Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wykapospolita

Riseman vs Rangeman a wygoda

Rekomendowane odpowiedzi

A po co Ci w miarę ciekawy wygląd na siłce? Cały czas powtarzam, że musisz się określić. Koledzy podpowiadają Ci najwygodniejszy model do zajęć ruchowych, a Ty mówisz, że wygląd nie taki.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riseman to jeden z najwygodniejszych G. Rangeman jest już spory, raczej wycieczki, sport, większa łapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riseman to jeden z najwygodniejszych G. Rangeman jest już spory, raczej wycieczki, sport, większa łapka.

Dokładnie zgadzam się w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci w miarę ciekawy wygląd na siłce? Cały czas powtarzam, że musisz się określić. Koledzy podpowiadają Ci najwygodniejszy model do zajęć ruchowych, a Ty mówisz, że wygląd nie taki.

 A jak żony szukasz/szukałeś to patrzysz tylko żeby dobrze gotowała i nie zrzędziła czy wygląd też się liczy? :-P Nie mam jakichś specjalnych wymagań do wyglądu, ale akurat GW-5000 jest mocno retro - taki stary Mercedes wśród zegarków - praktyczny i bezawaryjny ale ze współczesnym dobrym designem raczej ma mało wspólnego ;-) Chociaż rozumiem i szanuję tych, którym się podoba - żeby nie było :)

 

A co do określenia się:

 

50% wygoda (ćwiczenia + wąski nadgarstek)

40% waveceptor+solar+cyfra

10% wygląd (nie retro w stylu "zegarek na komunię w latach 80-tych" i nie bazarowy)

 

Teraz chyba wszystko jasne ;-) 

 

Myślę że najlepszy będzie Rysiek - a jak ktoś ma inne propozycje, z chęcią poczytam :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davidofx

9e50e21a222e75cc3c1b73e226b8b30c.jpg

 

Wygodne są obydwa.

Ale najlepiej założyć na rękę bo żadne opisywanie nie odzwierciedla twoich upodobań i twojej ręki . Dlatego namawiam do przymiarki .

 

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dęks :) Przymierzę przy okazji, ale już widzę że Roman mnie będzie cisnął tymi kantami przy złamanym pod kątem 90 stopni nadgarstkiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim DW-6600 mam np taką niewygodę jak na załączonym obrazku. Roman podejrzewam będzie "pił" jeszcze bardziej - chyba że go będę nosił 10 cm powyżej nadgarstka :-D 

post-86295-0-70247500-1448973676_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada, trzeba o jedna dziurkę popuścić i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem ja tak robię z Romanem i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ściągam zegarek do ćwiczeń i jest jeszcze wygodniej :P

i mogę założyć później jaki chcę :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dw-5600, dw-6600, Risemana i Rangemana. Wygodny na siłowni jest każdy, nawet Range, ale maprawdę niezauważalny na nadgarstku jest tylko 5600.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dw-5600, dw-6600, Risemana i Rangemana. Wygodny na siłowni jest każdy, nawet Range, ale maprawdę niezauważalny na nadgarstku jest tylko 5600.

To fakt-5600 nie czuje się na ręce,ja czasami w pracy spoglądam na nadgarstek czy on jeszcze tam jest...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

A ja lubię czuć zegarek na ręce, a Rangeman'a noszę luźno i jest git. Robiłem w nim pompki, pracowałem fizycznie przy domu, jeździłem na rowerze i nawet z nim śpię na ręce. Przy żadnej z tych czynności mi nie przeszkadzał. Muszę przyznać , że przy jego wielkości, bezelem czasem o coś zahaczylem, ale to rzadki przypadek był i ogólnie bardziej wygodnego zegarka nie miałem. Jak szukasz zegarka z tymi funkcjami o których pisałeś to bierz Romana. Wiadome, że ile ludzi to tyle opinii i najlepiej samemu przymierzyć na żywo zegarek, ale ja kupiłem go w ciemno i to był strzał w dziesiątkę. Tak, że polecam zakup Rangeman'a i to najlepiej w pozytywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A jak żony szukasz/szukałeś to patrzysz tylko żeby dobrze gotowała i nie zrzędziła czy wygląd też się liczy? :-P

 

 

 

Nie szukałem żony na siłce. :P


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 20 i prawy przycisk ABC strasznie mi przeszkadzał. Dwa razy kupowałem i dwa sprzedałem. Ładny skurczybyk i funkcjonalny, ale uwierający  :(

 

Bo g-shocka nie zaciska się na pasku do oporu tylko luźno się zakłada tak żeby od spodu nadgarstka można było wcisnąć palec między pasek a nadgarstek - wtedy nic nie uwiera. Mam nadgarstek 20cm obwodu i o g-shockach wiele można w/g mnie powiedzieć ale na pewno nie to że "jakiś przycisk uwiera"  ;)

 

Mam Rangeman'a i Risemana - tego drugiego nosi moja Szanowna bo on taki nieco "maławy" jest - niemniej oba są wygodne i w niczym nie przeszkadzają.

Mam też Mundmana - ten lepiej się układa na nadgarstku ale gorzej go schować pod mankiet np kurtki i moim zdaniem ładniejszy od obu "górali" - ale najwygodniejszym g-shockiem w/g mnie jest King...

 

35k8hok.jpg

 

c5bvb.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Rysiek miałem takiego :);):)

... ale w oryginalnych barwach czy przebierańca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię czuć zegarek na ręce, a Rangeman'a noszę luźno i jest git. Robiłem w nim pompki, pracowałem fizycznie przy domu, jeździłem na rowerze i nawet z nim śpię na ręce. Przy żadnej z tych czynności mi nie przeszkadzał. Muszę przyznać , że przy jego wielkości, bezelem czasem o coś zahaczylem, ale to rzadki przypadek był i ogólnie bardziej wygodnego zegarka nie miałem. Jak szukasz zegarka z tymi funkcjami o których pisałeś to bierz Romana. Wiadome, że ile ludzi to tyle opinii i najlepiej samemu przymierzyć na żywo zegarek, ale ja kupiłem go w ciemno i to był strzał w dziesiątkę. Tak, że polecam zakup Rangeman'a i to najlepiej w pozytywie.

 

Dzięki, byłem dziś w ZIBI na Bemowie w Warszawie ale nie mieli ani Ryska ani Romana - ale przymierzę gdzieś oba i zobaczymy :) Negatyw mnie nie kusi, widziałem na żywo i słabo to wygląda z widocznością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Wczoraj porównywałem Romana z Mudmaster-em i to dopiero jest wielki zegarek. Nie przymierzalem go, ale wydaje mi się za wielki na moją chudą rękę. Poza tym doszedłem do wniosku, że jednak pozostanę tylko przy Romanie, bo ma wszystko co oczekuję od zegarka. Jedynie w przyszłości może zmienię w nim tylko bezel i pasek na inny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davidofx

Nie szukałem żony na siłce.

A jest w czym wybierać :) piękne, zgrabne i powabne :) a jak ćwiczą to i oko można nacieszyć :D

 

Mudmaster jest duży ale to pierwsze wrażenie potem się przywzyczaisz jak z przesiadką z tv 32 cale na 50cali. Potem chce się jeszcze większy :)

 

Wysłane z gnb_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posłuchałem się jednego z kolegów i "popuściłem" paska - faktycznie sporo wygodniej. Swoją drogą zastanawiam się skąd taka różnica w cenach między Frogmanami a powiedzmy Romanami. W sumie Frog lepiej uszczelniony + zakręcany dekiel, no ale ponad 2 razy droższy. Pewnie dlatego, że mało egzemplarzy wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posłuchałem się jednego z kolegów i "popuściłem" paska - faktycznie sporo wygodniej. Swoją drogą zastanawiam się skąd taka różnica w cenach między Frogmanami a powiedzmy Romanami. W sumie Frog lepiej uszczelniony + zakręcany dekiel, no ale ponad 2 razy droższy. Pewnie dlatego, że mało egzemplarzy wyszło.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowa koperta i zakrecany dekiel robi taką cene, z kwadratami jest tak samo. Porownaj sobie cene zwyklego GW-M5610 z GW-5000 chociażby.  ;) 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.