Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

franek12

Elegant do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

Poszukuje eleganckiego zegarka, który również będzie pasować do casual'owego stylu ubioru, w zakresie cenowyn maksymalnie do 1500 zł.

Wymagania:

- skórzany pasek

- mechanizm automatyczny

- mile widziany datownik

- bez fluorescencji na wskazówkach, indeksach itd.

- biała tarcza

- bardzo mile widziany szlif słoneczny 

 

Mam na oku model C5 Malvern Automatic MK II (funt stoi aktualnie nisko, a zapewne jeszcze spadnie; aktualnie kończy się promocja na ten model zegarka, lecz oni mają je często).

c5-39-a-ssk-mk2-b_fr_1.png

Jakie inne modele o podanych wyżej wymaganiach możecie polecić?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś nowe Malvern mk3 ? Bardzo eleganckie i ciekawe. Z innych to wpada mi do głowy Visodate Tissota i Ds1 Certiny (bardziej sport).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś nowe Malvern mk3 ? Bardzo eleganckie i ciekawe. Z innych to wpada mi do głowy Visodate Tissota i Ds1 Certiny (bardziej sport).

Widziałem, lecz wykracza poza budżet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku użytkowników na forum zegarków tej firmy.

Nie słychać zasadniczo o problemach.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Francua
    • Przez luukasz
      Sprzedam zakupiony niedawno od pierwszego wlasciciela zegarek delbana recordmaster.
      Zegarek w pelni sprawny, bardzo dokladny.

       
      Koperta 40mm
      Miedzy uszami 20mm
      Szklo szafirowe, wypukle
      Luma na wskazowkach bdb, indeksy gasną szybciej, ale calosc bie rozczarowuje.
       
      Stan wizualny 8/10 sa jakies ryski na polerowanej kopercie, ale nie rzucają sie w oczy. 
      Pasek w stanie takim sobie, widac ze byl dosyc intensywnie używany.
       
      W zestawie zegarek na oryginalnym skorzanym pasku, oryginalne drewniane pudelko.
       
      Odbiór osobisty w ząbkach pod warszawą lub wysylka inpostem.
       
      Cena 1500
       
      Mozliwa zamiana na inny zegarek z datownikiem i bransoletą.
       
      Myslalem o jakims oceanusie, moze steinharcie lub nawet stalowej kostce casio itp.

       
       
       
       









    • Przez Depipi
      Post ten jest moim drugim podejściem w poszukiwaniu drugiego zegarka automatycznego.
      W poprzednim wątku zatytułowanym „automat do noszenia „na co dzień” ” poszukiwałem zegarka japońskiego, mniej formalnego z naciskiem na open heart, wskaźnik położenia księżyca, na skórzanym pasku- budżet wynosił wtedy 6500.
       
      Szukając, przymierzając, a także czytając zmieniłem preferencje dotyczące poszukiwanego zegarka.
       
      Interesuje mnie:
      ·        Zegarek „swiss made”
      ·        Napęd mechaniczny z automatycznym naciągiem
      ·        Płaskie, szafirowe szkło z mile widzianym antyrefleksem
      ·        Minimalistyczna, piękna tarcza (dopuszczam wskaźnik dnia miesiąca, rezygnuję z open heart, księżyca i wskaźnika rezerwy chodu)
      ·        Raczej skórzany, czarny pasek jednak ze względu na cel (zegarek do noszenia na co dzień do pracy, do koszuli, coś formalnego ale mniej niż moje dotychczasowe Seiko SARB065) dopuszczam bransoletę
      ·        Średnica koperty maksymalnie 41, idealnie będzie 40. Nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm.
       
      Zamiast tych wszystkich udziwnień i komplikacji chcę postawić na dobry, sprawdzony i trwały mechanizm.
      W czytanych testach podobają mi się:
      ·        Mechanizmy o wysokiej częstotliwości pracy (28800/h)
      ·        Rezerwa chodu wynosząca powyżej 50 godzin, blisko 70 byłoby idealnie (odkładając zegar z piątku na poniedziałek)
      ·        Zastosowanie krzemowej sprężyny balansu
      ·        Jeżeli będzie to ETA lub pochodna tego mechanizmu to mile widziana w wersji TOP lub COSC
       
      Marki zegarków, które zrobiły na mnie wrażenie podczas poszukiwań:
      ·        Longines- styl i wzornictwo, które ewidentnie do mnie trafiają
      ·        Ball- jest w nich coś wyjątkowego
      ·        Cuervo Y Sobrinos- wyglądają bardzo niepowtarzalnie
       
      Mile widziane Wasze zegarkowe propozycje oraz opinie.
      Nie rozumiem jednego. Czytając opinie o Cuervo na hiszpańskich forach oraz na reddit wszyscy piszą, że są za drogie względem mechanizmów, które oferują. Przykładowo ich mechanizm CYS 5124 oparty jest na Joux-Perret G-100, a ten z kolei kompatybilny jest z ETA 2824-2.
      Tylko… czy w przypadku innych producentów zegarków jest inaczej?
      Rzeczywiście bardziej zawyżają ceny względem np. marki Longines?
       
      Przyznam, że poszukiwania prowadziłem również od drugiej strony- szukając mechanizmów, które mi się podobają, a dopiero następnie zegarków wyposażonych w wybrane mechanizmy.
      Być może to głupie rozumowanie ale średnio patrzę na zegarki o wartości 10 000 zł widząc ten sam mechanizm w zegarku za 2100 zł nawet, jeżeli ten pierwszy jest mocno dopieszczony.
       
      Mój nieprzekraczalny budżet to 8000 zł ale nie muszę go wykorzystać w całości- równie dobrze mogę kupić zegarek za 3000 zł jeżeli poczuję, że to jest to.
       
       
       
      W załączniku przesyłam kilka zdjęć dla rozbudzenia wyobraźni.
      Jeżeli moje wymagania są zbyt wygórowane w stosunku do założonej kwoty to idę na ustępstwa stawiając na pierwszym miejscu jakość mechanizmu.



    • Przez christ0ff
      Witam.
       
      Poszukuję paska gumowego do zegarka Ball Engineer Hydrocarbon Submarine. Nowy lub używany.
       
    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.