Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Widzę, że nie tylko ja mam konwecję zdjęć z samochodami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram się zwracać uwagę na stan tarczy. Jest to dla mnie pierwszy punkt zapalny, że coś może być nie tak. 

 

Idealna tarcza w 30-40 letnim zegarku zawsze budzi moje podejrzenia. Oczywiście możemy mieć do czynienia

z NOSem, nigdy nie noszonym, ale wydaje mi się, że często taka tarcza mogła zostać poddana renowacji lub może być to współczesny zamiennik. 

 

Zdaję sobie sprawę, że powyższe spostrzeżenia są bardzo subiektywne, ale gdy nie wiemy jak dokładnie wygląda tarcza w danym modelu to tego typu spojrzenie na zegarek ma jakaś warstwę poglądową. 

 

Nie jestem żadnym ekspertem, więc może bardziej zagłębieni w temacie forumowicze mają na powyższą kwestię zupełnie inne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej zmasakrowanej amfibii-beczki (z końcówki lat 60-tych) kupiłem identyczny komplet od allegrowicza <andrzej_staw> za 11pln.  Zegarmistrz zgłaszał mi jakiś drobny problem przy montażu ale poradził sobie.

 

Funkcjonują, nie spadają i świecą w mroku jak należy


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej zmasakrowanej amfibii-beczki (z końcówki lat 60-tych) kupiłem identyczny komplet od allegrowicza <andrzej_staw> za 11pln.  Zegarmistrz zgłaszał mi jakiś drobny problem przy montażu ale poradził sobie.

 

Funkcjonują, nie spadają i świecą w mroku jak należy

Dzięki :-) Kupione z superluminovą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wytarcia na drugiej stronie (foto na aukcji)? Nacięcia indeksów są chyba lekko skorodowane - widać przebarwienia. Też by to podrabiali? 

IMHO oryginał


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu i inni alle-magicy regularnie posuwają odpicowane pdl-e z replikami tarcz, że jak jakiś się pojawi na aukcji, to od razu się mi czerwona lampka zapala :)

 

Szczegóły w wyglądzie indeksów i napisów oraz dodatkowe drobne mankamenty  (przetarcia, przebarwienia) wyglądały wiarygodnie - ale ogólnie znakomity stan tarczy budził moje podejrzenia, że przyjechała z Charkowa

 

Generalnie alledrogo zweryfikowało jej oryginalność - 6 dyszek z górką, to "nie w kij dmuchał" :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6421194504

 

Te tarcze to są nowe, bo

a) nowe bo nie używane;

b ) nowe bo dopiero co namalowane??

 

Podejrzewam, że b ), ale warto zapytać :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6421194504

 

Te tarcze to są nowe, bo

a) nowe bo nie używane;

b ) nowe bo dopiero co namalowane??

 

Podejrzewam, że b ), ale warto zapytać :)

Oczywiście że b B);)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tarczy, którą można jeszcze kupić na allegro. http://allegro.pl/tarcza-cyferblat-do-poljot-18-jewels-oryginal-i6467693886.html
 

Dedykowana dla Poljota budzika, wzbudziła jednak moje podejrzenia - nie widziałem tej tarczy w tej orientacji. Są to subtelne różnice - typografia i krój pisma. Nie wiem czy kolor malowania też się nie różni. W egzemplarzach, które widziałem, napis był zrobiony kapitałą bezszeryfową "POLJOT 18 jewels" - tutaj jest szeryfowa, popularna w innych modelach Poljota.

Zastanawia też ilość wystawionych tarcz - to nie majątek, więc nawet jeśli to podróba, to sobie jedną kupiłem. Sprzedawca wystawił na początku też dużo oryginalnych tarcz, ale był też współczesny zamiennik do Sygnała. Co o tym sądzicie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tarczy, którą można jeszcze kupić na allegro. http://allegro.pl/tarcza-cyferblat-do-poljot-18-jewels-oryginal-i6467693886.html

 

Dedykowana dla Poljota budzika, wzbudziła jednak moje podejrzenia - nie widziałem tej tarczy w tej orientacji. Są to subtelne różnice - typografia i krój pisma. Nie wiem czy kolor malowania też się nie różni. W egzemplarzach, które widziałem, napis był zrobiony kapitałą bezszeryfową "POLJOT 18 jewels" - tutaj jest szeryfowa, popularna w innych modelach Poljota.

 

Zastanawia też ilość wystawionych tarcz - to nie majątek, więc nawet jeśli to podróba, to sobie jedną kupiłem. Sprzedawca wystawił na początku też dużo oryginalnych tarcz, ale był też współczesny zamiennik do Sygnała. Co o tym sądzicie?

 

Wg mnie współczesna. Choć niezła trzeba przyznać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak pytam, ale serio korzystam z ostatnich dni urlopu i intensywnie szukam ciekawych sikorek. Czy przypadkiem ta tarcza, to nie oryginał?? Charkowska jest chyba bardziej intensywna wizualnie.
http://allegro.pl/kirowski-kirov-kirowskie-krab-poliot-radziecki-i6498988797.html#thumb/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Przepraszam, że tak pytam, ale serio korzystam z ostatnich dni urlopu i intensywnie szukam ciekawych sikorek. Czy przypadkiem ta tarcza, to nie oryginał?? Charkowska jest chyba bardziej intensywna wizualnie.

http://allegro.pl/kirowski-kirov-kirowskie-krab-poliot-radziecki-i6498988797.html#thumb/2

Ja bym tego linku tutaj nie pokazywał. :P

Zegarek jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą robotę w tym zegarku robi tarcza i wskazówki, tutaj są w super stanie reszta to nie problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oryginał... mikro syfki i lekka patyna przy krawędzi dodaje jej wiarygodności.

 

Choć zastanawiający jest kontrast z niemożebnie zajechaną kopertą


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

.... Czy przypadkiem ta tarcza, to nie oryginał??...

 

Bierz Pan i nie pytaj ;)

Wygląda OK. A czy zgadza się w szczegółach sprawdzisz przez lupkę w domu. (Оформление ЧН-668К)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Chyba oryginał... mikro syfki i lekka patyna przy krawędzi dodaje jej wiarygodności.

 

Choć zastanawiający jest kontrast z niemożebnie zajechaną kopertą

Zegarek leżał gdzieś w podłym miejscu to go wilgoć zeżarła, a że szczelny był to środka za bardzo nie ruszyło. Zobacz od strony koronki z wałkiem (tu te koperty nie są szczelne) widać że wilgoć dostała się lekko do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten musi być oryginalny, bo to wiadomo kogo :)

Poza tym wzór "firanki" na środku ma być delikatnie żółty i taki jest.

Tak, po tym nie miałem złudzeń, że oryginał - tylko półtorej stówy, to już bariera nie do przejścia. Cóż, na tego obdrapańca będę się czaił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po tym nie miałem złudzeń, że oryginał - tylko półtorej stówy, to już bariera nie do przejścia. Cóż, na tego obdrapańca będę się czaił.

Za jakieś 5 lat taka cena będzie pewnie mega okazją :) A może i szybciej ;)

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.