Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nowak80

Użytkownik
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

nowak80 last won the day on December 4 2014

nowak80 had the most liked content!

Community Reputation

4 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. A czy na podstawie procedur serwisowych nie można by się pokusić o określenie który mechanizm jest lepszy? Bo przecież nie ma w nich tylko zapisów czym oliwić węzły tarcia. Są zapewne listy elementów do wymiany "z urzędu". Tzn. zakładam, że tak właśnie jest, bo skoro mniejsze firmy tak postępują to pewnie wzorują się na większych, a trudno oczekiwać, żeby takie firmy jak Rolex czy Omega nie miały rozbudowanych procedur serwisowych. A, że procedury serwisowe tworzy się wewnątrz danej firmy, biorąc też pod uwagę awaryjność i usterki zgłaszane z systemu serwisowego więc jest to jakiś punkt zaczepienia do rozważań czyje jest lepsze. Danych statystycznych z systemu serwisowego ujawnić nie mogą, co oczywiste, ale procedury serwisowe są do kupienia i być może ktoś z Was je ma, znajdzie czas i chęci na porównanie.
 2. Ale macie jakieś dane/źródło żeby porównać np.: materiały użyte w mechanizmach, technologię ich obróbki, wykończenia, powtarzalność i odtwarzalność wymiarową, czy tylko tak sobie luźno opowiadacie o dmuchaniu ceny? W sumie to znam odpowiedź, ale zapytać nie zaszkodzi.
 3. Skoro pojawił się jeden Schaumburg to powinien się pojawić i drugi, i kolejny, i kolejny... W moim zmieniłem tylko pasek i zegarek nabrał od razu innego wyglądu. Aż przyjemniej się go nosi
 4. Z tą zmową to nieco przesadziłeś. Drugi kupujący mógł o Tobie nic nie wiedzieć, lub wiedzieć, że zaoferowałeś jakąś kwotę. Nie wiesz na 100% czy sprzedający mu wyraźnie powiedział, że sprzedał Ci zegarek... Bo jeśli nie powiedział lub co gorsza jeśli jest prawdą, że sprzedający jest nierozgarnięty to jak mu chcesz w Sądzie udowodnić, że świadomie sprzedał Twoją własność? Koniec końców sprzedający może przedstawić zaświadczenie od biegłego, że jest niepoczytalny lub niespełna rozumu (stosowne zaświadczenia są honorowane w Sądzie...) i co mu zrobisz? A ten drugi, który podkupił Ci zegarek może mieć maila z informacją, że jest inny kupiec i dowodzić, że on tylko przebił Twoją ofertę. A to zgodne z prawem. O wykonanym przelewie i umowie kupna-sprzedaży mógł być najnormalniej nie poinformowany. Wbrew pozorom to nie jest prosta sprawa, bo będziesz musiał wykazać sporo i to procesowo, a to jest żmudne działanie. No i już Policja musiałaby na wniosek Sądu lub Prokuratury zająć komputery obu Panów, żeby "niechcący" nie pokasowali korespondencji elektronicznej. Powinni też wystąpić do operatorów ich netu żeby zabezpieczyć stosowne wiadomości na serwerach (o ile są na terenie Polski lub kraju łatwo współpracującego w tym zakresie z Polską). 2 lata jak koledzy sugerują to bardzo optymistyczny okres zakończenia sprawy. Może faktycznie powinieneś wyjaśnić sprzedającemu, że zachował się jak gówniarz i odebrać swoje pieniądze. Zegarek pewnie wart jest tego, żeby wystartować z pozwem, ale zanim to zrobisz oceń na spokojnie z adwokatem czy radcą prawnym co można w tej sprawie zrobić. Najlepiej takim który nie ma pojęcia o zegarkach, wtedy oceni na chłodno co można wyegzekwować i od kogo. A już tak prywatnie dodam, że Melisa i Nerwosol to nie jest najlepsze połączenie, bo pisałeś, że chciałeś się tylko uspokoić, a nie totalnie odlecieć do krainy łagodności...
 5. nowak80

  Parnis

  A skoro już poruszacie koszty pracy. Spora część producentów zegarków z okolic Alp jest zrzeszona w federacji FHS http://www.fhs.ch/eng/homepage.html a co za tym idzie musi spełniać wysokie rygory nadzoru produkcji (a to kosztuje), płaci składki na rzecz FHS (z narzekań niektórych członków federacji wynika, że nie są to opłaty symboliczne), a dodatkowo utrzymuje sieć salonów i serwisów na terenie Europy i nie tylko (to też kosztuje), niektóre marki wydają sporo na lokację swoich produktów (większe lub mniejsze kwoty), do tego dochodzi reklama, materiały promocyjne... I jeszcze chcieliby coś zarobić. Jak myślicie kto za to płaci? Z drugiej strony są firmy, które nie muszą się zrzeszać w Federacjach, ponosić sporych kosztów na wdrożenia, testy, reklamę, budowanie pozycji marki - tylko kopiują sprawdzone rozwiązania i zarabiają swoje. Nic nie tworzą, tylko odtwarzają. Nic nie dają od siebie, tylko biorą. Wszystko dzięki nam - klientom. Ci bardziej świadomi klienci nie kupią zegarka chińskiego wzorowanego na Rolex'ie i napędzanego klonami ETY, bo wiedzą komu by zapłacili - i nie chcą tego robić. Innym to bez różnicy - zegarek ładny? Ładny. Tani? No tani. To kupuję. I kupił... Czy to źle? Teraz tego być może nie czujecie, ale za lat kilkanaście jak nie będziecie mieli pracy zrozumiecie, że trzeba było kupić Tissota czy Certinę zamiast innego klonowego wynalazku z Chin...
 6. 904l jest nieco twardsza od 316l, i ma znacznie wyższa odporność na korozję. Sęk w tym, że nikt przy zdrowych zmysłach nie przebywa w środowisku z 20 % stężeniem kwasu siarkowego podgrzanego do 70*C... Ale gdyby jednak się zdarzyło to koperta i bransoleta wytrzymają. Z 316l już przy niecałych 40*C zacząłby się dramat... Ale przyznać trzeba, że na co dzień użytkowo różnic ciężko się doszukać. Marketingowo Rolex dodaje jeszcze większą wytrzymałość mechaniczną 904l. No i faktem jest, że konkurencja jedzie na 316l.
 7. Nie zwalniał sprężyny bo pewnie nie wie jak... Skoro nawet nie wie jak wyjąć mechanizm z koperty to o czym tu więcej mówić. Zaskakujące jest to tym bardziej, że sprzęt ma z górnej półki i powinien być przynajmniej w minimalnym stopniu obeznany z tym co należy zrobić, albo przynajmniej zadać sobie nieco trudu i poszukać dokumentacji do mechanizmu lub przynajmniej jako absolutne minimum przejrzeć filmiki na YT z serwisowania 3186. Rzucanie zegarkiem czy ogólnie mówiąc ostentacyjne lekceważenie czyjejś własności kwalifikuje takiego "zegarmistrza" do czegoś więcej niż rezygnacja z dawania mu zegarka do serwisu i miałby dużo szczęścia gdyby skończyło się na wymianie zdań... Podejrzewam, że większość właścicieli Rolex'ów widząc co się dzieje z ich zegarkiem odwinęła by takiemu fachmanowi z liścia i to nie jeden raz ;-) Dlatego warto przynajmniej rozważyć zakup narzędzi i dodatków żeby samemu sobie serwisować zegarki. Przynajmniej te niezbyt skomplikowane, a 3186 się tutaj zalicza.
 8. Schemat mam w głowie, pamiętam jeszcze z czasów "Pracy i techniki" Adama Słodowego, ale praktycznie taki sam jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=iJ4srSVj814 Ale jeśli masz wprawę w lutowaniu to tak jak pisze powyżej warto zrobić sobie koszyki okrągłe, krawędzie dodatkowo zawinąć na okrągłym drucie żeby się potem nie podrapać i będzie to wyglądało całkiem profesjonalnie. No ale jak to mówią: technika dowolna, byle działało.
 9. No tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście wiem, że potraficie zrobić mniej koślawy koszyczek, ale chodziło mi tylko o pokazanie jak to może wyglądać. Próbki siatki: Koszyczek w naturze:
 10. Jest całkiem sporo firm sprzedających plecioną siatkę z drutu nierdzewnego, czasami nawet kwasoodpornego z oczkiem od kilku setnych mm. Całkiem dobrym wyborem jest siatka o oczku 0,3mm. Potem wystarczy poskładać z tego pudełka a'la Adam Słdowy i są całkiem sprawne koszyczki do mycia części. Jak nie zapomnę to jutro dodam zdjęcia. Akurat mam w pracy próbki takiej siatki i poskładam z niej mini pudełko. Można to ciąć nożyczkami a cena jest całkiem rozsądna. No i taka siatka z nierdzewki będzie służyła latami. Chyba, że ją popsujecie, albo zgubicie... Edit: Do myjki ultradźwiękowej nie wkładaj czasem części, które są klejone. Można się w banalny sposób pozbyć wklejanych korundowych elementów z konstrukcji mechanizmu. A wklejanie ich potem to raczej nie ta bajka.
 11. Izopropanol jest rozpuszczalnikiem polarnym, benzyna niepolarnym dlatego nie ruszy szelaku. Zasada, że podobne rozpuszcza się w podobnym jest tu jak najbardziej obowiązująca.
 12. Tak sobie myślę o tej tarczy. Renowacja czyli malowanie będzie dość drogie i efekt może nie zadowolić, malowanie plus naklejanie cyferek czy naklejanie na całość kilku warstw folii (biała plus czarna) i wycięcie nadmiaru czarnej - też zawsze coś. Ale efekt też może nie zadowolić. Tampondruk - będzie lepiej, ale drogo. I być może warto rozważyć zrobienie zupełnie nowej tarczy? Metalowej z warstwą forniru, żeby na niej użyć tej techniki: - wyszło by najładniej, można by nawet puścić wodze fantazji i dodać jakiś gilosz. No bo skoro padają sugestie, że brat funduje... po co od razu rozglądać się za taką samą tarczą? Może warto poeksperymentować?
 13. Ani trochę... Tym bardziej, że masz to w wersji modelu 3D. Wystarczy przekrój i... tu już musisz/powinieneś uzgodnić z wykonawcą jak najwygodniej mu to zwymiarować. Ew. dasz mu model niech sobie sam zwymiaruje dla operatora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.