Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dziadek

Transfer danych w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zbyt biegły w technice komputerowo-internetowej i stąd moje pytanie do fachowców z branży komputerowej.

Dlaczego mam aż tak dużo 33,09 MB na wyjściu z mojego komputera, skoro nic nie wysyłałem. 

Wiem że po każdym połączeniu z siecią różne programy sprawdzają i poszukują nowych np. aktualizacji.

Ale czy to szukanie aż tak dużo pochłania tych MB?

I drugie pytanie.

Co muszę zrobić żeby zobaczyć, co mój komputer wysyła do sieci? 

 

post-28411-0-28217300-1438202867.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś śladowa ilość transferu te 33 MB. Jak na pobrane ponag 1 GB to proporcja w miarę typowa, szczególnie jeśli używasz internetu komórkowego. Nie masz powodów do obaw, nie szukaj dziury w całym :)  Jeśli masz jakiś porządny zainstalowany antywirus/pakiet IS to śpij spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zgadzam się z powyższym po drugie jeżeli to Windows należy zacząć od sprawdzenia aktualizacji systemu czy nie są ustawione na automatyczny. W połączeniu GSM pozwoli to zaoszczędzić cenne MB. (Windows update)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż przeglądanie zwykłych stron www też powoduje upload.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja w necie polega m.in na  tym, że trzeba wysłać zapytanie, żeby dostać odpowiedź. Odpytać DNS itp. Nawet przy "nic-nie-ściąganiu" wysyła się dane. Programy sprawdzające pocztę, czy inne żądające powiadomień push co chwilę to nabijają.

Rzeczywiście chyba nic nie wysyłasz :)


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co muszę zrobić żeby zobaczyć, co mój komputer wysyła do sieci? 

 

Przedmówcy opisali, ja dorzucę dla zaspokojenia Twojej ciekawości fajne narzędzia :)

 

http://nirsoft.net/utils/cports.html, link do pobrania aplikacji http://nirsoft.net/utils/cports.zip

 

http://live.sysinternals.com/Tcpview.exe też bardzo dobre narzędzie ze stajni Microsoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten transfer, stworzyłem problem którego jak się okazało wcześniej nie było i nadal nie ma.  :)

Koledzy, bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat o internetach.

 

Przeprowadziłem się na wieś i nie zadbałem na czas o właściwy dostęp do internetu.

Nie spieszyło mi się, gdyż mam pod ręką "sticka" z Aero2, więc pocztę czy forum powinienem bezproblemowo sprawdzić.

Otóż nie.

Zasięg tutaj jest praktycznie żaden, jak wiatr w dobrą stronę powieje to czasem uda się co najwyżej na pocztę wejść.

 

Trochę lepsza sytuacja jest jak przełączę telefon (Play) w tryb udostępniania internetu, ale też szału nie ma.

Telefon też mi się przełącza pomiędzy co najmniej 3 nadajnikami (Play + roaming w Plusie + roaming w T-Mobile).

Sprawdzałem mapy zasięgów kilku operatorów, niby LTE u wszystkich sięga do połowy wioski i mnie obejmuje bezproblemowo.

Czy tak naprawdę jest - śmiem wątpić. :/

 

I tutaj mam prośbę do Was.

Potrzebuję namiaru na jakiś dobry i mocny router z modemem (taki co to się do niego wkłada simkę od operatora).

Słyszałem nawet o takich, co mają antenę montowaną na zewnątrz budynku.

Być może dopiero taki będzie dla mnie wystarczającym rozwiązaniem.

Prosiłbym o sugestie.

 

Urządzenie ma być ze sklepu (a nie od operatora), co bym mógł pokupować kilka starterów i potestować kto mi udostępni bardziej stabilny internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Router lte huawei E5377T obrandowany timobajlem ale fabrycznie bez simlocka i go chwalę

ma dużą baterię, ma wyjście do zewnętrznej anteny, używam z simami różnych operatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.