Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kerims

Identyfikacja zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałem prosić o pomoc w identyfikacji zegara wiszącego "wiedeńczyka".

Opis. Pochodzenie. Zegar przewisiał i przechodził ostatnie 67 lat na ścianie mieszkania u moich Rodziców w pewnym mieście na Dolnym Śląsku. Przez te lata nikt przy zegarze nie grzebał.

Skrzynka kompletna. Z tyłu obudowy jest pieczątka o treści:

Uhren Lager

R. STACKEL

Berlin

Markgrafen Str 63

Mechanizm całopłytowy, wychwyt Grahama, bez sygnatury, jest nr 6041 i taki symbol, skrót S1Q ? Na bocznej powierzchni pierścienia cyferblatu jest też nr 6041.

Będę wdzięczny za sugestie bo ja już nic nie wiem...

Zdjęcia:

pg2ok0.jpg

mjKy7J.jpg

luksYN.jpg

QUP27H.jpg

fQ3nLU.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł zrobić zdjęcie mechanizmu od góry.I jeszcze górnego końca wahadła. Mi zegar kojarzy się z jednym producentem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś interesującego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł zrobić zdjęcie mechanizmu od góry.I jeszcze górnego końca wahadła. Mi zegar kojarzy się z jednym producentem.

mnie też:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, produkcja w tych latach była bardzo niestabilna jeśli chodzi o konstrukcje werków. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. 1 Qualität...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przepraszam za mały poślizg ze zdjęciami.

Werk od góry (zdemontowany wychwyt):

yyiRK0.jpg

Zdjęcie górnej części wahadła:

wrOLqO.jpg

Wychwyt:

8f5TtK.jpg

Od momentu rejestracji na tym forum cały czas szukam w sieci "mojego" zegara i nic... Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii.

Boję się, że ostatecznie może to być jakiś składak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to zegar z wytwórni Gustava Beckera, z około 1862 roku. Pasuje wieszak, ogólny obrys płyty, kotwica, regulator drążka kotwicy. No i to, że w tym okresie Becker produkował zegary 1 i 2 jakości.


Wielu ich nie znajdziesz w sieci. O ile mnie pamięć nie myli, to drugi z biciem poniżej 10 tysięcy jaki widzę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar. Trzymać i cieszyć się pamiątką rodzinna, tym bardziej,że początkowa produkcja GB, szukam w necie podobnego

 

pzdr

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można pokaż zdjęcie soczewki wahadła od tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krój numeratora z tego okresu porównywaliście?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krój numeratora z tego okresu porównywaliście?

 

Czwórka trochę mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak GB... Dziękuje Piotrze. Ale dlaczego nigdzie nie ma sygnaturek GB (werk, tarcza, wieszak itp)?

Zdjęcie soczewki wahadła od tyłu. Właśnie "odkryłem tam leciutko wyryty nr 6041 !

ymEjoW.jpg

Mam szybsze bicie serca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek produkcji, kolega zajrzy na forum NAWCC i tam jest do poczytania , jak znam życie literatura podniesie ciśnienie/ Wg mnie , piękna całość i wszystko się zgadza. Można na spokojnie popatrzeć i na numerki. 

 

pzdr

piotr:)

 

pozazdrościć pamiątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć które ja mam po ręką wspólnie występuje tylko 1, no i są starsze. Pasuje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak GB... Dziękuje Piotrze. Ale dlaczego nigdzie nie ma sygnaturek GB (werk, tarcza, wieszak itp)?

Zdjęcie soczewki wahadła od tyłu. Właśnie "odkryłem tam leciutko wyryty nr 6041 !

 

Mam szybsze bicie serca...

Jest kilka wcześniejszych numerów GB, wahadła były skręcane na jedną lub dwie śrubki, jak wiedeńskie. Twoje jest lutowane na ostro, mała zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy odruch. Ja też bym miał :rolleyes:  


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikało, że to drugi zegar z biciem znany w Polsce z tak niskim numerem. Pozostaje tylko pogratulować właścicielowi i zaprosić właściciela razem z zegarem na nasze wiosenne spotkanie do Srebrnej Góry. 

 

 

Edit. Tegoroczne wiosenne spotkanie możemy poświęcić najstarszym zegarom Gustava Beckera.  :)

Mamy w Polsce kilka sztuk w bardzo dobrym stanie i możemy je wszystkie zebrać w jednym miejscu wiosną tego roku właśnie w Srebrnej Górze. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc dodaję jeszcze jedno zdjęcie ozdobnego pierścienia tarczy (cyferblatu 18 cm, porcelana) z numerem:

3vOy84.jpg

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. Dobrej i spokojnej nocy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ofertę GB z wystawy przemysłowej w Londynie w 1862 roku. Data pasuje do numeru seryjnego z tabeli J. Hubby'ego.Dowodzi to sporej trafności statystyki, estymacji itp.

 

post-6402-0-04555700-1490645430_thumb.jpg


PS. Zegar z pewnością miał jeszcze koronę.

post-6402-0-19698100-1490645807_thumb.jpg

 

Zwracam uwagę na pikantny szczegół w wydaniu tłumacza :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo też ciekawa jest osoba, która odbiła pieczęć (mozna poprosić?).

Chodzi zapewne o Reinholda  Stäckel, urodzonego w 1823 roku w Górze na Dolnym Śląsku. Był synem zegarmistrza. Po praktyce w Legnicy, w roku 1847 przeniósł się do Berlina. Poza dostawami dla dworu (Hofuhrmacher) zajmował się działalnością w różnych zrzeszeniach/stowarzyszeniach zegarmistrzowskich. Był założycielem Deutsche Uhrmaher Zeitung. Zmarł w 1897 roku.

 

post-6402-0-61389800-1490648200_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc dodaję jeszcze jedno zdjęcie ozdobnego pierścienia tarczy (cyferblatu 18 cm, porcelana) z numerem:

 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. Dobrej i spokojnej nocy.

Niech mi się przyśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  drugim a  moze i  trzeci  bijacy  w  Polsce  niski numer,4-  cyfrowy  ,pewnie  sie  znajda  i  nizsze niedlugo,dziadek dobrze  mysli,spotkac  sie  i  poswiecic  troszke  najstarszym zegarom GB.Czy  sruba  regulacyjna wahadla na dole  soczewki  ma podzialke?

Czy  mozna prosic  o  zdjecie  makro numeru  seryjnego,chcialbym  porownac  kroj czcionki  z tymi  ktore  juz znamy  jako  pewniaki,mysle  ze  przez  5 000  numerow jeszcze  nie zmienili  numeratora?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant: Bardzo proszę - zdjęcie pieczątki z tyłu skrzynki zegara:

jlF0Iu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.