdopodobieństwo, że kolejny nowy nabytek takowy będzie posiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jslanina za zwrócenie uwagi na ten fakt, po podsumowaniu swoich poszukiwań wśród innych typów zegarków kolejne 2 zegarki w tym roku nie będą miały przeszklonych dekli.

Podjąłem decyzję co do steinhartów, w przyszłym tygodniu planuję umówić się na przymiarki i wezmę co lepiej leży z dwóch wymienionych.

 

Dziękuję za sugestie i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu jak założyciel pozwoli. Czy są piloty z wr 100 w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzając model z Unitasem na pokładzie przyłóż go do ucha. Potem dla porównania cokolwiek innego. To cecha o której się za często nie pisze, ale warto dodać, że Unitasy są głośne, dla niektórych to zaleta, dla innych wada. No, a skoro już masz je przymierzać to i "odsłuch" warto zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośna to jest molnija - unitas brzmi dostojnie ;) BTW - to po prostu fajny mechanizm jest.

 

WR100 i pilot? Chyba kentexy miały WR100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Dzisiaj dotarł Steinhart Premium Nav-B 44 z wielce pożądanymi niebieskimi wskazówkami. 

 

Mam jednak małe obawy czy aby zegarek trochę nie przerasta mój nadgarstek (18cm).

 

Proszę o opinię,

 

 

 

 

 

 

post-81770-0-95425500-1435676554_thumb.jpg

post-81770-0-82994500-1435676563_thumb.jpg

post-81770-0-13729200-1435676741_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciut za duży, ale ten zegarek ma tak wyglądać (pomyśl o oryginalnych 55 mm). Jeżeli Ci nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, to noś i tyle.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koszulę z mankietami raczej będzie niewygodny...ale tak jak jest -jest super. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, jeśli nie chodzisz codziennie w garniturze to jak najbardziej ok. Zajebiaszcze koronki w tych pilotach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ten ,,sexowny" siniak po koronce, zawsze mnie to wk.....ło z równowagi :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest. U mnie to by on komicznie wyglądał. Nadgarstek 16 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich estetycznych standardów, to zegarek jest za duży i uszy źle wyprofilowane. Bardzo brzydko odstają od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.