Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Euryk

Zegarki: Top Ten konsumenta

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak Hamilton był pierwszy.

 

Rok 1957:

"Hamilton introduces the world’s first electric watch: the VENTURA, revolutionary technology in a revolutionary design."

 

http://www.hamiltonwatch.com/spirit-history/timeline/1957

 

Zegarek Hamiltona o którym piszesz  to był "electric", ja pisałem o pierwszym elektronicznym. I w tej konkurencji  Bulova ze swym accutronem na pewno była pierwsza. 

"Euryk, zrobiłeś jakąś tam swoją listę, zamieściłeś parę firm zegarkowych (wśród nich markę modową i producenta mechanizmów)".

 

A która  z wymienionych firm jest "modowa" (Bering???)  i która  jest producentem wyłącznie mechanizmów (Sea-Gull??).  Prosiłbym konkretniej. 

 

"Wszystko tu jest niespójne".

 

Ale co konkretnie jest niespójne, co  kwestionujesz? 

 

"Twoja lista wcale, a wcale mi nie podchodzi i ułożyłbym ją całkowicie inaczej ...".

 

A to proszę pokazać swoją. 

"ten 'top" to 'groch z kapustą" :)

 

Jest w tym pewna logika, mnie się wydaje, że dość czytelna. Pokaż swój TopTen to porozmawiamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy strasznie emocjonalnie podchodzą do tematu.

On ma takie zdanie, macie inne, ok. Ale piszcie konkretnie dlaczego jego jest nie ok.

Moim zdaniem kolego przedkłada cenę nad komplikacje i w większości jakość, no i prestiż. Czyli odwrotnie niż większość z nas, nawet jeśli z konieczności nosimy tańsze czasomierze, to na szczycie Topów stawiamy szacowne szwajcarskie/niemieckie marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Hamiltona o którym piszesz  to był "electric", ja pisałem o pierwszym elektronicznym. I w tej konkurencji  Bulova ze swym accutronem na pewno była pierwsza. 

 

Jeśli już tak drobiazgowo do tego podchodzisz to jako pierwszy zegarek elektroniczny, czyli z elementami elektonicznymi, powinien być LiP.

Bulova użyła jako pierwsza tranzysora do budowy mechanizmu i tu, rzeczywiście, zapisała się w histori ewolucji zegarków.

 

Za stroną którą podałeś wcześniej (http://electric-watches.co.uk/)

 

  • Hamilton : world’s first electric watch
  • LIP : world’s first watch to employ an electronic component (a diode to reduce sparking on the contacts)
  • Bulova Accutron : world’s first watch to employ a transistor
  • ESA Dynotron : world’s first watch to employ a balance wheel and a transistor

 

I dalej o firmie LiP (http://electric-watches.co.uk/makers/lip/lip-history/)

 

Finally, on 7th December 1958, Lip put their first R27-based electronic watch on the market. The watch was actually electro-mechanical, but as it had a diode to reduce contact arcing, they felt entitled to call it electronic rather than the more prosaic electric or electro-mechanical.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listę swoich ulubionych firm można robić i co roku wpisywać w tematach takich jak Marek podlinkował.

A ten temat, to jakieś nieporozumienie i śmiech na sali- dziwi mnie, że jeszcze nie wylądował w koszu, tylko tyle czasu wisi i to jeszcze na Forum Głównym-

dla nowych Forumowiczów lub rzadko wchodzących może być mocno mylące lub po prostu cisnąć na usta pytanie WTF... :unsure:

 

edit: a może to jakaś zorganizowana akcja, np modów lub administracji? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na wiedzę o elektykach......... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli już tak drobiazgowo do tego podchodzisz to jako pierwszy zegarek elektroniczny, czyli z elementami elektonicznymi, powinien być LiP".

 

Nie podchodzę drobiazgowo. Zresztą, jakie to ma dziś znaczenie? 

 

"Bulova użyła jako pierwsza tranzysora do budowy mechanizmu i tu, rzeczywiście, zapisała się w histori ewolucji zegarków.

 

Za stroną którą podałeś wcześniej" (http://electric-watches.co.uk/)

 

  • "Hamilton : world’s first electric watch
  • LIP : world’s first watch to employ an electronic component (a diode to reduce sparking on the contacts)

I dalej o firmie LiP" (http://electric-watches.co.uk/makers/lip/lip-history/)

 

"Finally, on 7th December 1958, Lip put their first R27-based electronic watch on the market. The watch was actually electro-mechanical, but as it had a diode to reduce contact arcing, they felt entitled to call it electronic rather than the more prosaic electric or electro-mechanical".

 

Francuska firma LIP (Lipmann) od 44 lat nie istnieje. Zegarek R27,  produkowany w latach 1958-1963, był elektro-mechaniczny (i bez sekundnika), a  faktycznie na cyferblacie  miał wyryte jak wół  dumne słowo electronic.  

 

"A ten temat, to jakieś nieporozumienie i śmiech na sali- dziwi mnie, że jeszcze nie wylądował w koszu, tylko tyle czasu wisi i to jeszcze na Forum Głównym".

 

:unsure:

 

 

Złóż oficjalny protest, przecież seppuku nie popełnisz, a coś zrobić musisz. :)

 

"dla nowych Forumowiczów lub rzadko wchodzących może być mocno mylące lub po prostu cisnąć na usta pytanie WTF">

 

Nie traktuj nowych forumowiczów jak matołów.  Każdy z nich jak już tu trafi,   znaczy się ma swój rozum. 

 

"a może to jakaś zorganizowana akcja, np modów lub administracji"?  :rolleyes:

 

Tak, to jest  ogólnoświatowy spisek modów.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuska firma LIP (Lipmann) od 44 lat nie istnieje. Zegarek R27,  produkowany w latach 1958-1963, był elektro-mechaniczny (i bez sekundnika), a  faktycznie na cyferblacie  miał wyryte jak wół  dumne słowo electronic. 

 

Jakiś czas temu została wskrzeszona. Można sobie historię firmy objrzeć: https://www.lip.fr/en/history/

                

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swój TopTen to porozmawiamy.

 

Pokazalem

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, Yoda, pokaż swój Top 10 lasek z Hustlera (możesz mi przysłać na priv). :D;)

Te cwaniak :D


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz starszy jestem to lubię Lisę Ann i Brandi Love...( do obejzenia w internecie :) )


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Ja juz starszy jestem to lubię Lisę Ann i Brandi Love...( do obejzenia w internecie :) )

Sympatia do tych Pań jest, moim zdaniem, oznaką młodzieńczości, przynajmniej duchowej :) , na marginesie bardzo cenię sobie aktorstwo Brandi, ma wiele znakomitych kreacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatia do tych Pań jest, moim zdaniem, oznaką młodzieńczości, przynajmniej duchowej :) , na marginesie bardzo cenię sobie aktorstwo Brandi, ma wiele znakomitych kreacji ...

Tez tak uważam, jest genialna gdy partnerują Jej młodsze kolezanki w towarzystwie mężczyzn.....

Potrafi przekazać i pokazać cały warsztat- oczywiście aktorski.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.