Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Jaeger-LeCoultre Reverso à Eclipse tribute to Vincent van Gogh

Rekomendowane odpowiedzi

W 2015 roku przypada 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha. To właśnie temu holenderskiemu, postimpresjonistycznemu malarzowi poświęcono limitowane Reverso ze zdobiącymi tarczę słynnymi słonecznikami.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….....za dużo cukru w cukrze.

Kolejny raz widać, że „linia” między dziełem sztuki, a kiczem, jest cienka.......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielibyście rację, gdyby słoneczniki były stale widoczne, a tak mamy fajny pomysł na kilka tarcz- kilka różnych zegarków. Ja już sobie zwizualizowałem wersję w platynie z "Irysami", bo akurat te wolę od słoneczników, i nosiłbym z ogromna frajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie malowana emalią tarcza, ukryta za mechanizmem żaluzji ręcznie rozsuwanych pokrętłem, co tu jest kiczowatego ?

dla mnie to czysty artyzm sztuki przez duże S 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koszmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzeum - tak, na rękę - nigdy. Ale ja nie mam duszy artysty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie malowana emalią tarcza, ukryta za mechanizmem żaluzji ręcznie rozsuwanych pokrętłem, co tu jest kiczowatego ?

dla mnie to czysty artyzm sztuki przez duże S

Bazarowo wygląda w pełnej krasie tzn. z odslonietymi żaluzjami:). Nota bene te żaluje to tak jakby autor nie był zbyt dumny z dziela:). Gdyby nie najbardziej oklepany motyw van G. i złoto to może, może by coś z tego było :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi co według Was jest tym koszmarem?

ręcznie przemalowany obraz notabene uważany za jedno z największych dzieł malarstwa, oprawiony w złote ramy, 

którym nie trzeba świecić nikomu po oczach tylko schować za żaluzyjkami i podziwiać w samotności,

czy może sam pomysł jest tą tragedią ? 

Zauważcie że w XVIII wieku w kieszonkach malowani obrazy na tarczach emalią, więc to swoisty hołd tradycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , nie jest to zegar z taśmy i to jego podstawowy walor .

Jak widać , nie wszyscy sobie to cenią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, reverso zawsze jest dla mnie piękne a jako hołd dla malarza, ukrycie pod żaluzjami obrazu jest nie tylko ciekawostką ale i pokazaniem mozliwości manufaktury JLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak rzadko zgodzę się z przedmówcą (przedpisaczem) :)

Do tego podtrzymywanie emalierstwa jako dziedziny rzemiosła. Pełen szacun.

Brak tylko ceny, ale może to i lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł ciekawy ale te słoneczniki to tak oklepany temat, że aż kiczowaty. Nie podobają mi się malowane tarcze, tak samo jak ręcznie zdobione/malowane pióra. Po prostu jest to dla mnie pozbawione gustu, ale gusta są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi co według Was jest tym koszmarem?

ręcznie przemalowany obraz notabene uważany za jedno z największych dzieł malarstwa, oprawiony w złote ramy, 

którym nie trzeba świecić nikomu po oczach tylko schować za żaluzyjkami i podziwiać w samotności,

czy może sam pomysł jest tą tragedią ?

No wlasnie wg mnie to jest tym "koszmarem/tragedia". Ja rozumiem, zeby wykorzystali tam jakis oryginalny szkic, czy mini obraz jakiegos artysty, a tak dostajemy piekny model zegarka z kopią (jakich miliony na swiecie) wielkiego dziela sztuki "oprawiona w zlote ramy" (rownie dobrze mogliby koperte nie ze zlota, tylko z tombaku dac - bardziej by pasowala). To nic innego, jak kicz - taki Ludwik XV z plastiku - fuj :wacko:

 

I gdyby wypuscili taki model w nielimitowanej wersji, to jeszcze bym zrozumial - wielu sie podoba, to se kupia, ale limit??? Na co? Na kopie? lol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Wspaniałe dzieło sztuki nawiązujące do malarstwa, historii zegarmistrzostwa (lata 30-te ubiegłego wieku) i historii JLC. Bardzo lubię takie zegarki, szczególnie w wydaniu Vacheron Constantin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni cenią sztukę emalierską , inni kalkomanię . Normalka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wg mnie to jest tym "koszmarem/tragedia". Ja rozumiem, zeby wykorzystali tam jakis oryginalny szkic, czy mini obraz jakiegos artysty, a tak dostajemy piekny model zegarka z kopią (jakich miliony na swiecie) wielkiego dziela sztuki "oprawiona w zlote ramy" (rownie dobrze mogliby koperte nie ze zlota, tylko z tombaku dac - bardziej by pasowala). To nic innego, jak kicz - taki Ludwik XV z plastiku - fuj :wacko:

 

I gdyby wypuscili taki model w nielimitowanej wersji, to jeszcze bym zrozumial - wielu sie podoba, to se kupia, ale limit??? Na co? Na kopie? lol...

 

Mariusz z milionami ręcznie malowanych kopii to chyba Cię lekko poniosło  :blink:   

po za tym jak mieli by zrobić go w nielimitowanej wersji ???  Chyba nie doczytałeś, każdy z tych zegarków jest zdobiony ręcznie, to nie jest nadruk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Mariusz woli taki limitowany kicz, niż tandetne malunki, po prostu ma inną niż my wrażliwość estetyczną ;)

 

Hublot-King-Power-Ferrari-Beverly-Hills-
 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe . Szczególnie wziąwszy dodatkowo  pod uwagę niepohamowane uwielbienie kolegi  dla kostropatych , siermiężnych Rolków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Mariusz woli taki limitowany kicz, niż tandetne malunki, po prostu ma inną niż my wrażliwość estetyczną ;)

Nie bylo to mile, ale udam, ze nie przeczytalem... -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe . Szczególnie wziąwszy dodatkowo  pod uwagę niepohamowane uwielbienie kolegi  dla kostropatych , siermiężnych Rolków .

Kiedy Ty się nauczysz kultury i pisowni człowieku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam! Compressory powinni odświeżyć zamiast wypuszczać emalię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo to mile, ale udam, ze nie przeczytalem... -_-

A miało być z przymrużeniem oka :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.