Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

traczu

Orient Star SDA02002W0

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

chodzi za mną nieodparta chęć zakupu kolejnego zegarka :) Konkretnie nie daje mi spokoju Orient Star SDA02002W0.

 

https://poljot.com.pl/shop/index.php?id_product=70002&controller=product&id_lang=1

 

Nie jestem jednak na 100% czy to jest właśnie to czego szukam, ostatnio po głowie zaczęło mi chodzić jakieś Seiko SARX/SARB/SARY.

 

Aktualnie posiadam taką piątkę:

 

 

Patrzę w kierunku czegoś ciekawego, co pozwoliło by urozmaicić kolekcję i ją uzupełnić.

 

Liczę na jakieś ciekawe propozycje, waham się między tym Orient Starem, jakimś Seiko oraz być może jakimś szwajcarem.

 

Mogę trochę poczekać i zwiększyć trochę budżet, jeśli coś oryginalnego wpadnie mi w oko :)

 

post-83330-0-59785200-1477035599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzięki uprzejmości kolegi z forum nabyłem od niego Seiko Cocktail Time i powiem tylko tyle; Miażdży konkurencje i jakościom wykonania i technicznie. Plus sensowny przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o SARB065? Też właśnie wczoraj na niego zwróciłem uwagę. Mógłbyś może wrzucić fotkę jak leży na ręku?

 

I jeszcze jedno, brak szafirowego szkiełka nie przeszkadza? To zrodziło u mnie pewne wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

924_dscf1617.jpg?__no=1

 

201_3.jpg?__no=1

 

W świetle i ze słabym światłem.

 

Na pewno nie ostatnie moje Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza super wygląda, chyba coraz bardziej do mnie przemawia. Brak szafirowego szkiełka nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z fajniejszych zegarków od Seiko w tej cenie. Hardlex nie rysuje się tak łatwo - tym bardziej będzie to któryś z zegarków w twojej kolekcji, więc będzie dzielił czas na nadgarstku z resztą. Wnioskując po stylistyce, raczej nie będziesz go zakładał do sportów ekstremalnych, więc powinien przez długi czas nie załapać poważniejszych rys.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ewentualna polerka Hardlex-a? Wiadomo, że będzie noszony w spokojnych warunkach, ale zawsze można o coś zahaczyć ręką. Z moich zegarków tylko diver Orienta ma mineralne szkiełko no i niestety tylko on ma dość brzydkie ryski (jedną całkiem głęboką). Chociaż wiadomo, że akurat jego używam w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego OSa.

Świetny zegarek. Dobrze wykonany i dokładny. Ale nie za polską cenę.

Zegarek naprawdę godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDA02002W0 to fajny wybór, ale do ok. 2000zł. SARB065 go nie miażdży, ale to też fajny zegarek. który z nich wybierzesz to będziesz zadowolony.

fajny jest też DE00002W, ale nie napisałeś w jakim budżecie chcesz się zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup w Azji, wiec cena jak najbardziej będzie rozsadna. Ten DE00002W tez mi się podoba.

Rozumiem, że wszystkie trzy to podobna klasa wykonania?

 

Budżet to na dana chwilę około 2tyś, ale sprawa wyglada tak, że mogę poczekać i zwiększyć go do 3-4 tyś, jeśli to by znaczyło zakup czegoś dużo fajniejszego.

 

Stąd właśnie moje pytanie i prośba o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wszyskie OSy to ta sama liga. A retrograde jest również super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że wszystkie będą podobnie dobrze trzymać wysoki poziom.

 

Na daną chwilę będę musiał się trochę pogłowić którego wybrać. Chociaż tarcza Seiko działa na wyobraźnię i to na razie mój faworyt jeśli chodzi o walory wizualne.

 

Jeśli ktoś ma jakąś inna sugestię to również chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wspomniany też został OS Retrograde. Jego też mam i polecam.

 

Czy przeszkadza mi brak szafiru w 065? Nie, bo to jeden z moich dziewięciu zegarków. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet gdyby to był mój jedyny zegarek, nie obawiałbym się rys.

 

Do zamknięcia japońskiej części kolekcji potrzebuję jeszcze SDGM003, Ananty i Presage. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast sarba065 to Orient Star z serii Classic? Taki mniejszy brat Bambino, mam od niedawna i muszę przyznać, że to świetny zegar jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że jeśli zegarek się podoba to brać mineralne. Miałem kiedyś zegarek z mineralnym. 5 lat i tylko 3 maleńkie rysy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam submarinera Orienta, ma mineralne szkiełko. Katuje go dzien w dzien, nie obchodząc sie z nim delikatnie, zdarzało mi sie przydzwonic lub pojechać po ścianie i nie mam żadnej rysy. Aż sie sam zastanawiam czy w wersji, która posiadam (jego następca miał juz szafir) przez przypadek nie zamontowano tam szafiru bo aż wydaje mi sie to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj lepszą fotke chrono poljota ;)

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Proszę bardzo, jestem z niego bardzo zadowolony.

post-83330-0-97465100-1477230009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tak uzytkujac Raya zajechalem tak mineralne szkło ze wstyd było go pokazywać. Po wymianie ma szafir jest idealnie.

 

Ja od dwóch lat mam submarinera Orienta, ma mineralne szkiełko. Katuje go dzien w dzien, nie obchodząc sie z nim delikatnie, zdarzało mi sie przydzwonic lub pojechać po ścianie i nie mam żadnej rysy. Aż sie sam zastanawiam czy w wersji, która posiadam (jego następca miał juz szafir) przez przypadek nie zamontowano tam szafiru bo aż wydaje mi sie to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego OS-a w wersji czarnej i jestem zachwycony jakością wykonania. Przewaga OS-a nad Sarbem to jedna z najładniejszych bransolet. Gdyby w grę wchodził czarny to tylko OS. Natomiast jakbym celował w jasną tarczę to dylemat miałbym spory... Mega fajna bransoleta vs ciekawsza kolorystycznie tarcza Seiko... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez tą tarczę mam taki dylemat. Na razie Seiko prowadzi, ale dam sobie jeszcze parę dni na zastanowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na Certinę DS1. Jest w sumie kilka fajnych wariacji w ramach modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.